Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. sep 2013

@jakelina Majka, to mi je ľúto, ale vieš ako to je ... niektorí ľudia radšej budú jesť gebuziny, len nech to veľa nestojí a nevedia si vážiť robotu druhých. A moja mama často používa túto vetu: Niektorým ľuďom nevyhovieš ani keby si im do riti práškový cukor fúkala 😀 😀 😀 😀 a ešte jednu vetu používa, že z pól sveta vyžijem a na pól sa vys.... Ja som sa aj jedovala, že prečo to tak hovorí, ale rokmi prichádzam na to, že je na tom kus pravdy. Tak sa netráp, hoci verím, že to štve a bolí, ale tortička bola krásna a nepochybujem o tom, že aj veľmi chutná a tetka ani nevie, čo je dobré.

daja55
1. sep 2013

@1katuska73 Krásne torty

daja55
1. sep 2013

@1katuska73 Krásne torty 🙂

elamaslakova
1. sep 2013

@tinamk tak táto tortička je tiež taký skvost , je parádna
@viera6 autíčka sú nádherné
@maya30 ja mám tiež presne takú istú a akurát tie najväčšie guličky na nej urobím aj to s vypätím všetkých síl, podľa mňa zbyttočne vyhodené peniaze , stojí v šuflíku 😠

pativla
1. sep 2013

Žienky poradte ja pečiem len pre rodinu, ale kamaratka chce aby som jej upiekla tortu okruhlu jednoposchodovu pre sedemnásť ľudí ale ja mám len 24cm formu to bude stačiť?

elamaslakova
1. sep 2013

@daja55 tortičky sú prekrásne
@1zaza Tortičky sú nádherné a s tým autom si sa vynašla parádne, mňa by chytil hysák , keby sa mi váľalo 🙂

elamaslakova
1. sep 2013

@anibas Presne tak čím viac majú toho na výber , tak vymýšľajú , ja si tiež neviem predstaviť že by som mala tak 5-6druhov poťahoviek a kedže nepečiem až tak veľmi že tak 7-10 tortičiek za týždeň ved by sa mi pokazili , kým by som ich minula , takže mám len jednu osvedčenú a stou robím všetky a nik sa zatiaľ nesťažoval , ak nechcú poťahovku tak urobím čokoládovú a je to

maya30
1. sep 2013

@elamaslakova tohto som sa bala, ze dostanem takuto odpoved 😒 no co uz, setrila som na nespravnom mieste 😝

sisix
1. sep 2013

@jakelina Ahojky, tuším jak ti může být ... ale .... sama víš jak to je. Paní nevěděla jak zrušit dortu a udělala to tímto způsobem. Ať si žere Héru 😀

sisix
1. sep 2013

Holky, prosim o nejaky dobry recept do dorty.Neco neobvyklého a jak rikala kamarádka pikantního. 😀 Dekuji pekne

simasa
1. sep 2013

@jakelina Majka, tak pre túto "pani" sa fakt netráp. Tá torta bola NÁDHERNÁ a neverím, že s týmto krémom nebola dobrá (a ešte s lieskovými orieškami!). Ja som ho už tiež robila a je výborný. Keď je zvyknutá na nejaké gebuziny, tak si jednoducho nemôže priznať, že niekto môže urobiť aj lepšie. Veď Ti to nakoniec potvrdili aj ďalší ľudia. Toto bola fakt len zámienka, a to že chcela mliečny marcipán, je jej problém, mala to povedať, Ty si to nemôžeš vycucať z prsta. Neopováž sa byť pre to smutná, od takýchto ľudí si proste nenechaj pokaziť deň, takí budú frflať vždy a na všetko!

anibas
1. sep 2013

@pativla asi nie - ale záleží aké veľké kusy nerežete - nakresli si to na papier kruh a skús rozdeliť na 17 ks 😉

vladiella
1. sep 2013

@jakelina ja si myslim, ze jednym uchom dnu a druhym von... nieco tu pani vytocilo na svadbe, a prisla si jej dorany. Nedavno som mala svadbu, a teda vobec ma netrapilo, ani neviem cim bola potiahnuta, a aky mala krem... bola krasna, a splnila svoj ucel, i na fotkach, i na videu... kto si bude pamatat z coho bola?, a kto iny posudi ako vazne chutila, ked bude pozerat len fotky? vsetci budu spatne aj tak hodnotit len ako vyzerala... a ak chce, aby jej chutila podla jej predstav, tak by asi vazne mala poznat vyznam komunikacie a nie telepatie... a mala si zistit ake torty, a z coho robis, nez si dala urobit od Teba... alebo si mala upiect sama. ja som s cukrarkou komunikovala, zistovala som co moze, co nie, a co sa do sumy vmesti... a nakoniec na svadbe bolo 5 dalsich toriet od hotov, takze si uz skutocne vobec nepamat, a ani som nezistovala ci bola ako som chcela... bola som rada, ze tortu mam, a nie som na susienkach, bo i to sa mohlo stat za nepredvidanych okolnosti na strane pani cukrarky... hm, este by ma i tak zaujimalo, ci zbytok rozdali do vysluziek, alebo vyhodili 😀 😀

lamps
1. sep 2013

@pipka - a ty sa kde túlaš, všetko mám pre teba nachystané, upečené, uvarené aj káva bola na stole a teba nikde 😀 😀 😀 a čo s tou tortou?

adrika202
1. sep 2013

Dievčatá prosím prosím nejaka inšpirácia na tortu pre dievčatko kde posadim hračku barbie..ja mam vygumované v hlave a voobec nič ma nenapada dakujem 🙂

vladiella
1. sep 2013

@adrika202 kabriolet?

muffinka8
1. sep 2013

@jakelina Majka 🙂 tvoja svadobná torta bola krásna, celý víkend som ju obdivovala.
Verím, že to čo sa stalo ťa zabolelo, ale ty si si odviedla svoju prácu na 100% a všetko bolo upečené a uvarené poctivo z kvalitných surovín.
V našej rodine len málokto zje poťahovku, nechávame ju na tanieri a neriešime čo je chutná alebo nie, takisto sa nikdy netrafím do chuti všetkých, jednému zapasuje viac, inému menej. "Pani" zrejme chýba takt a slušnosť a never že nikomu nechutilo 🙂 asi proste mala zlý deň a potrebovala na niekoho preniesť svoj hnev a zlosť. A je to tak, že ľudia čo v živote nejedli niečo kvalitné a chutné to ani neodcenia.

adrika202
1. sep 2013

@vladiella fuha dobry napad,ale take ja nedam..ja auta celkovo všemožne odmietam 🙂 niečo lahšie chcem 🙂

pipka
1. sep 2013

@maya30 ja ju mam tiez a ked som robila perly prvykrat, tak sa mi tiez trhali..ale nechala som to dlhsie v mrazaku..potom casom a pokusmi som dosla na to, ze ked to tam necham kratsie, tak mi to von ide v pohode, max na jednom mieste sa mi pretrhla 😉
ja mam sice ruzovu, ale myslim, ze je to to iste 😉
takze ja radim, nenechavat to v mrazaku prilis dlho, ja to tam dam na max dve minuty a von...a potom to slo ovela lepsie 😉

jakelina
1. sep 2013

@vladiella tak si to myslím i já, ale ona asi za všemi šla jak ten dort jedli a ptala se, jak jim to chutná a jaký je tam krém, jestli to poznali a chutná jim??? 😲 😲 😲 Taky si to neumím představit. Na FB už ho komentovali i nějací hosté co tam byli a prý byl výborný a i muffinky. Dokonce prý lepší nejedli.

vladiella
1. sep 2013

@adrika202 no tak potom netusim na com este moze barbie sediet? tron pre kralovnu? lezat v posteli? alebo na kvetoch ako vila? v com bude ta babika odeta?

timuss
1. sep 2013

@eliska22 jeej 🙂 ďakujem 🙂 sú krásne...ak sa môžem spýtať, pri tej torte, ktorá je úplne plná kvetov si tie kvietky lepila od bokov smerom do stredu, či? a hneď vedľa seba či ako sa podarilo? a ešte jedna otázka...pripravila si si ich dopredu či robila si ich až za pochodu? na túto som inak už natrafila aj cez net a aj som si ju uložila...takéto kvetinové pestrofarebné ja môžem 🙂 🙂 🙂

pipka
1. sep 2013

@lamps jaaaaj moja, sak my uz ani nevieme ze oslava bola 😅 😀 😀
vcera sme to stastne zmakli, pocasicko nam vyslo, tortucha aj kolaciky aj pagaciky aj kapustnicka...vseeeetko spapane, taaak mam srdcko na mieste, ze vsetkym vsetko chutilo 😎

to je taaaakyyyyy dobry pocit vidiet len prazdne taniere, ked navsteva odide 😵 😀 😀

adrika202
1. sep 2013

@maya30 ja ju mam a po vytiahnuti z mrazaka sa da v pohode ,len ja to robim tak ako ked tabletku chceš vylupnut z blistra 🙂 chapeš ?

darinkazv
1. sep 2013

@luciahromadkova super. ďakujem. perfektný nápad aj postup. len ešte otázka. koľko čoko je na to treba? trebárs na jeden kruh upečený vo forme s priemerom 26cm? cca

adrika202
1. sep 2013

@vladiella ved to že ešte ani netuším aka bude 🙂 idem napisať pani nech mi ju aspon odfoti kym mi ju doručí 🙂

lucula73
1. sep 2013

@pativla no ak budú krájať veľmi tenučké kusky,tak sná´d nakrajajú..... 🙂

timuss
1. sep 2013

@adrika202 tak ju neposaď, ale vyzleč z oblečenia a obleč do torty 😉

vladiella
1. sep 2013

@jakelina no, hm, haha. 😅 asi sa na svadbe nudila, ze chodila kontrolovat hosti ci pekne papaju 😀 skor asi boli prejedeni , a uz nevladali dojedat, tak nechavali, a ju to hnevalo, ze zaplatila a hostia nezjedli aj omrvinky, aby sa nevyhodilo 😀 😀 😀 pochybujem, ze ako host by som bola taka neuctiva, ze by som si dovolila kritizovat cim ma hostia, a nepochvalila by som. to je hlupost. uz sa tym netrap. skutocne to nema zmysel. ona je nahnevana na seba, nie na Teba. a nevie co chce, keby vedela, nenechavala by to na Teba... boze, ja som bola rada, ze dycham na svadbe s buskom s dvojickami v 5 mesiaci a moji rodicia teda neriesili ci niekomu chuti, ale aby nikto nebol hladny... 😀 😀 😀 a teda mali lepsie temy ako rozoberat chut plnky 😀 😀 😀

lamps
1. sep 2013

@pipka 😀 😀 😀 no pekne a ja tu čakám z každého okna vykúkam, že kedy prídeš, kávu som vypila za teba. No čo ti poviem, nabudúce sa ti tak núkať nebudem 😀 😀 😀 😀 ale teším sa s tebou, že oslava tak dobre dopadla 😵