Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
31. aug 2013

Krtek pro dcerku-jé ta se radovala a využila jsem rad, co tu nedávno byly ohledně malování na dort, takže děkuji @pristela.
Ten druhý byl pro kamarádku, vše nechala na mě, ať si zkusím co chci, tak jsem zkusila malování královskou glazurou...a pak jsem litovala...bojím se, zda se jí líbil. Viděla ho před předáním totiž moje mamka a manžel a oběma se evidentně nelíbil, no ale už s tím nic nenadělám...a jinak barva byla do fialova, ale odfotit to neumím...

ajka82
31. aug 2013

@nika266 dakujem, no ja extruder nemam, aj ked uz ma manzel nan lame vyse pol roka 😅 pouzivam lis na cesnak a na samotne pasiky injekcnu striehacku a davkovac z nurofenu-ten ma zas trosku hrubsi priemer ako striekacka 😉

danjelca
31. aug 2013

@ajka82 ako si urobila tu trávičku prosím ťa je krásna

ajka82
31. aug 2013

@danjelca dakujem, hmotu som pretlacala lisom na cesnak a ukladala po "trsoch" vedla seba 😉

akapulko
31. aug 2013

taaak a moje posledne dva a vykend moze zacat🙂

danjelca
31. aug 2013

@akapulko tá voda nádherná aj celá tortička..

79zuzana
31. aug 2013

@jakelina krasna je ta svadobna, taka cista 🙂 mas peknu pracu 🙂

79zuzana
31. aug 2013

a este moje dnesne jablckove cupcakes ;)

akapulko
31. aug 2013

@danjelca dakujem prvykrat som testovala piping gel🙂) 😉

dajna11
31. aug 2013

@jakelina no teda krásna farba je z toho naozaj,super

ludkas31
31. aug 2013

ahojte, mam jednu otazocku, ci prosbu o radu, idem robit si hmotu s MMF, a potrebujem ju potom zafarbit na tmavohnedu, viem ze ked sa dava vela farby tak sa hmota zacne drobit ( to som uz postrehla z vasich rad), dala by sa hmota s MMF predpripravit, zeby som do cukrikov uz dala aj horku cokoladu??? ci je to hovadina?

lawli
31. aug 2013

kočky pridávam moje víkendové sladké tvorenie a už sa venujem iba rodinke ,Vás si pozriem večer...prajem Vám krásny zvyšok víkendu 🙂

ludkas31
31. aug 2013

@79zuzana tie su nadherne 🙂

ludkas31
31. aug 2013

@jakelina uplne, ze super 🙂 ale uz sa ti asi o nich aj snivalo, ze? hihi

danjelca
31. aug 2013

@1katuska73 tie kvetinky su z čoho???

lokalistin
31. aug 2013

@florentina podla mna je pekna ta farba teda vyzera ako tmavo modra to sa mi moc nepaci, ale ak bola fialova tak ok a mne sa to malovanie na tortach paci

akzuzs
31. aug 2013

@ajka82 @lucula73 krásňučké tortičky krááááásne
@jakelina ako robíš ti muffinky ? Sú úžasné. To si na svadbu robila? A si ich plnila?
@lokalistin to bol hnedý mramorák, kyselkavý džem, karamelová plnka, cesto z bielkov a cukru (usušené ako na pusinky), znova karamelová plnka, hnedý mramorák a ten som poliala vanilkovým sirupom. No a keď ho rodinní pokusní králici chutnali skonštatovali že zatiaľ najlepšia chuť torty ako som robila. Tak neviem asi OK 🙂

jakelina
31. aug 2013

@akzuzs ne neplnila, normálně upeču, potřu krémem a dám na to kolečko potahu a ozdobím 😉

akzuzs
31. aug 2013

@florentina @akapulko @lawli peknééééééé
@79zuzana čo je to cupcakes?????

akzuzs
31. aug 2013

To ako normálne muffinky klasika, hej a nechávaš aj ten papier alebo obalíš poťahom? A aký dávaš krém ? A na ten krém poťah a zdobíš ako na toretku, hej? Chcem to vyskúšať.

vecernicci
31. aug 2013

@jakelina jé, to já jsem za ty minidortíky dostala tringelt 500 korun českých, jsem jí říkala, že se spletla a ona, že ne, že je to pro mě bolestné, ta to množství 😉

mimcak
31. aug 2013

Tak a posledné dve už aj odovzdané. Takže víkend volný. A dnes si Vás aj konečne prečítam.

lokalistin
31. aug 2013

@akzuzs no vyzera to dost sladko u nas tie penove nikto nema rad ale vyzera pekne

jakelina
31. aug 2013

@akzuzs nevím jak to přesně myslíš. Normálně upeču v košíčku, vychladlé potřu krémem co může pod marcipán, dám kolečko potahu a ozdobím

vecernicci
31. aug 2013

tak tady jsou moje dílka, ani jsem všechny ty dortíčky nefotila, protože už jsem se na ně nemohla ani podívat 😀
a ještě mě čeká červený traktůrek a kissák 😝

vecernicci
31. aug 2013

@florentina děvče moje, už taky kupuju marcipán jako ty, protože v tomhle množství užnestíhám a ani nechci dělat mléčňák 😝
dělá se s ním super, drží dobře tvar a na bílý svatebáky kupuju teda smart, třeba na příští víkend si výslovně vyžádali smart, žejim minule moooc chutnal 😉 asi jsou jedni z mála 😉

jakelina
31. aug 2013

@vecernicci máš je krásné. A ten tringelt ani nekomentuji, protože to je zbytečné. 😀 😀 Ale Tobě to moc přeju, však jsi se namakala.

79zuzana
31. aug 2013

@ludkas31 dakujem

@akzuzs cupcakes su velmi podobne ako mufinky, ale lisia sa v zlozeni. Cupcakes su skor ako dezert ci kolacik, mufiny maju hustejsie cesto, mozu byt aj na slano aj na sladko 🙂

mamcas
31. aug 2013

Babulky prosim vas, torta s cokotransferom je uz hodinu v chlade a stale sa mi to lepi... neviem ani ci som dobre nacapala cokoladu 😖 dala som ju na tu drsnejsiu stranu apricapila k torte. A malo by to drzat, prilepit sa nie? Ci je tam este nieco co treba urobit a neurobila som?

vecernicci
31. aug 2013

@jakelina díky, však jsem si na to vzala dovolenou 😉 ale bylo to nekonečný, měly průměr 6 cm a nechávala jsem je za 30 korun kus, tak nevím jestli je to moc nebo málo, ale moc se jim líbily 🙂