Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
4. okt 2013

@anibas Sabi, dakujem 😔 Aj vy ste chori 😝 no hruza 😒 .....tak aj ja vam prajem skore uzdravenie. 😉

mamina1978
4. okt 2013

@lucula73 krasny kaprik ako zivyyyyy 😵 😵 😵 😵

lucula73
4. okt 2013

@mamina1978 ďakujem🙂 a prajem chlapcom skoré uzdravenie.........

alenkam.
4. okt 2013

Tak tot moj vytvor, tretia torta v zivote... 🙂

mamina1978
4. okt 2013

@pipka Jani, krasna torticka a aj morska vila je chutnuckaaa 😵 😵 😵

pipka
4. okt 2013

@mamina1978 dakujeeeem Zdeni 😵

pristela
4. okt 2013

@mamina1978 necele 10g prásku a 8g vody z tohto mi zostalo trosilinku , no a ja som ju"upiekla" a hned davala na tortu , ale minule som mala krajku odlozenu v chladnicke dva tyzdne a bola stale makkunka , len polozena na papier na pecenie a druhym zakrytá /nie v sacku/ mala som ju tam dva tyzdne a ked som ju potrebovala na tortu tak som ten hrniec z nej dala dole 😠 😠 😠 narobila kriku, presvojila som si pár novych šedivých vlasov a robila na rychlo novu 😠 😠 😀 😀 😀

pristela
4. okt 2013

@anibas kraaasna , taka príjemniš na oko 😵 😵 😵

@lucula73 ten kapor je bombovýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
4. okt 2013

@pristela a ktoze ti na nu dal hrniec? 😕 😀 😀 😀 potesiii, ze? 😅

mamina1978
4. okt 2013

@pristela dakujeeem 😵 , jaaaaaj som sa na tom hrnci nasmialaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
4. okt 2013

@pipka aaale 😀 😀 😀 😀 niekto , komu som vravela nech da pozor , ukazovala asi tri krat a odchadzal od chladnicky so slovami : však niesom debil , vidím ! 😀 😀 😀 😀 😀 no a ked som kricala s hrncom v rukach tak som len pocula: a vedel som ? si mi nič nevravela 😀 😀 😀 😀 ale to u nas bežné 😀 😀

pipka
4. okt 2013

@pristela vitaaaaaj v klube moja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 u nas odpoved "nerob zo mna debila! nic take si nikdy nepovedala 😠 😅 😅 😝 🙄 😀

pristela
4. okt 2013

@pipka šššááááák sme rodina 😀 😀 😀 😀

ajka82
4. okt 2013

@mamina1978 juuuj, Zdeni, ale vsak zvladame, ja sa teraz tesim, ze uz mensia moze dychat...teda zatial klopem, ale vcera uz bola o takomto case uplakana a visela na mne, teraz to vyzera nadejne, ze aj tortu dokoncim v "normalnom" case 😅 este ze som nocny vtak, inak ja neviem ako by som zvladala a den -dva pred odovzdanim 3. posch torty ju zrusit, este ked viem, ze im na nej tak zalezi, tak to by som ja nemohla, jedine ze by som musela v nemocnici lezat a nechceli ma pustit domov ani na reverz a slub ze sa vratim 😅 teda ja nerusim takto ziadnu, len ked kiahne sme mali doma aj to mi znama, ze vsak nam to nevadi, ak to chcs zrusit len kvoli kiahnam, vsetcia na oslave uz ich mali 😀 a ked som ja bola chora a nemohla som, ako keby ti ludia vedeli a vtedy som nemala nikoho 😉

ajka82
4. okt 2013

@halienka ja som teraz hodila na vahu tu moju 3 poschodku a ma cca 13kg(teda presne 13,3kg aj s podnosom) a rozmery mam 30x30cm, priemer 28cm a 18x18cm 😉

ajka82
5. okt 2013

fotila som teraz, rano by som nestihla, ked musim este aj lieky popodavat detom v tom case ako maju prist 😉 zadanie som mala vlastne na vsetko :D "nechceme klasiku bielu okruhlu, lebo bude este jedna torta a ratam, ze to bude nieco take, ...atd atd. takze nieco v bleduckomodrom s rybickami a leknami, kedze zenich....atd atd....,a stvorcovu" 😎
a teraz budem kazdu chvilu nakukat do chladnicky ci je torta ok :S

halienka
5. okt 2013

@ajka82 no tak to je riadna tortisko 😀 😀 ja mám práve zadanie presné, doniesli si obrázok (prikladám FOTO Z NETU), len vlastne sa nevedeli rozhodnúť či ju chcú troj alebo štvorposchodovú, takže to nechajú na mňa, najhoršie je, že ja im neviem dobre ani váhu odhadnúť a teda ani predbežnú cenu, povedala som len že čo tak čítam, čo tu kočky robia, tak že sa to pohybuje od tých 7 až 10 kg. Nejako jasne mi na to nezareagovali, tak neviem či to brať akože "je to dosť" alebo "je im to jedno čo to výnde" 😀 Budem si musieť aj formy dokúpiť. Ona našťastie na tej fotke nemá tie korpusy nejak vysoké a šírku si asi prispôsobím, len rada by som aby to vyznelo pekne, teda dosť podobne ako na obrázku. Si myslím, že keby som to najvyššie poschodie dala len priemer 10 cm tak to zas už až tak nezaváži navyše a potom každé nižšie o nejakch 6 až 8 väčšie. Doma mám formy 17 cm 18 cm 22,5 cm a 26 cm. Takže by som dala asi tú 18 cm a 26 cm a nejakú 32-34 by som ešte dokúpila. Keby teda bola 4 poschodka. Ozaj a tá podložka ti to v pohode udržala? Túto majú aj u nás v cukrárskych, tak rozmšľam, či ju kúpiť alebo zháňať niečo ešte pevnejšie...

adka_praha
5. okt 2013

ahojte... ja vam tu strcim teraz na chvilku moju poslednu... buduci tyzden neberiem ani od prezidenta... vo stvrtok som sa skoro vyzvracala z podoby od unavy, takze dorobim tento tyzden a kruto vypinam... nech sa stara muzicek... chcela som si teraz trohe pospat, kym budem musiet do roboty, ale prastil mi tu nase "tiche" dieta do postielky aj s hudobnymi hrackami, ze diky brona.... boze ti chlapi su taki nemozniiiiiii...

ajka82
5. okt 2013

@halienka no ja som ju zhanala a nemali ju tu nikde, tak som najskor rozmyslala, ci ju nedam urezat a obalim papierom, ale nakoniec im prisla, dokedy som mala cas sa prebehnut do cukrarskych...toto je ta hruba podlozka cca 1cm a drzi v pohode.... aj ked mne vraveli, ze aj tensia takato (asi 2 mm ma) podlozka to udrzi, no ale neviem, ked to niekto bude dvihat a nahodou na zaciatku chyti len za kraj, tak sa mi to nezdalo, radsej hrubu

denisak77
5. okt 2013

@ajka82 s tým nakúkaním to asi viaceré robíme,ja tiež každú chvíľku kukám do chladničky či sa s tortami nič nedeje a už sa mi aj moji chlapi smejú,či ich v tej chladničke hypnotizujem,no sranda ,aspoň nie som sama,a pekná tortička.

ajka82
5. okt 2013

@denisak77 😀 akoze klasika nizke torticky pohoda ale toto, ja som registrovala kazdy zvuk z chladnicky , co normal pustam druhym uchom von...mne chlap stale, vsak to len chladi a inokedy ti to nevadi 😀 😅 a vonku vietor, sem tam nieco buchlo, tak som tiez kukala ci je vsetko ok... a dakujem 🙂

luca50
5. okt 2013

@dagmarmustafa Máte velice krásné kvítka na svatebním dortě 🙂 Mohla bych poprosit jak se dělají ??

evicaka
5. okt 2013

@ajka82 ja dávam pod tie ťažšie torty obalenú USB dosku - to mám istotu že to udrží

ajka82
5. okt 2013

babyyyy este jednu prosbicku mam, nemate nejake inspi alebo napady co urobim na spolocnu tortu dvom chlapom 55 a 60 rokov? 😅 mne napadli klasika darcekove brabice, ale chcelo by to mozno aj nejaku zmenu... moze byt jedno aj dvojposchodka, do sumy sa s nou zmetim. dakujem krasne

halienka
5. okt 2013

@evicaka a kde ju kupuješ? A za koľko? 😅 😅

evicaka
5. okt 2013

@halienka ja to nekupujem, mám známeho stolára a keď k nemu prídem tak mi nareže čo chcem a koľko chcem zadarmo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ollako
5. okt 2013

Ahojte tak pridavam aj ja svoju nocnu, no neviem kam sa na vas hrabem, mna ide porazit, ked mam tie ruze naskladat na tu tortu, mordujem sa s tym a aj tak to nie je ako by som chcela, krraaaasne torty ste popridavali

juditkak
5. okt 2013

dnesna

petkaa28
5. okt 2013

@halienka ahoj, presne tuto tortu som uz robila, ak das rozmery ake planujes, teda 32-34 spodok, 26 a 18, a budú chcieť napr pribinaka, tak váha bude aj 15 kg... Ja som robila tuším 30, 24 a 16 a mala 15 kg lebo chceli všade pribinacika. Odstupy na tejto odporúčam aspoň 8cm, inak to nebude vyzerať tak ako na obrázku...

benjik
5. okt 2013

@vladiella to je zajímavé.Takže chápu dobře,že u těchto lepších není taková ta pachut?