Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
23. jan 2014

@macickarebeka kolikrát to chceš ještě napsat?! Postavičky máš pěkné,to ti tu psali holky už dřív,ale zbytek dortu je průšvih

macickarebeka
23. jan 2014

@benjik to sic e moze byt. ale je to cesky obchod. postovne na SK bude dost drahe. jedine keby sa to dalo zohnat aj na slovensku.

benjik
23. jan 2014

@macickarebeka úplně v klidu,ujo google ti tam najde obchody.

pipka
23. jan 2014

@macickarebeka tak ked uz to chces vediet, tak aj veriaci ludia klamu 😝 a teda kamaratka bud nie je odbornicka a moze sa jej pacit hocico..alebo ta klamala a zo zdvorilosti si figurky odlozila 😉

dievca...nerada to pisem, ale ty sa uz preber a zacni sa venovat radsej niecomu inemu ako tortam, urobis tym viac osohu...napr. citaj....citaj...citaj...a hlavne citaj, co si tu pisala a co sme ti tu pisali MY!!! Howg ! 😠 🙄
a viac uz ani slovo! 😝

blcha
23. jan 2014

@macickarebeka ked nechces vela marcipanu potiahni tenuckym a kvety nakresli malovane torty su krasne 😉

macickarebeka
23. jan 2014

@pipka ale co je zle na postavickach? to mi nikto nepovedal. chcem vediet co je na nich zle, ked sa vam nepacili.

michaela3011
23. jan 2014

babulky moje sikovne, pridavam tu moju vcerajsiu nocnu... nakoniec som sa okrem dusevnej pripravy musela aj dusevne upokojovat 😀 ked som si isla pre zlatu farbu, tak som zistila, ze tam mam minimum a obavala som sa, ze ledva namalujem to logo... no tvari sa to byt zlate ale... 😅 je tam to ALE 😀 neni to taka syta zlata 😒 no uz som doobjednavala 😀 a to auto... nejak som si dopriala aby tam bolo 😀
@blacha nakyp je vynikajuci 😵 este raz dakujem za radu 😀

michaela3011
23. jan 2014

@dm1 nadherna cista torticka 😵

macickarebeka
23. jan 2014

@benjik
@benjik mne sa to praveze velmi paci.... len to postovne je dost drahe kvôli jednej stuzke... mame obchod blizko nasho mesta, tam som prave kukala internetovy obchod, ale tam tie stuzky nemaju....

jakelina
23. jan 2014

@benjik 😉 tak alespoň neomdlíš, když máš tlak zvednutý 😀 😀

pristela
23. jan 2014

@macickarebeka andelka moja 😉 a nerozmyšlala si založiť si tu svoju vlastnu "verejnu" tému/diskusiu, kde by si trebars dala otazku do nazvu, že pekne prosíš o poradenie ohladne modelovania, alebo nieco take , pretože toto už vytáča snad kazdeho, nonstop dokola to istéééé, fakt , bez urazky, ale toto je už moc , keby mas svoju temu tak ti do nej ide naozaj len ten co chce a nie tu kde len zaberas nonstop tymi istymi otazkami temu ☹ ☹ holky ti tu uz odpovedali, jedine ze by si chcela odpoved od kazdej jednej zvlast 😉 nooooo a na to by bola dobra ta tvoja vlastna diskusia 😵 a mala by si tam aj svoje kamošky čo by si ta pridávali 😉

macickarebeka
23. jan 2014

@pristela ale mne nikto neodpovedal, co tam mam zlepsit.

jakelina
23. jan 2014

@macickarebeka každý týden tu přibudne třeba i třicet dortů, nikdo už si ty postavičky ani nepamatuje, tak nemůže nic napsat. Jestli se líbí tobě, tak buď spokojená a už to neřeš. Jestli špatně vidíš a máš špatnou motoriku, tak ani nejsi schopná je udělat jinak.
Já taky neumím malovat jako třeba Pristelka a neptám se, jak to mám udělat, abych namalovala takový obraz jako ona. Nemám na to talent, tak to nikdy nebudu umět a místo toho třeba háčkuji. Nikdo nemůže umět všechno a pokud ti ty dorty nejdou, tak je nedělej

lucula73
23. jan 2014

@macickarebeka ale odpovedali,viaceré sme ti tu napísali,že to chce len trenovať,trenovať..........a možno sa ti nepodarí urobiť lepšie postavičky ako robíš.........každý nemá na to talent.............ja tiež neviem urobiť dokonalé postavičky,ako tu majú niektoré baby,ale nebudem pre to smútiť a dokola o tom rozprávať......
Myslím,že na tvoje schopnosti a okolnosti sú tie postavičky primerané...uspokoj sa s tým a už to prosím ťa nerieš...... 🙂

pristela
23. jan 2014

@macickarebeka 😀 😀 😀 😀 ja si pamatam najmenej päť holiek , ktore ti poradili 😀 😀 a aj ked si tu bola s prvym nickom aj tam ich bolo par , aj ja som ti radila ako na postavicky, VIACKRAT !!!! /este v tvojom prvom nicku kde si sa kazdeho na ne pytala ci su vymodelovane z jedneho kusu a bla bla .../ nuž holka slabáááá pamäť, velmi slabá , šup nevypisovat to iste, sadnut, vylozit nohy a citat tuto temu od zaciatku 😵 a neopovaz sa mi odpisat ze nemas cas citat tolko stran ako minule , ja som tiez nemala cas citat a som tu, peciem kratšie nez ty, niesom vyucena, na ziadnom kurze som nebola, ziadnu majsterku nemam , nik mi nic neukazal len som citala tuto temu a ucila sa od amaterok tu 😉 a tortu ani zachladzovat nedávam aby som ju mala rovnu 😝 o tom to nieje tak isto na postavicky, davala som tu dokonca aj postup na postavicku s radami ako to robim aby nebolo vidiet spoje atd atd , nuz ale kto nema cas študovať nemá nič ...

muffinka8
23. jan 2014

😀 😀 😀 ježkove oči 😀 😀 😀

mojmacik
23. jan 2014

prispievam veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi zriedka ale aspon sem tam pacitkujem a teda hlavne citam....no dnes mi to nedaaaaaa nepovedat: OOOOOOOO moj boze 😠

pristela
23. jan 2014

@muffinka8 nebud labuť a zapoj sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
23. jan 2014

@pristela 😀 😀

pipka
23. jan 2014

tooolko zabavy takto na noc 😀 😀 😀 sak ja tu aj schudnem 😅 😀

muffinka8
23. jan 2014

@pristela och nie 😀 😀 by som bola veľmi zlááá 😀 😀 😀
idem umyť riad radšej 😀

mojmacik
23. jan 2014

@muffinka8 nemaj boja ona to aj tak nepchopi 😝

jakelina
23. jan 2014

Holky jdu spát, nikdo mi zítra nevyválí marcipán ani mi nepřijde žádná mistrová pomoct, tak se na tu šichtu musím vyspat 😝

pristela
23. jan 2014

@pipka vies ake vrasky okolo ust od smiechu budem mat zajtraaaa???? kto mi preplati tie kremy vsetky na to ???háááá ?? musim pohladat nejaku temu na to 😝

@muffinka8 no ved ja som odolavala dlho, ale uz mi to leze krkom bo to tu nemam chut citat a stracaju sa mi tak "normalne" prispevky ☹

timuss
23. jan 2014

@benjik len netreba preháňať čítanie, aby ti nakoniec nemuseli na pohotovosti zrážať tlak 😝 😀 😀 😀

ollako
23. jan 2014

Ahojte uz nemam moc casu sem nazerat , pisem sem malokedy "len ked nieco potrebujem"a pochvalit sa dnes som isla pokukat vase krasne tortuse .. ako robim, nestiham ani pacitkovat..., aspon par stran som sa dnes snazila precitat, no mate tu veselo ...vela trpezlivosti umelkyne 😉

muffinka8
23. jan 2014

@mojmacik veď preto škoda písmen 🙂
@jakelina veď toto ... a ešte aj dieťa na nohe budem mať 😀

meo
23. jan 2014

@mojmacik já taky moc nepřispívám, a hlavně čtu. Než jsem udělala jsem svůj první dort, tak jsem přečetla snad stovky stránek a videonávody a podobně. Ale tenhle případ je teda něco. 😵

jakelina
23. jan 2014

Holky buďme rádi, že je vyučená cukrářka, Kdyby studovala medicínu, tak to by šlo o život 😉

abriela
23. jan 2014

chodim tu uz len obcasne, ale pozeram, to uz aj v tejto teme je spor 😕 . S nadsenim citam a rehocem sa 😀 .