Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
8. júl 2011

Ještě jednou všem díky za likes. Holky,prosím vás, nevíte jestli můžu bílou čokoládu obarvit? Za týden mě čeká ještě jeden dort pro dcerku,jeden už jsem vymyšlený měla,ale ted jsem se zamilovala do jednoho na dortech od mámy. Ten je sice potažený růžovou potahovkou,jenže muž chce radši politý čokoládou,tak přemýšlím obarvit bílou čokoládu potravinářskou barvu. To by snad nemělo mít vliv na vlastnost čokolády,ne?

bzucinka2
8. júl 2011

Mimo temy:
baby neboli ste niektora na kupalisku v Trencine ako je tam a aka voda? 🙂

andriss23
8. júl 2011

ahojte... 🙂 prosím vás žienky,môžem dať parížsky krém pod poťah ?

tica
8. júl 2011

Pridavam na rýchlo svoje tohto tyždňove torty teda včerajšiu a dnešnu ale strašne sa ponáhľam takže čítať vas budem asi až v nedeľu takže zatial sa maje a prejem pekný výkend a tým čo teraz pečú príjemne vypekanie 😉

mizulienka
8. júl 2011

@tica ta lopta je uplne suprova, mne sa taka krasna urcite nepodari 🙂

daria77
8. júl 2011

@tica sú krásne,suprové 🙂

mizulienka
8. júl 2011

@dm1 Danka chcem sa ta spytat, robim tu loptu ale mam iba polovicnu, do toho vzorca chcu obvod lopty, tak to zmeriam iba ten polovicny obvod lopty? dakujem

reruna
8. júl 2011

@benjik určitě můžeš bílou čokoládu obarvit 🙂
@tica nádherné hřiště, kopačák a ten bagr taky super 🙂
@dm1 a ten časopis Torty od mamy se dá taky koupit normálně v trafice? a to je jen slovenská verze? to jsem u nás nikde neviděla...

vlada111
8. júl 2011

@ikula2 áno, poschodia sa poťahujú zvlášť. ale ja som to spodné vystužovala pre istotu. Treba počítať aj s tým, že keď dáš plnku do spodného nie je taká pevná ako z chladničky, určo bude vonku tá torta, takže keby bola spodná krémová tiež nie je záruka stability.

vlada111
8. júl 2011

@lukika nie len vanilkovú, ja som na klasické chute 😉

lussy23
8. júl 2011

@tica - krásne torty

mrka2
8. júl 2011

@tica prekrasne!!! ty sa ako rychlo zdokonalujes! 🙂 nadhera! 🙂

dm1
8. júl 2011

pridavam svoju tohtotyzdnovu a idem si uzivat zajtra do sturova majte sa krasne kocky a nech vam to dobre pecie 😎

dm1
8. júl 2011

@reruna neviem ci aj v CR veru ale predplatne ano ale v stanku neviem povedat a je to slovenska verzia

jakelina
8. júl 2011

@dm1 ta je nádherná a ty nové písmenka, pokud to jsou ony jsou moc hezké.

dm1
8. júl 2011

@mizulienka ved to je jedno ci mas loptu celu alebo len polovicu obvod bude vzdy rovnaky nie? ved to sa meria cez najsirsie miesto na lopte cize presne dole na tej polgule co je vlastne aj stred pri velkej lopte 😉

eliska22
8. júl 2011

@andriss23 no ja by som určite nedávala, dávam maslo s cukrom 😉 aj keď pre nás som tak robila svoju prvú tortu a nič sa nestalo, ale už by som to neriskovala 😝

dm1
8. júl 2011

@jakelina dakujem a ano je to ta grovy abeceda ale nakoniec som cez sacok musela lebo som mala dost makku hmotu ale ide to dobre

dm1
8. júl 2011

@tica paradne sa ti podarila ta lopta a ten traktor je uplne super 😵

petusko
8. júl 2011

@dm1 ja som dnes tiez chcela skusit groovy abecedu ale bolo teploooo a hmota makka, tak som sa na to vykaslala a urobila normalne. baby ale mam otazku, napisala som na tortu ing. PATRIK moze to byt tak, alebo musi byt Ing s velkym I ? 😕

dm1
8. júl 2011

@petusko ja by som to I dala veru velke asi. Neviem tak mi to pasuje viac aj sa to tak pise vsade

eliska22
8. júl 2011

@dm1 ja som si myslela, že už pečieš dlhšie, máš krásne tie torty, klobúk dolu 😵 😵 😵 ja pečiem cca 9 mesiacov, ale k tvojim výtvorom sa ja tak ľahko nedopracujem 😝

petusko
8. júl 2011

@dm1 tak to zajtra prelepim. Ja neviem, mne sa to aj takto celkom hodilo, ale radsej to teda vymenim.
Foto pridam neskor, lebo je to zatial prisne utajovana torta, tak aby nahodou ju tu niekto nevymakol 😀 😀 😀

lusil2005
8. júl 2011

@petusko ja som dnes pisala na "diplom" ze Gratulujeme ING. Bohumil, a to ING vyzera ako ta dochodcovska spravcovska spolocnost 😀 tiez mam dilemu ci to nevymenim... Ale ta hnusna hmota riadne makla...
A ako som to robila, stale sa mi na jazyk tlacilo "BOHOUSU" 😀 a pridem k telke, a tam Kurvahosigutntag 😀

adka_praha
8. júl 2011

ahojte...
zasa som raz tu... akurat som dorobila dve torty... jedna na objednavku a druha pre babku a stryka k narodeninam- nic ma nenapadlo, tak som pozliepala, co mi ostalo... 😕

monaberuska1
8. júl 2011

ahojky holky tak jsem dodělala dneska ... a nakonec jsme udělala krém z másla a tvarohu 🙂 ♥ a tady je výsledek 🙂
mimochodem
@adka_praha dortíky jsou báječný 🙂

@dm1 a taky dortík je super 🙂

prosím ještě budu otravovat jak děláte třeba postavičku krtečka nebo hello kitty a tak?? nějaký fígl a dobrý tip jak na to.. nemám žádné formičky nic takového jen upozorňuji 😀 tak spíš nějak jak se to dá vymodelovat..
a tady je ten můj výtvor

lukika
8. júl 2011

@yamahafazer si zlatá díky určite objednám ved teraz nie sú ani cukríky a chcem skúsiť aj nejakú hmotu len či to nie je veľa tých 7 kg otáznik To mi cca na koľko tôrt postačí otáznikja pečiem iba pre rodinu a teraz v auguste jednu na svadbu budem môžem ho použiť nebude sa topiť ako vravela @dm1 žeW I sa tuším v lete topí otáznik 1,5 kg sa mi zdá zase málo kúpim tých 7 ale dúfam že sa to nepokazí ked robím len pre nás otáznik

lukika
8. júl 2011

@dm1 krásna torta to máš na nej tú abecedu čo sa s ňou tak ľahko robí otáznik

lukika
8. júl 2011

@dm1 teraz čítam že dalej píšeš že je to tá grovy abeceda to je tá čo si spomínala že je s piestikom sa ľahko vytláča otáznik

dm1
8. júl 2011

@lukika nie WI je super to RDI sa topi v lete 😉

a ano je to ta abeceda s mechanizmom ale akosi som zvyknuta na tu svoju staru a ked bola teraz hmota makka aj tak som cez sacok musela robit ale na tuhsej mi to slo v pohode bez sacku