Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. sep 2013

@lucula73 aale tridsaťšestka je "silná" tá v pohode , ale tie klasiky 33% tusin maju , niekedy robia neplechu a nechcu sa vyšlahať , alebo sa musia slahat strasne dlho aby zhustli , ja som na zaciatku pouzivala len trvanlive 33% a niektore sa prosto nedali vyslahat 😠 😠 nuž poučila som sa 😀

vladiella
5. sep 2013

@pristela a ktore znacky, vyrobca to su? tie zle...

pristela
5. sep 2013

@vladiella tam nejde o znacku ,ale o to ze su trvanlive, je jedno aka znacka , to trebars šesť krat sa mi vyslahali a siedma vobec 😅 a isto som ich nemavala take tuho vyslahane ako obycaj netrvanlive 😵 /teda ja moc tych chemikalií stužovacovych do toho nesypem , len trochu/

mysiatkoo
5. sep 2013

@pristela @vladiella tiez mam taku skusenost s trvanlivymi.... tam sa vyzraza tuk na krabicke ci ako to nazvat a z 33% mas hned menej...
@muffinka8 kludne to tou mliecnou mohlo byt - zrejme potrebuje vyssi pomer - usudzujem podla ganache rozdielneho pomeru pre tmavu a bielu
btw rajo v tescu dnes v akcii za 80c 😉

vladiella
5. sep 2013

@mysiatkoo
@pristela trvanlive cize pasterizovane?? Ci?? Su i netrvanlive??

katycat
5. sep 2013

ahojte,poradte,peciem na otvorenie skoly skolky,a neviem sa rozhodnut aku tortu spravit,rozmyslam nad pokladnicou spravit ju otvorenu a dat dnu domace pralinky a kupene peniazky cokoladove,alebo kniku ,ale zda sa mi ta kniha nudna,pls poradte co by sa hodilo??dakujem 😉

pristela
5. sep 2013

@vladiella trvanlivá je tá čo sa predáva mimo chladiacich boxov , len tak na regale nepotrebuje chladnicku 😝 , zvacsa pri trvanlivych mliekach a ma na krabicke napisane trvanlivá 😅 spotrebu ma 896 rokov 😀 😀 😀 a "netrvanlivá" je vždy v chladiacich boxoch , zvacsa pri jogurtoch atd .. :D a ma ovela nižsiu spotrebu /trvanlivost 😉

vladiella
6. sep 2013

@pristela aha, taku trvanlivost-spotrebu myslite! 😅 som zacala o sebe pochybovat trosku 😅

brunila
6. sep 2013

Ahoj děvčata,přidávám odevzdané na dnešní svatební tabuli....

muffinka8
6. sep 2013

@mysiatkoo gramaze som mala viac lebo ja vecsinou robim lem mliecnu tak toto uz mam odsledovane. Skor som myslela ze ten sposob chladenia jej asi nesadol.

brunila
6. sep 2013

Jinak jsem byla strašně naštvaná,protože jsem měla čerstvě koupené máslo v Tescu,bylo belgické, stříbrný obal s kravičkou na louce.Nebylo v akci cena 39,90 Kč,spotřeba do 1.10.2014,ale už po odbalení bylo cítit kysele a dokonce byly ny papíru plesnivé skvrny.No katastrofa.Kdybych to neměla tak daleko,tak bych jím tím šla plesknout přímo u kasy ...No příště si asi budu hned u pokladny k máslu čichat a i nakouknu pod obal....budu za debila,ale jsou to hříšné peníze a snad má jít máslo o 3O% nahoru.Tak to už snad bude lepší s tím skončit.Lidi to nepochopí,nebo ať si máslo donesou,ale značku jim řeknu sama.Aby zase s něčím nevyrukovali jako že třeba Rama věrná sestra másla...haha to jo 😀

julinkaz
6. sep 2013

Ahojte, aj ja by som chcela skúsiť upiect torticku len mi prosím poraďte kde kupujete martikán? Najlepšie konkrétne v prešove alebo je lepšia len tá modelovanie hmota? Ďakujem pekne

brunila
6. sep 2013

@jakelina promiň že odpovídám až teď,ale dělala jsem další třípatrák na dnes takže ti můžu říct přesně kolik vážil . Spodní patro jsem měla prořezané 3x a ty dvě další jen 2x.Váha i s květy byla 8,10 kg.Měla jsem obavy z té barvy nemohla jsem ji nijak vychytat,ale nevěsta byla tak nadšená,že mám z toho velkou radost. 🙂 🙂 🙂

levandulka3
6. sep 2013

@maya30 tu som robila ja len som tu dlho nebola tak odpovedam až teraz, pod slamou je normálne torta a kludne môžeš 😉

lucula73
6. sep 2013

@julinkaz ahoj,tá hmota sa volá marcipán 😀 ,martikán je športovec 😉 ,to na objasnenie...........a pre začiatočníka je určite lepšia na poťahovanie nejaká poťahovacia hmota,lebo sa snou poťahuje lepšie ako s marcipánom 😉
je viac druhov,asi najviac kočky používajú smartflex velvet,ale aj pasta dama................alebo si skús urobiť doma z tých penových cukríkov........recept je na 1.strane tejto diskusie 😉
A v PO určite dáky eshop má aj predajnu,to buď vygoogli alebo ti niekto odtiaľ napíše 😉

julinkaz
6. sep 2013

@lucula73 tak som sa zasmiala nad tým martikanom🙂 mám novy mobil a on si mení slovíčka ako chce☹ ďakujem peiné za tip, skúsim teda tie cukríky🙂

lamps
6. sep 2013

dievčence sladké, krásne ránko a celý deň vám prajem a pridávam moju tortičku - pre dievčatko na krst, nechceli ružovú a všetko ostatné nechali na mňa

maya30
6. sep 2013

@lamps boze ta je milucka 😵 😵 😵

pristela
6. sep 2013

@lamps jeeeminenkuuuuuuuuuuu, tá je neskutočnáááááááááááááááááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
6. sep 2013

Žienky pridávam nočnú , už aj odovzdanú 😵

ajka82
6. sep 2013

vuhahaaaa... to mam pridat fotky hned po pristelke? 😀
tak ja tak skromne- zelanie angry birds a jazero so 6 labutami 😉

evala777
6. sep 2013

@lamps nááádhernáááá 🙂

jakelina
6. sep 2013

@lamps
@pristela
@ajka82 nádherné dorty, no jste machři.
😉

jakelina
6. sep 2013

@brunila ty jo, nestraš s tím máslem. Pořád zdražují. 😒 Já v Tescu mám víc špatných zkušeností, ale s máslem ještě ne. Maso tam nekupuju vůbec, už jsem ho jednou vyhodila. Já kupuju máslo přímo v mlékárně a to je fakt jedinečné. Není tam přidané žádné svinstvo, doma si to nakouskuju po kile nebo po půl a dám do mrazáku. Je to v desetikilovém balíku.

jakelina
6. sep 2013

@brunila dorty máš nádherné. Samé svatebáky se ti teď sešly co???

mysiatkoo
6. sep 2013

to su tortyyyyyy 😵 😵 a moja xudak minnie je ako po plastickej operacii 😠 tusim si pre radost budem musiet spravit nejaku kvietkovu navyse...

adrika202
6. sep 2013

@lamps nádherná ,žabky su rozkošnééé 🙂
@pristela ty čarodejnica jedna :D nadhera nadhera 🙂

evicaka
6. sep 2013

@lamps prekráááásna tortička 🙂

vladiella
6. sep 2013

@ajka82 kocky labutky vydarene! 😉 rozpravkove jazierko. Birds tiez uplne ako z dielne animatora...

@pristela famooozne! Tie kvietky su zive? 😕

@lamps 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
6. sep 2013

@mysiatkoo ty si šišina, isto bude zase naaadhernaaa 😵 davaj šup šup foto , nech si šošovku pohladím 😵