Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. okt 2013

@meo já dělám jezírka z rozpuštěných gumových medvídků a nemusíš nic pod to dávat, naleju přímo na potah.

sikag
10. okt 2013

baby co robite krajky aky prasok mate? ja mam sweet lace, ale po zarobeni 2:1 sa mi to zda moc riedke a "odskakuje" mi to od krajky, ked to tam natlacim, vytvoria sa mi take volne miesta / bublinky. zda sa mi to redsie ako v tutoriali. skusila som aj hustejsiu hmotu 60g prasok a 25 voda. a je na nom napisane nesusit v rure 😲

sikag
10. okt 2013

@ollako a co tak lekna? a modry potah, zelene listy

sikag
10. okt 2013

@lucula73 som zvedava aka je ta hmota... uz si na nu robim zalusk aj ja 😉
ta skatula s flasou je uplne v poho, ved 33 to uz je dospely chlap, skoro moj rocnik 😀 😀 😀 😀 aj ja som robila taku manzelovi a mala uspech

lucula73
10. okt 2013

@sikag a nemáš obrázok?akú si robila??neviem,kamoška špekuluje,že čo bratovi na 33r 😉 ,ja som raz robila takú,že okruhlu a v strede som vyrezala dieru a pichla tam origoš šampus,tak to chceli,a ona to tak chce,len mne s as tým neche paprať,tak som jej chcela navrhnúť škatulu.,...

ajka82
10. okt 2013

dobre ranko...jedna husenka na dnes 🙂 a uz sa tesim na vikend, stale neviem co to bude 😅 😉

sikag
10. okt 2013

@lucula73 ja som tiez dala origos flasu taku kvalitnu

sikag
10. okt 2013

@lucula73 mam este ulozene taketo inspi pekne
a samotna flasa moze byt darcek - kvalitne vinko alebo iny alkohol co pije

lucula73
10. okt 2013

@sikag super a aj si niečo pod tú fľašu dávala?aby sa to neprepadlo,či nie??

ajka82
10. okt 2013

@lucula73 ja som tiez tak davala flasu na tortu origalnu(KBŠ) , pod nu do torty nic, len som polozila navrch...dokonca takto s flasou cestovala trasu BA-IL a v pohode vydrzala ale bola predtym celu noc v chladnicke 😉

ajka82
10. okt 2013
sikag
10. okt 2013

@lucula73 nic som nedavala, praveze som chcela aby sa este viac zaborila, som ju tam aj trosku tlacila a to som mala makku plnku - zelatinovu. ale flasu to udrzi v pohode
myslim si ze KBS nic nepokazis (alebo ak oni kupuju flasu....) to pije asi kazdy chlap 😀 😀

meo
10. okt 2013

@jakelina ale asi nekoupim jenom průhledné medvídky, ne? Jsou vždycky barevně, nebo se to dá nějak odbarvit?

lucula73
10. okt 2013

@ajka82
@sikag dík kočky,idem skúsiť prehovoriť ich na krabicu 😉

jakelina
10. okt 2013

@meo obarvíš gelovkou, já kupuju u nás v obchodě přímo modré a nebo nabarvi gelovkou. Haribo jsou i takoví béžoví a nabarvíš na modro.

meo
10. okt 2013

@jakelina a ty medvídky stačí dát do mikrovlnky anebo nějak jinak?

halienka
10. okt 2013

Ahojte babky, prosím súrnu radičku, do 34 cm formy z koľkých vajec robíte cesto? Stačí 10 či radšej 12? Nemusí byť moc vysoký, ale teda aby sa dal 2x prerezať... ďakujem moc 🙂

jakelina
10. okt 2013

@meo ano jenom šup do mikrovlnky, přidám pár kapiček vody a pak rozmíchám a leju na marcipán. 😉

jakelina
10. okt 2013

@halienka to se těžko radí, záleží i jaký korpus, já raději udělám vyšší a pak kousek odkrojím, než aby to bylo nízké. 😒

ollako
10. okt 2013

@sikag lekna hm, tiez sa mi to pozdava, no este musim pokukat lekna som este nerobila...ja som myslela, ze by som to potiahla zelenou vrch tmavsi, spodok vledsi.navrchu malinke jazierko s kacickou v strede a pobokoch zlte, cervene gerbery, este mi povedali ze by tam chceli mašlu tak okolo vrchneho poschodia dam tu maslu, este idem robit gitaru a chcu elektricku , len ked naplnim tri krat zda sa mi to take divne bude to asi vysoke, keby to bola španielka, tak pohoda, no ako si to praju tak to urobim... 😉
a ak stihnem tak bratovi idem robi zadok s tangacmi, to sa mi zda rychle, ma narodky zajtra

sticker
10. okt 2013

@ajka82 Prosím ťa a tebe to ide otvoriť, ten link? Lebo ten som našla včera aj ja a klikla a nič... mám tam len odkaz na nejaký link a to nie je nič s pečením 😒 ☹ Tak nejako neviem kde tam kliknúť, aby sa mi to zobrazilo... Kedysi mi tie linky šli normálne otvoriť ale teraz nie...

ajka82
10. okt 2013

@sticker mne to islo v pohode otvorit... skus este raz... ono niekedy sa stane na tejto stranke, ze sa tomu nechce ale potom zas ide

sticker
10. okt 2013

@ajka82 Tak budem skúšať, lebo od včera skúšam. Našla som to v dvojke téme tak som sa potešila, ale teda nič ☹

ajka82
10. okt 2013

@sticker teraz som vyskusala a neslo to...ale ked som ti to posielala, tak som to mala otvorene 😕 a celkovo ani uvodna stranka neide teraz otvorit...teda aspon mne :(

sticker
10. okt 2013

@ajka82 No mne úvodná ide stále, ale vyskočí mi tam iba biely obdĺžnik a v ňom šípka na play ale nie je to odkaz na postup ☹ Tak budem skúšať, čo už...

ajka82
10. okt 2013

@sticker ale inak je to podla tej sablony co ti davala lamps

sticker
10. okt 2013

@ajka82 No už som si ju dala vytlačiť a budem to robiť podľa nej. Nejako to už len dopadne 😅 😀 🙂

vierka0
10. okt 2013

dievcata, chcem sa vas opytat, cim vyrezavate tvary z potahovky ? napriklad ked potrebujete nejaky tvar, napriklad fľak 🙂 ako to urobit, aby to vyzeralo ako jednym tahom ? lebo ja ked som uz niekolkokrat vyrezavala, musela som to robit na viackrat, no nikdy to nebolo uplne jednoliate ten rez

aduskatt
10. okt 2013

@vierka0 obschnuta potahovka a nozom na marcipan, ale posluzi aj klasicky nozik ostry