Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
6. nov 2013

alebo ju teraz zacnem riedit s bielou 😀

gelinka75
6. nov 2013

@lokalistin presne to ma napadlo, ze riedit to 😝

mia1111
6. nov 2013

babulkyyyyyyyyy, robím prvýkrát autko z burizonky, len aj napriek tomu, že som ju pred použitím pomlela, tak aj tak mi ostáva po vymodelovaní nie rovný, ale hrboľatý povrch, nepáči sa mi to 😔 . Potierate niečim vymodelovanú vec pred tým, ako nahodíte na vrch hmotu? Alebo mám pridať viac roztopených marschmallow cukríkov? Ďakujem za každú radu....

lucula73
6. nov 2013

@mia1111 ja som robila pušku z burizonky a som ju omaslovala a na hrubšie potiahla a bola celkom ok........ale tiež sa mi to moc nepáčilo............možno má niekto aj inú fintu..... 😕

anda1980
6. nov 2013

@mia1111 ja som obtierala bielou coko

anda1980
6. nov 2013

Ahojte zienky, pridavam moje z minuleho tyzdna

blcha
6. nov 2013

@jakelina asi ho spravim len tak ze 2d nasla som na nete takyto obazok to je asi jedla oplatka tak ze by som to takto neako s marcipanu uobila a dolu k torte dam tych dvoch co uz mam vymodelovanych alebo fakt este neviem ako to spavim esteze je to tej kamoske jedno hlavne nech su dinosaury a rex http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://i.eba...

mia1111
6. nov 2013

@lucula73 , @anda1980 ďakujem babulky, mňa teraz napadlo, len neviem, či to nebude totálna blbosť, ale idem to skúsiť... vyvaľkám natenko hmotu a priložím ju na vymodelované burizonové autko...budem ju hladiť na povrchu autka, nech sa vtlačí do tých jamiek a budem ju hladiť a hladiť a hladiť, až kým nebude povrch hladký, uvidím, či sa mi to podarí 😅 😀 . Potom potiahnem už klasika farebnou hmotou, no držte palce, snáď to nebude úplná hovadina 😅 😀

jakelina
6. nov 2013

@mia1111 j á potřu čokoládou, vydrží to dýl než krém a hezky to zarovná

anda1980
6. nov 2013

@mia1111 tak logicky by to nemala byt hovadina 😉 len ci neporusis tvar auticka hm? ja som to robila na jednej sovicke a trosicku som ju zdeformovala 😒

blcha
6. nov 2013

babulky este som vas chcela poprosit ci nemate neake inspiracie ako pekne ozdobit macipanom roladu

mia1111
6. nov 2013

@anda1980 - no mne tá burizonka totálne stuhla, keď som ju chcela tvarovať, musela som ju nahriať v MW, teraz drží tvar, ako keby bola z betónu 😀 , tak idem skúšať, celkom sa mi to pozdáva, jednu stranu už mám a nevyzerá to až tak blbo 😅

lokalistin
6. nov 2013

@mia1111 ja som tiez nacgala hmotu na to a potom potiahla, ale nemala som ich pomlete a aj tak mi to bolo potom vidiet, u teba by to mohlo fungovat

anda1980
6. nov 2013

zienky, chcela som sa opytat, ci nemavate problem s mmf v poslednom case, konkretne, ked farbim bitter lemon-kou, tak je stale porovita, tazko sa valka, proste otras. ostatne farby su v poho a to skusam z roznych cukrikov, lebo americke sa minuli, ale neviem prist na to, preco je taka hrozna ta zelena, vychadza mi len ta gelovka 😠

nellynka
6. nov 2013

Kocky, ked robim coko tortu a plnim kremom nutella + mascarpone, pod potahovku mozem potriet aj tymto kremom, alebo radsej omaslovat? Este som to takto neskusala a neviem, ci by sa to netopilo potom ako so slahackou. Dakujem za vsetky rady!!!!!!!

mysiatkoo
6. nov 2013

babule sladke... az budete mat xvilu cas, ocenim kazdu jednu odpoved na dotaznik o spokojnosti s cukrarskymi obchodmi pre SR www.surveycrest.com/survey/cakes pripadne CR www.surveycrest.com/survey/dorty

mysiatkoo
6. nov 2013

@anda1980 jeeej dunco aky vesely 😵 😵

mia1111
6. nov 2013

@nellynka - ja by som radšej omaslovala...mascarpone pod poťah asi radšej nie, veď to je smotana vlastne... tak radšej maslo + odrezky, alebo maslo + nutela kľudne, ale mascarpone radšej nie.... a budeš kľudne spať, nemusíš sa báť, že by sa Ti poťah roztopil 😉

datelb
6. nov 2013

@ladkaspackova používám už dlouho podložku z Ikey, http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6670..., mám 2, jednu jsem si rozdělila na menší, je z plastu a nenatahuje se jako vál, válí se na ní pěkně a stojí asi 99 Kč. Silikonové podložky jsem odložila.

maya30
6. nov 2013

@mia1111 ja tu burizonovu hmotu natieram rozpustenou mmf hmotou, zarovnam dohladka a potom potiahnem...v podstate je to to iste ako si spravila, len sa mne sa to lepsie roztiera ked si z toho spravim kasicku

luciahromadkova
6. nov 2013

@mysiatkoo poslane 😉

datelb
6. nov 2013

@pristela pro Božské dorty z Primy se zaregistruj na www.grabuj.cz, můžeš si vybrat pořady z Tv programu českých televizí a pak si stáhnout ten pořad. Jen je třeba na začátku i konci vymazat reklamy z TV. Nikde jinde jsem nenašla, ani na ulož.to. Ale bez problémů stahuji a je to ve slušné kvalitě. Bohužel se to týká jen nastávajících pořadů.

mia1111
6. nov 2013

@maya30 vidíš, aj tak sa dá, no ja tým že som smart vyvaľkala na tenučko, a v rukách hladila, tak sa mi doslova topil pod rukami tým teplom, no uvidím, ako to bude vyzerať vo finále 😉 . Ak to nebude ono, nabudúce zohrejem v MW

maya30
6. nov 2013

@mysiatkoo no moja riadne litanie som ti tam dala 😀

anda1980
6. nov 2013

@mysiatkoo hej, vesely sa mi podaril dunco, som bola rada, kedze bol uplne prvy, ja postavicky robit neviem

mysiatkoo
6. nov 2013

@maya30 tak uz viem ktore je tvoje 😀 😀 😀 super, takto nejak vyzera 100% spolupracujuci dotazovany 😉 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!

marecek4
6. nov 2013

holky,pořídila jsem si smart flex,ale něja nevím jak s ním pracovat-je to tvrdý jako cihla-povolí to normálně nebo to mám nahřát nebo co???

mysiatkoo
6. nov 2013

@marecek4 spracuj v rukax ako plastelinu... povoli

marecek4
6. nov 2013

@mysiatkoo takže jako s plastelínou-i do formiček a pak nchat zatuhnout? nebo můžu vyndat hned-mám maličké mašličky-silikonku

mysiatkoo
6. nov 2013

@marecek4 no to zalezi od kvality hmoty aj od kvality formicky ako ti to pojde... mozno sa podari vybrat hned, ak nie, tak naxvilu do mrazaku a potom vybrat