Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

orygynal
24. apr 2014

@jakelina a akú to má mať konzistenciu po rozpustení?

pipka
24. apr 2014

@eliska22 naaaadhernaaaaaaa 😵 😵 😵 skoro by som povedala, ze vonaju mi az sem 😎 😀 😵 😵 😵

eliska22
24. apr 2014

@pipka Ďakujem, snažila som sa 🙂

jakelina
24. apr 2014

@orygynal když chceš šmouhy tak řidší a když jednolitou barvu, tak husté jako kašička

jakelina
24. apr 2014

@eliska22 je nádherná

orygynal
24. apr 2014

@jakelina ďakujem 🙂

eliska22
24. apr 2014

inak baby ja robím tortu a decká besneli a zlomili nám na novej manželskej posteli rošť 😠 zase som zarobila 😀

pralinka25
24. apr 2014

tak po dlhociznej dobe od januara pridavam par toriet aj ja. robila som ich priebezne nie vsetky naraz len som nemala cas ich sem pridat. konecne som sa prepracovala vsetkymi zameskanymi strankami tu 🙂

evkakd
24. apr 2014

@jakelina dakujem velmi pekne, no prosim co je ta glukoza? Sak vobec neviem :(

zuziq
24. apr 2014

@pralinka25 dakujem a kakao tam nejde? Nie je to mramorovy korpus ze sa vrstvi biela a tmava plnka? Alebo si to len rozdelim na polovicu a do jednej dam kakao pre farbu?

pralinka25
24. apr 2014

toto neni mramorak. mne sa ten mramorak prestal darit uz pol roka sa mi zgrcava a neviem prist na to preco toto je ten od jakeliny ale ved si ho rozdel napolovicu do jedneho pridaj kakao a odober trochu uky a mozes si to vrstvit uplne rovnako.aj orechy mozes pridat

pipka
24. apr 2014

no mam hotovo, s vypatim poslednych sil 😉 chudaci trpaslici 😅 ale lepsie som to skratka teraz nezvladla 😖

lucula73
24. apr 2014

@pipka úžasní..........ja aby som ich neurobila ani keby som zdraavá bola...parádna je 😉

jakelina
24. apr 2014

@evkakd to je naštěpený cukr, koupíš ve zdravé výživě a nebo se to dá i udělat doma.

pipka
24. apr 2014

@lucula73 dakujem moooc 😉

cherry1981
24. apr 2014

Ahojte prosim Vas urcite ste to tu rozoberali tak sa vopred ospravedlnujem, ale chcem sa opytat, peciem korpus a uplne mi splasol, 😒 ☹

adrika202
25. apr 2014

ja mám tento týžden svadobný (škoda že len malé torty ) poschodové svadobné su krajšie 🙂 všetko su darovacie na svadbu ... 4 za mnou ešte 5 ma čaká..teda ale už nie svadobných 🙂

jakelina
25. apr 2014

@pralinka25 máš je všechny nádherné, radost se dívat 😉

jakelina
25. apr 2014

@cherry1981 buď nedopečený a nebo moc kypřícího prášku

lamps
25. apr 2014

a tu je moja tortuša pre 4-ročného chlapčeka 😵 želám Vám všetkým krásny, pokojný deň

cherry1981
25. apr 2014

@jakelina pravdepodobne ten prasok, do dalsieho korpusu som prasok nedala vôbec a nesplasol 🙂 🙂 No robila som prvy krat, tak nabudúce budem vediet

pipka
25. apr 2014

@lamps prekraaasna 😵 ulozena, boze milujem tie tvoje zvieratka a postavicky 😵 😵 😵

lamps
25. apr 2014

@pipka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 na fb si komentovala dinov účes, tak ak chceš dobehni dáme kávu, kúsok torty a taký istý účes ti môžem urobiť

lucula73
25. apr 2014

@lamps krásny....len sa opýtam má aj uši? 🙂.......alebo čo to je za zvieratko? 😀

pipka
25. apr 2014

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vidiiis a ja ze co mi chyba ku stastiu 😀 😀 😀 uuuces 😅 😀
a teda aj tu vineu ti donesiem 😎 😀

inak co ti poviem, vcera som bola s detmi v obchode a kupili sme vineu, jedinu vec, vineu...a drziac ju v ruke sme sli este oproti do obuvi kupit tomaskovi papucky...a jak sme ich tam skusali, tak som vineu samozrejme polozila a potom papucky zaplatila a spokone sme odisli...a doma Hanka, ze mami a kde je nasa Vinea? 😅 😅 😅 😀 😀 😀

tak sme skratka tete predavacke zlepsili pitny rezim 😀 😀 😀 😀 😀 lebo sak nebudem sa vracat taku dialku kvoli jednej flaske vinei 😅 😅 😝 a doma si na napadla, ze jaaaaaaj tak uz ani tu Andrejku nemozem pozvat, ked vineu nemame 😅 😀

pipka
25. apr 2014

@lucula73 to je dino 😉 ...teda aspon ja si myslim 😎

timuss
25. apr 2014

@lamps pozerám tu tortičky, malý pri mne, zatiaľ na žiadnu nereagoval a uvidel tvoju a že tááá....tááá táááá (ešte nerozpráva 😝) a usmieva sa od ucha k uchu 😀 😀 😀.....krásna 🙂

lucula73
25. apr 2014

@pipka mňa tam tá kosť poplietla,reku či je to havo alebo čo 😀 ,potom by mal mať ušká 😉

sikag
25. apr 2014

@lamps ja z teba odpadnem 🙂 myslim ze najblizsie si necham upiect u teba 😀 😀 😀 uz sa tesim na dalsi vytvor 😉
@orygynal kludne mozes malovat aj gelovkami, ja malujem stale zarob si gelovku s bielym alkoholom - vodka, alebo aj domaca 😉 alebo mozes skusit citronovu stavu (ale to nemam doskusane). daj asi polievkovu lyzicu alkoholu a dotoho taky hrasok gelovky, alebo aj viac. natri to v priblizne v tvare lebky a potom suchym stetcom rozotri aby ti to urobilo smuhy (mozes si to najprv odskusat na kusku hmoty vedla). a tie capky okolo mozes asi papierovou utierkou zaspineneou od farby. a cierny zlom mozes aj potom domalovat ked ta biela zaschne (asi po 20 min). vela stastia 😉

sikag
25. apr 2014

@pralinka25 nadherne torticky mas 🙂 ta 21 je ako robena, je paradna....
prosim ta tie kavove salky to su mafiny alebo vykrojeny a plneny korpus?

PROSIIIIM mate niekto recept na super extra coko maffiny? dakujem za rychlu radu 🙂