Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. nov 2010

@mokiri myslíš ten nadstavovaný s tým, že si časť múky nhradila orechami? Lebo ja robím podobnú piškótu, len zakažým, keď som nahradila časť múky orechami, tak sa mi furt prepadol v strede, potom som len k základnému receptu pridala trochu orechov a už mi neklesala

medakote
11. nov 2010

Hezky vecer, moc dekuji za korpusovou "poradnu". Na kolik pecu rict bohuzel nemuzu, Mam starou plynovou troubu a ta ma sice nejake stupne1-6, ale vubec se nevi kolik je to stupnu. Pecu vsechno pecivo na nejmin a na dvojku maso, vyssi stupne nepouzivam vubec, zda se mi, ze pece az moc. A 45 minut ho urcite nepecu,odhaduju tak 25-30, to by pak byl na uhel. Vic ta trouba zeslabit nejde, pak uz chcipa plamen. Dole mam jeden plechovy plat navic a jeste stary plech s vodou (je to dobre ?) Navic vejce jsem mela domaci, velke (L). No, pouzila jsem oba, uprostred tvarohovo slehackovy krem s bananem. Poprve jsem zkousela takovy mramorovany potah, docela se mi libil. Jinak je jen jednoducha.

zlatat
11. nov 2010

@hejdita všetky suroviny vydeľ 7.
teda 10 g masla, 21,4 g hladkej múky, 21,4 ml vody ... to je presný pomer - len ako to zmeráš, ...

medakote
11. nov 2010

hejdita, zlatat me uz predbehla 🙂

mokiri
11. nov 2010

@zlatat 🙂 Áno, ten. Ja som piekla presne 1h na 150 stupnov. Podľa vašich rád. Žiadny prepad. Tak ako som to uhladila dorovna, tak sa to aj upieklo. Krásne dovysoka a dorovna. 🙂

zlatat
11. nov 2010

@medakote krásna, jednoduchá tortička

zlatat
11. nov 2010

@mokiri no tak to nabudúce budem musieť skúsiť

medakote
11. nov 2010

@zlatat dekuji. Jen doufam, ze se bude libit a chutnat, nejsem si jista, jestli to na oslavence bude dost sladke...

hejdita
11. nov 2010

@zlatat diky ja sem to tak delila po obede... jenom sem proste tem cislam neverila ale asi je to tak kdyz to tak pisete i vy 😅 😕 😀 😀 😀 😀 diiiky moc a zrovna sem vam sla napsat ze uz sem si to podelila napul a pak napul a jeste jenou napul 😀 😀 😀 😀 ale toto je taky dobre to predtim diiiky moc jeste jednou

medakote
11. nov 2010

@katrin21 Prosim, z kolika vajec byl ten korpus, co jsi davala ty fotky, byl kraasne vysoky, nikdy se mi takovy nepovedl.
Vajicka vyndat predem z lednice mi radila mama, ze pry to pada kvuli studenym vajickum....

@vinka plat na plech ze ctyr vajec? Juuuuu To j muj sen, ja dala posledne osm a jeste se mi zdal hodne nizky.....





katrin21
11. nov 2010

baby, to bol ten korpus, co ste mi vy dali, tusim zo 6vajec , orechovy, mate ho niekto v el, podobe v PC?? nechce sa mi ho pisat.......

medakote
11. nov 2010

Zitra pecu dalsi, ten krouceny, tak jsem pro jistotu udelala zasobu vajec 😖 Krém chci zkusit alžírskou kávu, nikdy jsem ho jeste nedelala, mate s nim nekdo zkusenost?

beruska2x
11. nov 2010

@medakote prosim dej pak recept na ten krem.. diky

lucula73
11. nov 2010

@zlatat ahoj,mne sa presne toto stalo včera,,,,nahradila som múku orechami a v strede sa mi totál prepadol.....a druhá bola povodný recept-piškota a tak vysoko mi vyšiel,až som nechápala.....takže treba tie orechy pridať k tomu množstvu múky?a akú muku vlastne je lepšie?ja som dávala hladkú...

katrin21
11. nov 2010

@medakote
http://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/apli...
tu je, ale aj na strasne 518, nasla som ho 🙂

no, s tymi vajciami neviem, ale ja peciem od 12r anikdy som nevyberala vajcia skor a nikdy mi kolace a torty nesplasli, asi len raz ale to som ho skoro vybrala... 🙂

vinka
11. nov 2010

Baby tak toto sú moje nové tortičky.

medakote
11. nov 2010

@beruska 2x tady je, ale nemám ještě vyzkoušený, našla jsem na dortomanii.
KRÉM ALŽÍRSKÁ KÁVA
1 pudinkový prášek (může být vanilkový nebo i kakaový)
250 ml mléka
50 g 100% tuku

NEBO
2 - 3 lžíce polohrubé mouky
200 ml mléka
50 g 100% tuku

A dále:
2 vrchovaté lžíce instantní kávy (případně lze kombinovat instantní kávu s práškovým cappuccinem)
1 kávová lžička mleté nevařené kávy
1 a půl másla (375 g)
moučkový cukr podle chuti (cca 150 g)
asi 1 dcl vaječného likéru

Z mléka, prášku nebo mouky a instantní kávy uvaříme hustý pudink nebo moučnou kaši, zahorka vmícháme tuk a necháme nejlépe přikryté potravinovou fólií vychladnout. Změklé máslo ušleháme s cukrem do husté pěny, pomalu po částech do něho zašleháme vychladlý pudink nebo kaši a vmícháme mletou kávu. Do takto připraveného krému pomaloučku tenkým praménkem přiléváme vaječný likér a stále šleháme. Pokud by se náhodou stalo, že se krém srazí, dáme jej na několik sekund do mikrovlnky přihřát a vyšleháme znovu.

@katrin21 dekuji mooooc. zitra ho zkusim. S temi vejcemi, ja jen, ze mi to poradila mama, ze to tak babicka delavala, ja uz zkousela vsechno mozne.....

medakote
11. nov 2010

@vinka ten mesec je kraaasny

beruska2x
11. nov 2010

@vinka krasne, hlavne mesec.. 😉

maca77
11. nov 2010

@mokiri ja tu tvoju tortu nevidím 😖

..čo je s tým koníkom, že už dlhšie sa nezobrazujú všetky fotky?? 😠 😕 😕

maca77
11. nov 2010

@vinka super sa ti vydarila 😉 ... a tých fotiek si pridala viac?

zlatat
11. nov 2010

@lucula73 čo ti j viem, ja na poškótu používam len hladkú, moja svokra mieša hladkú s polohrubou. Neviem čo je lepšie - možno skúsenejšie babenky poradia.
Ináč na dortománii som čítala, že orechy by sa mali pridávať kôli tomu, že obsahujú dosť tuku a ten sa premaní n tekutinu, že kôli tomu potom klesá piškóta ( keď sa čsť múky nahrdí orechami )

zlatat
11. nov 2010

@vinka peknučké 😅

vinka
11. nov 2010

@medakote lenže to je ako jeden.sa nedá prekrojiť.asi 1-2 cm vysoký.
@medakote
@beruska2x
@maca77 ano dve torty jeden je mešec jedna so striptérom
@zlatat
Dakujem baby za pochvalu som sa snažila.

zlatat
11. nov 2010

@katrin21 našla som ten orechový korpus - chcem sa len spýtať,nie je to veľa celý prášok dopečiva na vajec? 😕

zlatat
11. nov 2010

myslela som na 6 vajec - mm tu mužov NB a má takú sprostú klávesnicu, že musím do nej trieskať, abymi napísalo písmenko - neviem si na ňu zvyknúť 😠

vinka
11. nov 2010

@zlatat ja tiež dávam celý kypriaci prášok na 6 vajec 😕 to je vela?

zlatat
11. nov 2010

@vinka neviem, ja čo robím klasickú piškótu, tak na 10 vjec dávam 2 čajové lyžičky PDP, preto som prekvapená a zdalo sa mi to veľa

alex21
11. nov 2010

@sofi07 ta tvoja prva prasacina je super. Keby som mala taky zivy model neviem neviem ako by to dopadlo 😀 😀 😀
samozrejme chvalim aj ostatne torty 😉
@yennn je tiez peciem som priamo zo Senca. 😉

kocky potrebovala by som poradit mam zakazku pre 7-rocneho chalana co fici na robotoch a transformeroch (slova jeho matky). No kedze ja nemam chalana a uz vobec netusim ci aj v telke nebezia nejake rozpravky o robotoch tak nemam ziadnu predstavu. Nemate nahodou niektora ulozenu nejaku tortu s robotom. Nechce nic precackane a ma to byt kruh. Tak som len rozmyslala, ze by som nejakeho robota vymodelovala.

beruska2x
11. nov 2010

@alex21 a co neco ve stylu Star wars?