Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. júl 2011

@vlada111 dakujem 🙂 ja som robila podla toho isteho receptu aj moja hmota bola zo zaciatku pruzna ale, ked vychladla a odstala do druheho dna, tak stratila tu kompaktnost a pruznost...urcite ju este vyskusam, lebo ani mne sa nechce farbit hmotu na hnedo...ale vyskusam coho hmotu 😉

reruna
4. júl 2011

@anjelicek26 tak sugar paste neznám, ale Wi nebo SFV by nemělo... salkový krém je hrozně jednoduchý, den předem si uvaříš plechovku salka - celé ponořené ve vodě, přes noc necháš vychladnout v ledničce, druhý den vyndáš salko a máslo, necháš chvíli stát, a pak při pokojové teplotě vyšleháš. Můžeš do toho ještě přidat karamelový hustý pudink - uvařený bez cukru. U nás už jde koupit i zkaremelizované salko, tak to je úplně rychlé...

reruna
4. júl 2011

@jakelina no tak mě se jednou salkový srazil 😅 a nevím čím to, protože jsem měla stejnou teplotu s máslem, ale nahřála jsem to v mikrovlnce a znovu vyšlehala a spravilo se to...

jakelina
4. júl 2011

@reruna tak mně nikdy, možná mě to teprve čeká. 😀 😀

dadka212
4. júl 2011

@reruna
@jakelina mne sa tiež zrazil salkový 😀 mne sa zrazili už tuším všetky ja som na to magnet 😅

anjelicek26
4. júl 2011

@jakelina - to znie paradne, takze uvarit salko na karamel? To dost dlho trva, ja robievam grilazove oplatky tak ;) Ale preco nie, vyskusame 🙂 A davas do toho cele maslo 250g? Na jedno salko?

anjelicek26
4. júl 2011

@reruna - anoooo aj u nas maju karamelove salko 🙂 Tak to idem skusit, bezim do obchodu 😅 😅 😅

jakelina
4. júl 2011

@anjelicek26 já na jedno salko dávám skoro dvě másla, nemám ráda moc sladké. Nebo jedno máslo, jedno salko a jeden pudink uvařený, to pak taky není tak sladké. Nebo se dá i místo pudinku kaše z mouky.

anjelicek26
4. júl 2011

@jakelina - no tu karamelovy puding urcite nezozeniem, videla som maximalne vanilkovy a aj to je len proste prasok, co si ja musim nadavkovat ako potrebujem v takej stvrt kilovej krabici 😕 Kasa z muky? Ja sa tu dnes tusim fakt nieco naucim 😅 😅 😵 😵 Takze 2x250g masla + 1 salko na jednu tortu? No som zvedava, co detickam vymyslim na sportovy den, nech sa im to aj paci 😵

anibas
4. júl 2011

@mizulienka
@vlada111 čoko MMF je super na hnedé veci - ale malé, tiež som nemohla potiahnuť veľkú plochu, vaľkala som na 4x a nadávala jak Turek 😠 😠 😠 😠 a ešte ju premiesim s obyčajnou bielou PDT, aby bola elastickejšia

lukika
4. júl 2011

@reruna nevadí baby mi poradili no ja som tu tiež od piatku večera nebola tak mám zasa čo čítať idem popozerať tortičky a pridávam svoju tú krajku som nakoniec nedávala okolo torty len som ju pootláčala na obrúsok na torte lebo som už nemala hmotu a ani cukríky som bola rada že mi vyšlo na to čo som dávala na tortu v lídli nemajú cukríky odkiaľ ich teraz kupujete otáznik ja ked som chcela bielu tortu tak som musela vykrajovať to biele zo šmoulou
pre maminku k 60-tke troška sa mi to obrblalo okolo tej 60-tky lebo mi to nestihlo zaschnúť nabudúce robím ozdoby a abecedu dopredu aby mi to uschlo tá farba

lukika
4. júl 2011

@anjelicek26 ja mávam uvarené salká dopredu do zásoby to sa nepokazí ked je to uvarené má to takú istú trvanlivosť ako neuvarené ked sú v akcii tak si ich nakúpim a pár si nechám neuvarených lebo niekde potrebuješ aj také a ostatné si uvarím a mám nachystané

lukika
4. júl 2011

@anjelicek26 dobre to vyzerá to nastriekané aj to potom nepúšťa ten sprey dobre zaschne otáznik to by bolo potom super

anjelicek26
4. júl 2011

@lukika - ano bolo to suche, vyzeralo to perletove, pockaj skusim tu fotku nejako priblizit len detail, inak su tu blbo fotky vidno take malinke...

lukika
4. júl 2011

@anjelicek26 no ozaj super to vyzerá to by bolo pekné aj na barbie šaty nie otáznik premýšľam že urobím malej na narodky

anjelicek26
4. júl 2011

@lukika - podla mna ano aj na to, ja som bola velmi pozitivne prekvapena, ze sa to da sprejom dosiahnut takyto efekt. Ja si vzdy hmotu farbim gelovkami a pridam este trochu perleti na vrch, ale toto vyzera krasne a asi s tym striekanim tolko roboty nebude ;) Ale ja som fakt este totalny zaciatocnik xixi Ale suseda slubila, ze cez vikend jej mozem ist kukat na ruky, ako robi torty, tak sa tesiiiiim 😵

lukika
4. júl 2011

@ikula2 pozerám dosť spätne tak sa nečuduj tá s mackom pu je prenádherná to si modelovala podľa nejakého fotopostupu otáznik aj ten potôčik je super no krásne

lussy23
4. júl 2011

@gabika11 - krásna
@cicimotinka - prekrásny košík @dm1 - prekrásne. Ruža ako keby živá bola @lukika - krásnučká torta

lussy23
4. júl 2011

@anjelicek26 - nádherne to vyzerá.

cicimotinka
4. júl 2011

@lussy23 ďakujem... 😉

lawli
4. júl 2011

@dm1 Ta kniha je super , veľmi sa mi páči 😵 A mam jednu otázočku ,ako si spavila takú peknú hnedú ???

dm1
4. júl 2011

@lukika ty si malovala uz hotove cisla? preco si ich nerobila z hmoty ofarbenej? mne by neslo robit pismenka dopredu lebo ked preschnu lame sa mi to

vlada111
4. júl 2011

@mizulienka ja som ju použila na tretí deň z chladničky a nahriala v mikrovlnke. Na moje počudovanie bola bez zmeny. Len sa bojím, či aj nabudúce vyjde, ja neviem, tie MMF hmoty su nevyspytateľné.

dm1
4. júl 2011

@lawli dakujem a hnedu som nerobila mam z nemecka priamo cokoladove cukriky na MMF tkaze stacilo len tie roztopit

vlada111
4. júl 2011

@anibas aha, dobrý nápad. Ja som tiež mala pocit, že s ňou potiahnuť je asi fuška, lebo bola dosť mäkká a lepivá. A keby sa dosypalo práškové kakao? Ešte mi trocha zostalo, musím to vyskúšať.

mia114
4. júl 2011

@dadka212 ja vzdy davam solamyl dole obycajnym papierovym obruskom a ide vzdy vsetko dole 😉

mia114
4. júl 2011

@vlada111 ja ked obcas nespravim gelovkou peknu hnedu tak vzdy pridam take to tmave kakao, a je pekna hneda 😉

vlada111
4. júl 2011

@mia114 aj ja, len je hmota potom suchšia. Preto rozmýšľam, že skúsim do toho čoko MMF pridať kakao, aby troška preschla, lebo normálne je ako žuvačka, ktorá sa naťahuje do nemoty 😀

mia114
4. júl 2011

@vlada111 aha, no mozno dakedy skusim aj ja tu cokohmotu:o) pre zaujmavost ako sa snou robi 🙂

ikula2
4. júl 2011

@lukika dakujem 😵 , nie podla ziadneho postupu iba som kukala do knizky Macko pu 🙂 a na nete som pozrela postavicky