Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kvietocek7
19. sep 2013

@mimcak dakujem,ja som s puncovinou este nerobila skusim pozriet recept v tej druhej teme. Mas nejaky tvoj osvedceny?

mamina1978
19. sep 2013

Moja vcerajsia torticka pre mojho najstarsieho syna , ktory si prial tortu ,,pivovy krigel " , lebo u nas mozu oficialne deti od 16 rokov kupit v obchode pivo. Dlho som uvazovala , ci mu toto prianie plnit. A rozhodla som sa mu v tom vyhoviet. S tou penou hore som sa velmi natrapila, ako som uz o kusok vyssie pisala ☹ Tieklo to , a musela som utierat a zachranovat a aspon rychlo par fotiek porobit. Ale synovi sa torticka pacila a to bolo pre mna najdolezitejsie.
Korpus vanilkovy , plnka cokoladovy pribinacik...
Potah MMF s mandlovou aromou......

pralinka25
19. sep 2013

@mamina1978 tak od pohladu to vyzera super 🙂 a hlavne ze bol oslavenec spokojny. aj toto je skusenost. lepsie ako keby to malo ist na zakazku a mas takyto problem takto to mas natrenovane a druhe uz bude tak ako ma 😉

mamina1978
19. sep 2013

@pralinka25 to mas pravdu, a teraz som si priblizila fotku, tak medzi podlozkou a tym bielym okrajom je aj tak napriek mojmu neustalemu utieraniu vidiet trosku , ze to tieklo. A na bokoch je vidiet trosku mokre. Ale uz to aj tak nezmenim. A ako hovoris , aj to je skusenost a nabuduce sa dufam podari ...... 😔

pipka
19. sep 2013

@mamina1978 pokial to bolo len pre vas zdeni, moze ti to byt jedno 😉 Torticka vyzera uuzasne 😵 😎 a Andrejovi vsetko naj 😎

mamina1978
19. sep 2013

@pipka dakujeeem Jani 😵 a aj ja sa ukludnujem , ze nastastie som to nerobila pre druhych, lebo to by bola katastrofa 😝

luciahromadkova
19. sep 2013

@mamina1978 torta je velmi pekna, no a mala chybicka, ktoru nie je vidiet...na buduce budes uz vediet ako na to...a prosim ako robis toho coko pribinacika?dakujem

mamina1978
19. sep 2013

@luciahromadkova dakujem a coko pribinacika robim tak ako vanilkoveho len tam pridam praskove kakao Castelo 😉

luciahromadkova
19. sep 2013

@mamina1978 dakujem pekne, som myslela,ze kakao a creme ole kakao

pristela
19. sep 2013

@luciahromadkova ja robim coko pribinaka z coko creme ole+ kakao 😉

@mamina1978 tortuska je super , vsetko naj chlapákovi 🙂

luciahromadkova
19. sep 2013

@pristela dakujem

zaciatocnickalubka
19. sep 2013

zienky mam dilemu 😖 robim narychlo tortu a so vsetkych surovin, ktore mam doma 😅 spravila som krem, do ktoreho som dala puding z 3/4 mlieka a potom 300g masla rozslahaneho s 200g cokolady 😅 krem chuti fakt super, az som prekvapena 😀 ale tie pomery su vhodne aby to islo pod potah? neroztopi sa mi? 😖 mate s tym niektora skusenost? prosim Vas 😖 DAKUJEM ☹

zaciatocnickalubka
19. sep 2013

3/4 L mlieka 😅

mysiatkoo
19. sep 2013

@zaciatocnickalubka pod potah to nedavaj, roztopi sa...

florentina
19. sep 2013

@mamina1978 ale tak pěna z piva za chvilku taky opadne, takže jsi ten pohár vyrobila jako opravdový!

florentina
19. sep 2013

@mamina1978 a to samé platí o té vodě na podložce...prostě jsi ten dort dovedla k reálné dokonalosti 😉 ...a mimo jiné je moc pěkný a synkovi vše nej....!

zaciatocnickalubka
19. sep 2013

@mysiatkoo dakujem, a mohla by som nieco pridat este do toho kremu aby sa mi potom neroztopil potah?

mysiatkoo
19. sep 2013

@zaciatocnickalubka ja by som na tvojom mieste vymiesala maslo s cukrom a pridala mozno par lyzic z kremu do toho...krem daj do torty taky ako ho mas ak ti xuti, ale pod potah by som stavila na overene..

zaciatocnickalubka
19. sep 2013

@mysiatkoo dakujem 😉 idem este rychlo kupit maslo 😅 pekny zvysok vecera

katrin21
19. sep 2013

baby, potrebujem radu.. idem robit plnku od mizulienky - slahacka , biela cokolada a mascarpone.. vcera sme sa tu o tom bavili.... Chcem tam dat maliny, ale zohnala som len mrazene... mozu ist mrazene??? nebude to mokre moc??? prosim napiste mi, mam aj jahody, tie su cerstve, ale rada by som dala aj z tych malin.

jakelina
19. sep 2013

@katrin21 jasně že můžeš, dávám to tak běžně.

pralinka25
19. sep 2013

@katrin21 tiez davam bezne mrazene ovocie

anibas
19. sep 2013

@emilkaaa v Milk Agro a ešte som ju videla tuším v Tescu ???

anibas
19. sep 2013

@katrin21 ja dávam len mrazené a hned po vytiahnutí, nerozmrazujem ich a sú báááááječné - nič netečie a čím viac - tým lepšie 😉 😉

katrin21
19. sep 2013

@jakelina
@pralinka25 dakujem a tiež davate nerozmrazene??
@anibas diky

jaja555
19. sep 2013

@mamina1978 veď je krásnučká Zdeni , a ako píše florentína , doviedla si tortičku do reálnej dokonalosti ... a aj na tej podložke je mokro od oroseného kríglu 😉 🙂 🙂

pralinka25
19. sep 2013

@katrin21 ano ja tiez nerozmrazene

jakelina
19. sep 2013

@katrin21 ano nerozmrazené, zabořím do krému a je to.

lucula73
19. sep 2013

@katrin21 ja tiež dávam mrazené a nerozmrazené...........ale veľa záleží a od kvality ovocia........lebo z niektorých sáčikov ti po rozmrazení ovocia zostane iba voda,z niektorých pekné kusky ovocia......ale v každom prípade ten korpus šťavu vypije a nebude ti nič tiecť.....teda nemalo by 😉

lamps
19. sep 2013

@katrin21 aj ja dávam nerozmrazené a je to super