Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
8. okt 2013

@jakelina 😀 😀 😀

luciahromadkova
8. okt 2013

@dadussh mozes bielkovu polevu alebo royal icing /to je prasok zarabas s vodou, kupis v cukrarskych potrebach, da sa aj farbit/
recept
bielok s povazskym praskovym cukrom a trocha citron. stavy- na vahu bielka x 5,3 g cukru a 1 lyzicka citronovej stavy
napr.
http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/royal-ici...

jakelina
8. okt 2013

@dadussh Královskou glazuru

jakelina
8. okt 2013

@lalilala recept je na první straně diskuse, jenom nedávám tolik cukru.

lalilala
8. okt 2013

@alionuska mozete mi poradit neviem co som spravila zle ale velmi tazko sa mi hnota valkala a chcem sa opxtat vy tie cukriky len zohrejete a tak spajate s cukrom alebo roztopite uplne v mikrovlnke ? Ja som pridala aj trosku cery a 2 lyzice vody taky recept som nasla

jakelina
8. okt 2013

@lalilala musíš hřát tak dlouho, až je to tekuté. Jestli je moc tuhá, tak jsi málo rozpustila a nebo dala moc cukru.

mamcas
8. okt 2013

@luciahromadkova ja robim so zlatym klasom a je mnamkova 🙂

vladiella
8. okt 2013

@jakelina tu nehrozi salmonela? nie j to tiez z bielkov susenych?

tamara2307
8. okt 2013

@muffinka8 tak ja pečiem z času na čas, také klasiky zákusky. len tortu poťahovanú som ešte nie. hmotu by som chcela domácu, falošný marcipán alebo z penových cukríkov (skúsim napred, či sa mi to bude dať). a to vystuženie bude teda treba? zatiaľ čo som poschodové dávala robiť, boli len na sebe nakladené.

jakelina
8. okt 2013

@vladiella já ti ani nevím z čeho to je, složení jsem nečetla. 😝

jakelina
8. okt 2013

@vladiella našla jsem složení a obsahuje sušené bílky. Já jsem chemik a když jsme v laboratoři dělali testy potravin, tak nejčastěji byla salmonela v domácích vajíčkách. V těch chovech jsem se s tím nesetkala nikdy a při sušení se ta salmonela zničí, kdyby tam už náhodou byla.

vladiella
8. okt 2013

@jakelina ja som dakedy ako student stala pred starym vytahom a cakala kym sa otvori s elektricenkou v ruke 😀 😀 (cize s preukazkou na mhd som cakala az sa otvoria dvere autobusu na zastavke na znamenie 😀 😀 😀 )

jakelina
8. okt 2013

@vladiella nevím přesně jakou technologií se bílky suší, ale takovéto citlivé potraviny se většinou zmrazí a pak se ohřejí tak prudce, že led se mění přímo v páru bez přechodu kapalného skupenství a při tom se určitě zničí všechny bakterie.

vladiella
8. okt 2013

@jakelina dikes, a co vsetko si este testovala? to je velmi zaujimave! 😵

lucula73
8. okt 2013

@lalilala podľa mňa si dala veľa cukru........ten recept je len orientačný................cukor do roztopených cukríkov pridavaj postupne,nie naraz a uvidíš.......ak sa hmota lepí,tak treba ešte cukor pridať...........
a toto neviem či zachránič,skus roztopiť pár cukríkov a zmiesiť ešte raza vodu si dala?.............ja nie som odborník na tuto hmotu,robila som ju iba v začiatkoch,teraz používam hotovú.........

wera.g
8. okt 2013

@blcha veľmi pekne ˇdakujem 🙂) maľovala som prachovkou s alkoholom rozmiešanou 🙂
@sisix ˇdakujeme, je to naše všetko 🙂
@vlada111 joj ˇdakujem 😉 drobček je prvoradý, nebrala som na ten víkend nič naviac, aby som sa mohla len jeho tortičke venovať, bola by to hanba nespraviť nášmu drobcovi tortičku, alebo ju odfláknuť 😀 dokonca sme oslavovali 2x, dva víkendy, takže aj tortičky mal 2 - prvú prikladám 😉 strašne chcel barneyho a opicu a leva, tak som ju kombinovala takto no a druhú /opičkovú/ som si robila podľa svojich predstáv 😀
@eliska22 ˇdakujeeem moc 😉

wera.g
8. okt 2013

@dm1 ˇdakujeeem 😉 nooo drobec už mal aj minulý rok ohˇnostroj, tento rok sme minuli 3 😀DD keby mám doma viac, tak pálime možno ešte aj doteraz ako sa mu to strašne páčilo 🙂))) ale smradu je z toho požehnane... 😀

luciahromadkova
8. okt 2013

@mamcas mlieko so zlatym klasom uvarit a potom primiesat maslo a gastanove pyre? dakujem

vlada111
8. okt 2013

@wera.g zlatá si

lokalistin
8. okt 2013

@lucula73 kapor je perfektny
@pristela Zanet ta s krajkou dvojfarebnou je uplne uuzasnaa

lokalistin
8. okt 2013

@mysiatkoo no to hrozno si trafila farbu perfektne uuuzasnaa aj minoni su skveli

lokalistin
8. okt 2013

@muffinka8 krasne

lokalistin
8. okt 2013

@vlada111 Vladi nadhera

lokalistin
8. okt 2013

@wera.g maly je strasne sladky

lokalistin
8. okt 2013

@mamina1978 no moze byt len to treba pokukat, prehrabat sa v ponuke 😉

jakelina
9. okt 2013

@vladiella sirupy, marmelády, konzervy a prostě skoro všechno jídlo. Záleží kde jsem pracovala. Někde se to přímo odebíralo z linky ve výrobě a dělaly se testy průběžně a nebo jinde už hotové jídla a potraviny. Alespoň vím co nejíst, ale to bych vlastně nemohla jíst skoro nic. Jediné co nemám zkušenost je maso a pečivo, to jsme nedělali.

muffinka8
9. okt 2013

@tamara2307 máš dosť času, tak skús nejakú tortu dopredu a uvidíš či sa ti to bude pozdávať, alebo nie. Akú chceš plnku, maslovú, nemaslovú?
Recept na dobrý korpus nájdeš na strane 4009 dole.

jakelina
9. okt 2013

@wera.g zapomněla jsem pochválit malého, ta radost to je krásná fotka. Taky jsem koupila tu rachejtli, tak se těším až bude slavit naš malý. Jak to tak čtu, tak mám koupit ještě alespoň dvě jo?? 😀 😀 😀

sisix
9. okt 2013

@luciahromadkova ja delam, kastany, 2 zakysane smetany , 2 slehacky , trochu cukru a creme ole. A je uzasnej.

rapunzel1
9. okt 2013

@nika266 to je tajná skupina, uzavretá, musíš sa pridať do skupiny, keď ťa adminka pridá, tak uvidíš všetko. Dalo by sa dať aj môj link, ale to by si šla priamo na môj profil, takže som to sem nechela tak dávať.