Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex999
16. júl 2016

Jedna klasika Frozen 🙂

jakelina
16. júl 2016

@lamps ty jsou skvělé a roztomilé, šikulka

nika1985
17. júl 2016

ahojte ja som mala len jednu a par mafin pre nasu oslavenkynu. Dakujem velmi pekne za palce hore🙂

peciemslaskou
17. júl 2016

Dievčence prajem vám peknú prázdninovú aj keď upršanú nedeľu,ďakujem vám za vaše páčitka a pridám zopár nových výtvorov

pppeeetttaaa
17. júl 2016

ze nepecem.. 3 gratulacne a jedna pre muziiiika..🙂

jenie123
17. júl 2016

Ahojte kocky.. Pridávam svoje.. 🙂🙂🙂

dush
17. júl 2016

3 nepotahovane huraaa 🙂

jachin
17. júl 2016

@dush prosím ťa akú čokoládu konkrétne používaš na ganache?

dush
17. júl 2016

@jachin používam z lidlu čokoládu 200g

lucula73
18. júl 2016

@pppeeetttaaa ahojky..prosím ťa,ty tu dávaš tie torty oganažované často..možem sa opýtať....že som asi 4x robila takú tortu a zakaždým mi ta ganache na bokoch praskla...vobec neviem prečo...nemáš náhodou skúsenosť?dávala som pomer 2:1 a čokoládu z lidla tú 52%...už som z toho zúfalá...posledne mi praskla až na dvoch miestach a rovno vpredu.. 😕
vďaka moc.,..

pppeeetttaaa
19. júl 2016

@lucula73 ahoj... jejda neviem ci ti poradim lebo len sa ucim s tym robit, a presne ten isty recept pouzivam..coko z lidla a pomer 2:1.. a netusim preco praska.. nedala si velmi tenku vrstvu? ja ked davam ganache, tak napríklad naplnim tortu, ale uz nepotieram kremom ani nezarovnavam.. dam zatuhnut a potom hned na to davam ganache..a vascinou na 2x to robim lebo ked ju dam 1krat, neviem to tak krasne uhladit..tak dam zatuhnut ako je a potom este jemnou druhou vrstvou uhladzujem.. mozno tym ze ju davam hrubsie tak je pevnejsia..naozaj neviem..

lucula73
19. júl 2016

@pppeeetttaaa no ja som to davala na jemnu vrstvu kremu a teda asi trnku vrstvu...a ked davas tu druhu vrstvu tak asi nie na celkom studenu tortu ze?ja som to raz skusala tu sruhu vrstvu a to skor stuhlo ako som to stihla uhladit a vyzeralo to hrozne...
Tu som jednu robila a vpredu pri tom mene to vidno ako prasklo

pppeeetttaaa
19. júl 2016

@lucula73 ty ju mas aku kraaasnu hnedu..mne v chladnicke furt zacne blednut.. aj na tortách to vidiet ak pozres.. no myslim ze to bude tym kremom..skus nedat krem pod to.. a tu druhu davam na vychladenu..niekedy dokonca vecer to natrem a az na druhy den dorovnam..cize po celej noci vyberiem z chladnicky a natieram druhu vrstvu.. ale uz sa aj mne stalo ze to tuhlo na torte..neviem niekedy nadavam lebo zle sa to robi, niekedy v pohode.. fakt neviem..

lucula73
19. júl 2016

@pppeeetttaaa no ved neviem preco to mam take tmave...skusim teda nabuduce dve vrstvy....dakujem ...

mojmacik
19. júl 2016

@lucula73 ono praska aj mne ale nie pri maslovych kremoch ale pribinak a podobne,ktore ako by vytlacalo von a potom pod tym tlakom to praskne ale aj korpus je vlhkejsi pri tych slahackovych tvarohovych a ma tendenciu zvacsit objem ..mozno

lucy1990
20. júl 2016

Ahojte šikuľky, vybuchla nám naša cukrárka u ktorej si dávame piecť torty niekoľko rokov, musí ísť neplánovane na operáciu a naša princezná bude mať za 10 dní narodeniny. Nemáte niektorá termín 30.7. ešte voľný prosím? 🙏🙏🙏 sme z BA-Vajnory

svetlo55
20. júl 2016

@pppeeetttaaa Ahoj, ak ťa môžem poprosiť recept na dobošovú tortu. Ďakujem.

petulda333
20. júl 2016

Moja nie je taka pekna ale slo o to vnutro aby bolo vidno meno...

pppeeetttaaa
21. júl 2016

@svetlo55 ahoj, robim tento recept https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...
a @lokalistin tam ma aj kraaasny fotopostup v albume.. bud v tomto alebo potom v Projekt torta moze zacat.. tak prijemne pecenie :D

alex999
22. júl 2016

Dnes jedna svadobná 🙂

nika266
22. júl 2016

Moja dnešná tortička 🙂

aneta163
22. júl 2016

Neviete niekto ci sa dajú niekde zohnať alebo spraví niekto na objednávku z marcipán tučniakov z Madagaskaru ktorých by som dala malemu na tortu

kiarinka1105
22. júl 2016

@lucy1990 ahoj a chceš takú ako na obrázku?

petulda333
22. júl 2016

Tu su na stranke
@aneta163

jenie123
24. júl 2016

Ahojte kocky.. Pridávam svoje tohtotyzdnovky.. 🙂🙂🙂

peciemslaskou
24. júl 2016

moja troška

peciemslaskou
24. júl 2016
jenie123
24. júl 2016

Kocky idem vás poprosít o pomoc.. Idem robiť 3poschodovu svadobnú tortu nepotahovanu, len obmazanu krémom.. Aký krém sa dáva na vrch.. Myslela som, ze len maslovy, len nevesta chce bielu a bojím sa, ze ta maslová nie je čisto biela.. Rozmýšľala som aj nad čokoládou, ale aj ta bude skor do žlta.. Este torta sa bude prevážať 100km, tak asi by to chcelo niečo pevnejšieho.. Dakujem za každú radu

nika1985
24. júl 2016

ahojte moje vikendovky uz nech je po lete 😒

petulda333
24. júl 2016

@jenie123 da sa kupit aj beloba,to vybieli farbu...skusila by som toto a kedze torta bude cestovat tak je jedno aky krem das,vsetko sa bude topit,a s tym by som zakaznicku oboznamila a odporucila urobit ,,chladnicku,, na tortu.