Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. dec 2013

@aduskatt
@mariann2 dakujem 😉

mysiatkoo
13. dec 2013

@akapulko ta je super 😀 😀

akapulko
13. dec 2013

@mysiatkoo dakovala🙂) 😀

muffinka8
13. dec 2013

@aduskatt v Lidli už večer ani mlieko nie je, najviac tovaru je stále ráno

muffinka8
13. dec 2013

@lokalistin nečítala si tu minule, bol tu link na článok, že tie Watty nie sú podstatné u týchto strojov, ale podstatná je konštrukcia motora. Chlapík mal v rodine aj 1500 W aj 500 W robot a oba rovnako dobre vymiesili skoro 3 kg cesta. Nevidel v tom rozdiel.

muffinka8
13. dec 2013

@aadulik2110 môžem ťa poprosiť o recept na tie kolieska 🙂 ? ďakujem

eliska22
13. dec 2013

@anibas ďakujem veľmi pekne 🙂

eliska22
13. dec 2013

@bubulik22 pod poťah nesmie ísť pribináčkový krém, hmota sa ti bude topiť .....
ja osobne tam to maslo vôbec necítim, potieram vždy vrch aj boky maslo+odrezky z korpusu, alebo si do masla pridaj kakao, alebo čokoládu a tak potieraj pod poťah 😉

aduskatt
13. dec 2013

@muffinka8 u na s mliekom problem nie je nikdy🙂 ale to maslo veru nebolo uz doobeda o desiatej vcera, asi zalezi od konkretnej predajne🙂

zoja1983
13. dec 2013

@lucia80 ahoj ja varím salko už niekoľko rokou na vianočný karamelový likér a nikdy mi nebuchlo kľudne môžeš

zuul
13. dec 2013

@nika266, @mizulienka v tescu maju maslo to cervene. 😅

muffinka8
13. dec 2013

Predposledná tohtoročná tortička 🙂 celá bola na želanie do detailov popísaná

muffinka8
13. dec 2013

prsty rýchlejšie mám 😀 tie zvieratká sú z Disney rozprávok

aadulik2110
13. dec 2013

@muffinka8 Potrebujeme: 135g hladkej múky, 65g cukru, 60g masla, 0,15dcl smotany na šľahanie, 10g citrónovej šťavy, troška strúhanej citrónovej kôry, štipka soli
PLNKA: 60g masla, 1 žĺtok, 2PL cukru, 2PL citrónovej šťavy, štipka soli
Postup: 1. Vmiske zmiešame múku s cukrom, zmäknutým maslom, smotanou, štipkou soli a citrónovou šťavou a kôrou - vypracujeme hladké cesto, zabalíme do fólie a necháme 2hod. odležať (mňa to čakalo 3 dni v chladničke)
2. Cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na plát silný 2mm, z 1/2 vykrojíme kolieska a z druhej 1/2 vykrojíme kolieska s otvorom (tak ako keď sa robí zlepované linecké s džemom). Dáme na plech s papierom na pečenie a vo vyhriatej rúre na 160-170°C pečieme doružova (mne to trvalo nejakých 10-12min). Po vychladnutí zlepíme kolieska krémom a poprášime práškovým cukrom.
3. Krém: V kovovej miske zmiešame citrónovú šťavu s cukrom a žĺtkom dohladka. Misku posadíme na hrniec s horúcou vodou a vo vodnom kúpeli miešame zmes do zhustnutia. Potom pridáme štipku soli a misku dáme na hrniec so studenou vodou, keď zmes vychladne, tak po častiach primiešame zmäknuté maslo.

lawli
13. dec 2013

moja dnešná tortička 🙂

luciahromadkova
13. dec 2013

@zz134 dakujem pekne, super napad 😉

luciahromadkova
13. dec 2013

@akapulko dakujem a vies ze sa podobam??? 😀 😀 😀

lucula73
13. dec 2013

@mariann2
@mizulienka tesco má akciu do konca roka 129 na to červené maslo......ja ho bežne používam,nemám s ním žiaden problém 😉

mimcak
13. dec 2013

Konečne mám chvíločku tak hodím tortičku čo som robila do škôlky. Inšpirácia int. a snehuliačika som sa snažila trošku napodobniť 😀 od @pristela dúfam nevadí 😉 foto blbe ,fotené v noci ,lebo ráno by som nestíhala.

luciahromadkova
13. dec 2013

@lawli prekrasna torta ivanka

mimcak
13. dec 2013

a ešte moji chlapci pri pečení medovníčkov v škôlke.

lawli
13. dec 2013

@luciahromadkova ďakujem 🙂 ,moc som sa nemohla realizovať tortička bola presne nadiktovaná ,ale som v podstate rada, nič som tým pádom na nej nedomrvila k nespokojnosti 😀

luciahromadkova
13. dec 2013

@lawli mhm... niekedy je to aj tak...ale zas niekedy obcas pride aj na to, ze sa nechce vymyslat.... a uz som sa ta chcela davnejsie pytat, do tvojho korpusu, ked robis orechovy korpus, odoberas muku? alebo len pridas orechy? dakujem.

cat
13. dec 2013

Ahojte, túto som práve dokončila, pre mojho syna na zajtrajšie narodky 🙂 😎

mizulienka
13. dec 2013

@lucula73 dakujem Luci 😉

blancagon
13. dec 2013

Tak moja princezná može oslavovať,koli chorobe až teraz.Ja zdobím zatial s jedlým papierom,ešte na modelovanie som "nedorástla" 🙂

denisak77
13. dec 2013

Pre tento týždeň dopečené,ide sa trošku leňošiť.

timuss
13. dec 2013

ahojte dievčatá...prosím o radu....začala som vyrezávať kvetinky na babkinu tortu, ale nejako to nevyzerá tak, ako som si to predstavovala...nie som dosť šikovná ☹ odfotila som to a som zvedavá čo si myslíte...malo by to ísť na boky torty (torta bude hranatá) na vrch mám ešte iný motívum, len neviem či v tom pokračovať...ako to podľa vás vyzerá? silno rozmýšľam, že to vzdám a vymyslím niečo iné...(torta bude až na budúci týždeň, ale kvôli deťom pripravujem ozdoby skôr, aby som to stihla....)
a pridávam aj tortu, ktorou som sa inšpirovala a chcela som sa jej aspoň priblížiť, ale teda som od nej na míle ďaleko ☹
prosím poraďte...pokračovať alebo vyrobiť niečo iné? a prosím nešetrite ma, len úprimne 😅 ďakujem 😅

mishulle
13. dec 2013

@timuss nejsem bůhví jaký odborník, ale já bych modré nechala, červené bych trošku narýhovala kosticí a růževé bych se pokusila udělat dvoubarevné a rýhované

mishulle
13. dec 2013

holky prosím, když teď naplním máslákem cukrovím a dám na balkon, vydrží do vánoc, syn má v pondělí besídku a má mít cukroví a plnit nadvakrát se mi fakt nechce