Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
27. jún 2011

ahojte kočky

mám otázočku mám ísť robiť ananásovú tortu a neviem aký krém dať, môžem dať aj klasický pudingový zo zlatého klasu alebo máte nejaký lepší, čo sa hodí k ananásu ? ďakujem

lamps
27. jún 2011

@mia114 vďaka za super typ 🙂 😉 🙂 😉

mizulienka
27. jún 2011

@mia114 to vyzera super 🙂

mia114
27. jún 2011

@dadka212 ja som robola s ananasom aj traseny, aj tvarohovy, aj taky pudingovo-tvarohovo kokosovy s ananasom a mandarinkami 😉 aj s pudingovo - bielou cokoladou co som dnes pisala recept, ananans celkom do viac plniek davam 😉

alti
27. jún 2011

@lussy23 dortičky jsou moc hezké a přeju štěstí na zkouškách ať vše dopadne na 1! 😉

dadka212
27. jún 2011

@mia114 ďakujem

dadka212
27. jún 2011

@mia114 a cukor nedávaš do toho krému pudingovo čokoládového?

mia114
27. jún 2011

@dadka212 jaaj, zabudla som cukor hihi, ale davam len 2lyzice, a ked tak jeden vanilkovy, sorry baby predtym som zabudla napisat cukor, ale podla chuti urcite by ste dali 😉 😉

mizulienka
27. jún 2011

dievcence, ako sa robi takyto vrch na krabici
http://www.flickr.com/photos/decorada/436489549...
sa normalne potiahne cela torta a potom sa urobi ako keby vacsi ten vrch a necha iba tak spadnut dole, ci ako? 😕

dadka212
27. jún 2011

@mia114 to je v pohode, ja len či tá čokoláda je taká sladká, že to osladí celý krém alebo ešte treba niečo pridať 😉 už ho mám zapísaný 😀

mia114
27. jún 2011

@dadka212 mna to ani nenapdalo napisat cukor, bo ja ho vzdy davam do pudingu ked robim 😅 😅

lukika
27. jún 2011

som tu nebola mama prerába kuchuňu som tam chodila pomáhať s mangelom zasa ste sa mi postarali o čítanie tortičky som pozrela všetky sú krásne idem poprečitovať ja by som chcela tiež objednávať ale mne to súri teraz objednám čo potrebujem a počkám si na ten nový eshop ja by som chcela margarétky zasa baby ktoré robíte kvety margarétky to je také isté ako gerbery vykrajovátko otáznik

mia114
27. jún 2011

@mizulienka podla mna ano, ako pises, ze s odmeras aky kruh potrebujes a vyrezes a das na vrch, ja som takto na tortu ale nie takyto rovny ale takto, som skusala raz aj na kockatu krabicu dat takto ako si dala foto,a le neslo mi to pekne rovno spravit ☹ tak som nakoniec dala bez toho len maslu.

dadka212
27. jún 2011

@mia114 🙂 ja napríklad keď robím salkový tak dávam aj puding extra karamel a tam nedávam cukor je to podla mňa dosť sladké a nikto sa zatial nesťažoval chutilo im to 😎

mizulienka
27. jún 2011

@lukika teraz som prave na TOMe citala, ze ta vykrajovacka gerbera je lepsia, da sa snou urobit obycajna margaretka a ptoom aj gerbera.
Ja si tiez pockam na moniku, ked otvori, lebo bude mat gerbery za dobru cenu.

mia114
27. jún 2011

@dadka212 ved to , ze niekedy su uz same pudingy sladke dost.

mia114
27. jún 2011

gerbera vykrajovatko je super, ja ju mam a dost ju pouzivam aj na robenie travy 😀 tu kuknite

lukika
27. jún 2011

@mizulienka prepáč som zle klikla som ti chcela odpísať a klikla som vedľa a s tou gerberou sa dá teda aj margarétka aj gerbera no super len ja som premýšľala mame teraz na sobotu košík urobiť ale asi urobím len srdce s ružami a gerberku a iné veci objednám potom

dm1
27. jún 2011

@mizulienka podla man to ani nemusis potaihnut cele aby tam nebolo vela hmoty ktoru neje kazdy staci pas hmtoy na bokoch a potom vrch. Spoj sa zamaskuje tymi pruzkami

zdenallicka
27. jún 2011

AHoj holky, mohly byste mi, prosím, poradit?? Kdysi jsem našla nějaký slovenský cukrářský eshop s gelovými barvami, ale nebyly to Wilton, ale nějaké jiné.. Měly hodně odstínů a gramáž byla o něco menší než u Wilton... Prosím o odkazy, děkuju!!!!

cicimotinka
27. jún 2011

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.176300...

Babuľky mám tú sadu (4kusy zatiaľ) za 9€ (už aj s poštovným), kto by mal záujem... našla som to za dobrú cenu, pani sľúbila, že mi ich podrží, príp. dobudúcna možno objedná... píšte IP, kto má záujem... 😀

mizulienka
28. jún 2011

@cicimotinka a uz sa tam da nakupovat?

myisiska1
28. jún 2011

Maminky, mám na Vás otázku. Peču dnes svůj první potahovaný a není mi jasné, jak mám marcipán vyválet. Napadá mě posypat vál i váleček moučkovým cukrem...Můžete poradit, jak na to? Díky

katy1979
28. jún 2011

@myisiska1 nie cukrom ale skrobom. t.j. solamylom. tiez som tam prvykrat nasypala cukor 😅

myisiska1
28. jún 2011

děkuji

mizulienka
28. jún 2011

@myisiska1 asi zavisi aj aku mas hmotu, ja podsypavam iba pod hmotu solamylom a valkam az kym nemam placku hrubu asi tak 4-5mm. tak drzim palce, aby ti to vyslo 🙂

myisiska1
28. jún 2011

a ještě mi prosím tedy poraďte: Mám nachystané klasická vánoční vykrajovátka...To tím půjde, že?

lenocka23
28. jún 2011

@myisiska1 jasne, pojde, len si ich trozku namaz rastlinnym tukom (napr Cera, myslim ze aj v CR by sa tak mohla volat) inak ja pri valkani vobec nepodsypavam, len si dobre tym tukom namazem aj podlozku aj valcek a som spokojna... hlavne si vyskusaj sama co ti lepsie pojde.. drzim palce.. 🙂

miminkad
28. jún 2011

@zuzkat1 mozes aj tak,nejake rezy potiahnut alebo srnci chrbat.ked spravis ruze a kvetinky,to mozes kludne odlozit