Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. mar 2011

@vinka a este coko by sa mala dat normalne farbit aj gelovkami aj ked su na coko specialne farby ale vraj ide aj gelovkami ale neskusala som kedze s cokohmotou stale bojujem

mrka2
13. mar 2011

@lucula73 mramorovy korpus recept mas napr. tu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652 🙂
@ceja no co tam po tom,ze presvitalo,hlavne ze chutilo a to je u torticiek prvorade 🙂

zase ste popridavali krasne torticky, nevladzem uz menovat,bo mi oci klipkaju... tu je moja dnesna, prave som ju dokoncila a idem spat. zajtra vas docitam. 🙂

vinka
13. mar 2011

@dm1 no mne sa zdá,že prvý krát ked si ho robila si písala,že 3 hodiny si ho strihala. 😝

bzucinka2
13. mar 2011

@martinex dakujem skusim teda 🙂
@mizulienka dakujem, tak tam to vyzera uplne jednoducho, vyskusam teda este raz 🙂 si zlata, ze si hladala kvoli mne 🙂
@jakelina krasna torticka, urcite sa mu pacila 🙂
@vinka obe krasne 🙂
@vinka strihanie ide celkom rychlo a dobre az som sa cudovala 🙂
@bury krasne sa ti podarila 🙂

bzucinka2
13. mar 2011

@mrka2 chutnucka 🙂

annika11
13. mar 2011

ahojte ženy 🙂 chcela by som malej upiecť tortičku, čokoládová piškota a jeden plát bude sušený z bielkov, tak som sa s vami chcela poradiť, aký krém by sa tam hodil. K tým sušeným plátom sa väčšinou robí čokoládový, ale nechcem celú tortu čokoládovú. A s obyčajnou piškotou by ten plát nevynikol. Tak receptík na nejaký fajný ovocný krém by mi veľmi pomohol...
A ešte som sa chcela spýtať, či máte skúsenosť s fondantovou hmotou K2, či mi bude stačiť na dvojposchodovú tortičku 1kg alebo radšej mám kúpiť dva. Čisto iba na poťah ju potrebujem. Dakujem za rady 😉

mizulienka
13. mar 2011

@bzucinka2 nemas za co, lebo aj mna to uz potom zacalo zaujimat 😉

ada9557
13. mar 2011

@bury krásna.perfektné vyzerá nielen z vonku ale aj z vnútra. 😉

ada9557
13. mar 2011

@mrka2 krásna tortička. 😉

martinex
13. mar 2011

@vinka hej,je to cokoplastelina...a biele je K2,lebo ked som to spravila s bielou coko-tak to bolo take do zlta-asi kvoli tomu psen.sirupu 😠

lucula73
13. mar 2011

@mrka2 ďakujem za ten recept,uložím si 😉
tortička peknučká 🙂

@vinka prosím ťa a ty akú čokoladu používaš na tu čoko...?

vinka
13. mar 2011

@martinex aha a neskúšala si čoko farbiť?ide to? 😕
@lucula73 mala som figaro asi.Tá čo vyšla lacnejšie asi tak.Ale na varenie 😉

vlada111
13. mar 2011

@meinkonka na detskú alkoholom môžeš, ten sa vyparí a je potom bez 🙂

martinex
13. mar 2011

@vinka neskusala ale videla som farby na cokoladu tak predpokladam ze to ide...ale neviem ci klasickymi gelovkami

vlada111
13. mar 2011

@annika11 ja som ku čoko korpusu robila tento - Višňový krém - Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnúť.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.
Neviem, či ho sem nedávala vinka. Ja som to robila z čučoriedkovej zaváraniny a bol naozaj super. Robila som ho ku Sacherovému korpusu, potrela krémom aj povrch torty a potiahla.

alionuska
13. mar 2011

@meinkonka ved zas tam nejde liter rumu?? A ten alkohol sa odpari..to neni ani citit.... ale moze sa aj voda.len ta ti tak nevyschne pekne...

alionuska
13. mar 2011

@bzucinka2 no ved uz sa akurat nadychujem na tento tyzden... idem to vsetko dohnat! 😀..aby ste mali na co pozerat!! 😀

lussy23
13. mar 2011

@bury - krásna torta, synčekovi všetko najlepšie @mrka2 - krásna
@vinka - krásne
@jakelina - nádherné, Synčekovi prajem všetko najlepšie k prvému rôčiku, Zdá sa, že máte s Bury skoro rovnako starých synčekov 🙂 @martinex 😲 😲 😲 😲 😲 úžas

vinka
13. mar 2011

Ja som sa tiež bála toho alkoholu a nakoniec to vôbec nebolo cítiť.To som použila vodku 😉

lussy23
13. mar 2011

@zuziq - krásne
@meinkonka - užasné! ako keby tam bolo položená skutočná bárbina

vladka1
13. mar 2011

ředila jsem gelovku se slivovicí a ta nejde také cítit...jen jsem se chtěla zeptat:používá některá z vás barvu wiltonku christmas red?..u ní jako jediné, když MMF nabarvím, tak jde cítit taková pachuť barvy...jiná barva mi to nedělá, jen ta červená☹

jakelina
13. mar 2011

@lussy23 děkujeme, máme s Bury syny od sebe tři dny. 😉

dm1
13. mar 2011

tak ja som neplanovane este predsa jednu torticku tento tyzden robila. vcera mi volala kamoska ze chce pre seba na narodky len s jednoduchymi kvietkami tak tu je vysledok

dm1
13. mar 2011

@vinka to bola tusim sisa.b ale je pravda ze ten prvy trval dlhsie

mizulienka
13. mar 2011

@dm1 krasna jednoducha torticka 🙂 aku mas krasne hladky ten povrch torty.

dm1
13. mar 2011

@mizulienka dakujem ale praveze je hladky len vrch boky su vlnkovane ale to tak byva ked sa narychlo robi 😝

mizulienka
13. mar 2011

@dm1 na fotke vyzera uplne dokonaly 🙂
ja som vcera robila tortu mamine s ruzami, ale maju tu tak vlhko, ze tie ruze a listky normalne maknu, dufam, ze vydrzia, pokym pride navsteva.

jakelina
13. mar 2011

Fotka našeho oslavence s dortem 😉

mizulienka
13. mar 2011

@jakelina jeej super, krasna torta, este krajsi oslavenec, prajeme vsettko naj naj 😉 nas to caka v aprili 🙂

dm1
13. mar 2011

@jakelina krasna torticka aj drobcek!

@mizulienka no ono si to ludia ani nevsimnu ale ja viem ze to tam je a vadi mi to 😝 . To uz je profesionalna deformacia 😀