Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
6. okt 2013

@evicaka tak ale my nevieme tvoju predstavu 😉 😀 🙂
my už len obdivujeme hotové a dokonalé dielka 😉 🙂

aduskatt
6. okt 2013

@sikag pri prepocte ganache a maslo........ cokolada 5x0,39 EUR, smotana 0,69 EUR je 2,64.... maslo 1,49, cukor cca 0,20 centov, lyzica nutelly cca 0,20 centov.1,89 rozdiel mas cca 0,75 centov v prospech masla, takze zasa az tak predrazene to nie je.....cena cukru a nutely je velmi orientacna

lucula73
6. okt 2013

@aduskatt a čo je to 5x0,39? 😉

aduskatt
6. okt 2013

@lucula73 5 ks 100 gramovych cokolad z lidla po 39 centov, xixi

mysiatkoo
6. okt 2013

@sikag ano, teda takmer - musis si toho urobit o nieco viac, aby si to dokazala pekne urovnat... zbytky potom ulozim do xladnicky alebo mrazaku a az je cas, tak pre nas doma vymyslam maskrty kde to vyuzijem.... a cenovo to je asi o nieco malo nakladnejsie, ale zas priepastny rozdiel nevidim a ta xut mi za to stoji.... 3e dam za coko (aj ked pouzijem o nieco menej, takze cca 2,5e), 1,09 dam za slahacku (najlepsie sa mi robi s rajom) a keby som mala maslom takto urovnat, tak mi jedno na celu tortu asi nestaci....

mrka2
6. okt 2013

este jedna divocina farebnaa.. 😕 a dnes zaleziem s detmi spat uz o siedmej vecer 😝

ajka82
6. okt 2013

@vladiella uz minule som ti chcela napisat k tej teme s inspi, je to pekne od teba, ze si davas takuto robotu, ale bohuzial mne tu stranku tak dlho nacitavalo, ze nemam cas na to aby som si to pozrela, kedze je tam vela foto na jednej strane asi 😖 a to my nemame najpomalsi internet kvoli mm robote, lebo on potrebuje "turborychlost" ked posiela na servery nejake veci
naozaj si radsej nastartujem uja googla alebo ked si neviem rady napisem sem rovno do temy 😅

mysiatkoo
6. okt 2013

posledna pred mensou pauzou

muffinka8
6. okt 2013

Krstinový macko a Mickey 🙂

siska25
6. okt 2013

Ahojte, nechcem Vás tu veľmi otravovať, ale mala by som jednu prosbu, možno ste to tu už aj písali, ale pri malej nemám moc času čítať spätne. Dcéra bude mať za chvíľu rok a ja sa jej chystám spraviť tortičku. Doteraz som už nejaké tie amatérske torty robila a používala som poťah z cukríkovej hmoty. Teraz chcem vyskúšať nejakú inú, už hotovú čo by som si ju kúpila. Len naozaj netuším, aká by bola najlepšia. Plánujem spraviť dvojposchodovú tortu, teda chcela by som kúpiť bielu hmotu a zafarbiť si ju, potiahnuť ňou tortu, prípadne spraviť pár kvetov. Viete mi poradiť, ktorá z tých hotových hmôt by bola na to najlepšia a koľko cca si jej musím kúpiť. Veľmi pekne Vám ďakujem za radu už teraz.

ladkaspackova
6. okt 2013

ahoj...můj druhý dort v životě a troufla jsem si ho udělat na naší svatbu...moc všem chutnal...jen s tou K2 se mi špatně pracovalo, příště zkusím nějakou jinou hmotu..

njonja
6. okt 2013

@macamac dam vediet🙂 Ale to este bude dlhy a tazky porod🙂

martina7905
6. okt 2013

moje dnešne

mojkamoj
6. okt 2013

Ahojte kočky, vaše torty sú pastvou pre oči a verím že aj pre jazýček ;) pridávam aj ja pár fotiek , nech len neokukujem 🙂 Líšku som robila zo smartfelxu a teda s tým sa inak pracuje,ako s mmf...je to aj vidieť,tie gulaté sú aj hrbolaté,lepilo sa mi to ale koniec koncov mohlo byť aj horšie 🙂 posledná je čokoládová,to bolo tiež o nervy,zhorela mi čokoláda,tak som roztápala druhú a doma ani deko tuku,tak troška zmäknutú som nanášala na tortu,ale išla len rodine tak a im sa velmi páčila 🙂

simasa
6. okt 2013

Ahojte babule,
... keby niečo, tá zubatá príšerka je Máša 😀 😀

nanima
6. okt 2013

moje posledne.a idem citat 😀 😀 😀 ste toho zas dost napisali 😀 😀

marianabila
6. okt 2013

@nanima 😲 prekraaasne torty!waaaw! 🙂

sikag
6. okt 2013

@aduskatt vazne? odhadom by som povedala ze ganache bude ovela viac.... idem to teda niekedy skusit. prave sme jednu zbastili 🙂 tak ked vyzdraveju decka ten pokus 🙂

sikag
6. okt 2013

@mysiatkoo mne chuti aj maslo 🙂 odkedy ho nemozem tak ho milujem 😀 😀 😀 😀 😀

sikag
6. okt 2013

@mysiatkoo uz sa nebudem opakovat o krasnej torte 😀 ty medzi tu top patris! tie vinne listy vyzeraju ako naozajstne, tie tmave zilky su super!

aduskatt
6. okt 2013

@sikag aj mne sa to zdalo, az kym neslo maslo teraz rapidne hore o 30%

vlada111
6. okt 2013

@denisak77 tá strašiaková je geniálna, dobre si tam dala tie kvety

andilekanitka
6. okt 2013

Prosím o radu, můžu dát pod Montanu marmeládu? Někdo píše že jo někdo že ne, jaké máte zkušenosti? Díky

vlada111
6. okt 2013

@maya30 krásne všetky

vlada111
6. okt 2013

@anibas krásna tortička

vlada111
6. okt 2013

@lucula73 veď je perfektný

sticker
6. okt 2013

@muffinka8 Krásne tortičky 🙂
@aduskatt Adi aké čoko kupuješ? Lebo ja v Lidl 200g za 0,99€ a to musím kúpiť skoro tri na to ganache... Lebo mne to maslo už veru lezie hore krkom a chcela by som vyskúšať ganache, len som sa bála, že to bude moc drahé. Ale ten tvoj rozpočet je celkom super 🙂

vlada111
6. okt 2013

@pipka Alicka ju zbadala a chce tiež morskú pannu na tortu 😀

aduskatt
6. okt 2013

@sticker keby som ja vedela teraz rychlo, ako sa vola.100 gramov za 0,39 EUR,,,,,,nazov zacina tusim na F ale skutocne si teraz nespomeniem, ale viem, ze baby to kupuju, tak snad niektora vie🙂....ja ganache este nerobim, len som hodila rozpocet, lebo viem ceny tovaru🙂

vlada111
6. okt 2013

@alenkam. super, len tak ďalej