Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
1. nov 2011

@yamahafazer ten recept vypadá super, kdybych nebyla tak tlustá, tak si to snad taky upeču 😀 😝

vinka
1. nov 2011

@vlada111 a ako gelovkou?Bojím sa toho fest,že to dodrbkám. 😝
@mariann2 asi túto som niekde videla.nepamätám presne.No nič uvidím ako to pôjde mne.

jakelina
1. nov 2011

@vinka to můžeš nakreslit i prachovou barvou rozpuštěnou v alkohole

danciacik
1. nov 2011

@lukika a ktorý bosch má myslím ktorý typ? ten bosch mum 4655? Mne včera večer manžel povedal,že až do nového domu nový mixér keď má byť drahý no toľko ja čakať nebudem. Do Vianoc musí byť.

yamahafazer
1. nov 2011

no z postele boli nadseny tak som rada inak sa zdala jednoducha,ale dala fest zabrat
@jakelina ja stale potrebujem zhodit 8 kg len co ked ja som taka na sladke 😀

danciacik
1. nov 2011

@yamahafazer super recept - mi tu chute robíš 😀

jakelina
1. nov 2011

@yamahafazer to já taky miluju sladké, ale musím se sebou něco dělat 😝 Mám v koupelně zrcadlo přímo naproti vany a to co vidím, když lezu z vany, se už víc podobá velrybě vyvržené na břeh než člověku 😝 😀 😝

danciacik
1. nov 2011

@jakelina 😀 dám ti dobrú radu, zves zrkadlo 😀 . ja mám v celom byte iba jedno malé aby som sa mohla namaľovať 😀

zlatat
1. nov 2011

ahojte,

idem sa vám pochváliť ... skúšala som macka z Patchworku ... na sobotu mám tortičku s ním a taká som šťastná, že sa mi hneď na prvýkrát podaril 😅 😅 😅 😅 😅
Je to riadny valibuk - váži 560 g ale to len preto, že som ho odľahčila s polystyrénovými guličkami, ináč by vážil hádam aj 800 g - len som obmedovaná váhou torty, tak ma kamoška poprosila, aby som tam tie guličky dala, nech je trošku ľahší

zlatat
1. nov 2011

@yamahafazer iba 8? Si dobrá. Ja som bola na endokrinológii a tá moja nová endokrinologička mi povedala, že musím zhodiť 30 kg - srandistka, len ako to spraviť, keď už som toľko kadejakých diét vyskúšala a ani za boha to nejde dole 😢 😢 😢 😢
A to ani moc sladké nejem, neprepchávam sa,...

vecernicci
1. nov 2011

@zlatat tak já jsem po operaci páteře a kdykoli vejdu do ordinace neuroložky, tak už mezi dveřma mi hlásí, že mám shodit 20 kilo, co mi zůstalo po dětech, ale jak na to? Miluju sladký, zkoušení nových receptů, běhám pouze v sebeobraně, cvičení mě nebaví, tak jak mám sakra zhubnout? 😀 😀 😉

vecernicci
1. nov 2011

@zlatat a ten méďa je naprosto úžasnej, přímo k pomazlení 🙂 😉

lusil2005
1. nov 2011

Baby, cez vikend sa mi roztrhli obidve nite na mesiac starej pilke na korpusy... vobec to nebolo sposobene nejakou zatazou, vzdy sa s nou pililo krasne lahucko. dokonca sa ani neroztrhli pocas rezania, ale pocas nastavovania velkosti. Myslite ze by som ju mohla dat reklamovat? 🤐

lusil2005
1. nov 2011

@zlatat ten macko je bozskyyyyy! co je to za dvd? je to fakt krasne!

lusil2005
1. nov 2011

@vecernicci u mna pomaha len jediny sposob - nejest. proste sa na mesiac zatnut, a nejest. zcvrkne sa zaludok, a potom uz sa najem aj z malicka. najhorsi je prvy tyzden - dva. potom uz to ide samo 🙂

zlatat
1. nov 2011

@vecernicci veď to, žeč ako na to? Ono sa im ľahko hovorí - ale keď má človek na to ešte aj dedičné predispozívie, tak sa môže aj poskladať a nezhodí. Tiež mi po deťoch ostalo 20 kg 😒
@lusil2005 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-vyroba...
@vecernicci ďakujem

vecernicci
1. nov 2011

@lusil2005 jenže já nejíst nevydržím, mám v baráku čtyři chlapy a ty furt něco futrujou a není to na nich vidět a já mám být o hladu? 😀 , ne už se sebou musím něco udělat, jak říká jakelina, taky mám zrcadlo naproti sprše, ale naštěstí nosím brýle a do sprchy si je sundávám, tak ten obraz naštěstí moc nevidím 😀 😀

lusil2005
1. nov 2011

@vecernicci ja zatial bryle nenosim, cize ja musim nejest. ale az po vianociach! 😀

zlatat
1. nov 2011

@lusil2005 ja som už aj to skúšala - nejesť, ale ono to človek dlho nevydrží - teda aspoň ja. A potom ako som prešla zase na normálnu stravu, už som mala na sebe 2x viac.
Ale teraz mi Dr. povedala, ako sa mám stravovať - tak to idem skúsiť.
Ráno mám jesť len sacharidy - músli, chlieb s medom, lekvárom, ovocie ... na obed tiež - teda zemiaky, ryža, cestoviny so zeleninou a od obeda do večera už len bielkoviny - mäso, strukoviny, vajcia,... so zeleninou
No a vraj ako sa zotmie, už nemám jesť - srandistka, to keď teraz v zime bude o 16-tej tma, tak to mám do rána vydržať? 😖
Ale že kd budem moc hladná, tak si mám dať niečo, čo obsahuje veľa vápnika ... dala mi aj takú tabuľku s potravinami ... lenže ja to mám o to ťažšie, že som alergická na mlieko a sóju a nesmiem ani kozie a ovčie mlieko, syry,... takže jedálniček dosť obmedzený - no som zvedavá ako dlho s týmto vydržím a či to bude mať nejaký efekt.
A vraj cvičiť treba večer nie ráno

lukika
1. nov 2011

@danciacik neviem aký má typ môžem sa jej spýtať len viem že robí všetko aj mäso melie a dajú sa k nemu dokupovať aj rôzne veci napr. odšťavovač a viem že bol pekne drahý okolo 10 000 SK Ale ona chcela už taký poriadny
@yamahafazer tú tribitku robievam už dosť dlho a je fantastická

pristela
1. nov 2011

inak holky ja milujem tie "rady" nejest po 18hodke alebo ked sa zotmie 😠 ja bezne pracujem do 2-3hodiny v noci-rano a to akoze mam od 18hodky do 3rana byt co? hladna? 😀 😀 malo by to byt podla spravnosti tak ze hodinu /dve pred spanim sa nema jest nic tazke 😉

yamahafazer
1. nov 2011

ja som si vzdy drzala dobru vahu aj som sa mohla najest,ale tak som sa rozkisla ked som ostala tehotna a tych 8 kg mi ostalo navyse a nie a nie dole 😠 to je len sami tuk a ked ja som taka leniva na cvicenie 😒
uz sa plat chladi zachvilku ho naplnim len ci mi uz nedoslo kakao uz nemam nic tak som do cesta supla troska cokolady nastruhanej a hotovo

lusil2005
1. nov 2011

@zlatat ja zas neviem drzat ziadnu dietu, lebo ja ked jem, tak jem. neviem si povedat "teraz toto nemozem" lebo v tom momente mam na to neodolatelnu chut 😀 😀 😀 jedine co dokazem, je uplne sa zatnut.

yamahafazer
1. nov 2011

@zlatat ten macko je krasny a teda dobry maco tazky 😀

lusil2005
1. nov 2011

@pristela hovori sa ze 5 hod pred spanim...

@yamahafazer mne tiez ostalo 9 kil po prvom porode. tie som zhodila, a teraz ich mam zas 😒

lukika
1. nov 2011

@lusil2005 ja by som ju reklamovala aspoň vyskúšaš ak ti to neuznanú tak nič ale aspoň to skúsiš Ja tiež ľúbim sladké manžel si musí kupovať málo sladké čokiny ktoré mi až tak nechutia lebo u nás ked nakúpime hoci plnú skriňu tak ja to zachvíľu spucujem a potom tam nikdy nič nieje a milujem aj hranolky a iné nezdravé veci ale našťastie to na mne nie je vidno mám 175 výšku a 50 kg takže to je asi výhoda spalovania

vecernicci
1. nov 2011

@lukika no jo to se někdo má,že to na něm není vidět, já když domů nic nekoupím, tak jsem večer schopná jít si umixovat máslo s cukrem a kakaem, už jsem na to naučila i staršího syna, nechce jiný sladkosti, ale kašičku, jak tomu říkáme 😉

lukika
1. nov 2011

@zlatat krásny je ten medvedík to ako na tom DVD je postup na toho medvedíka otáznik

lukika
1. nov 2011

@vecernicci no to milujem aj ja minule som robila pod poťaj a polovicu som zjedla tak som musela dorábať

zlatat
1. nov 2011

@lusil2005 veď ja som na tom podobne - nemám takú výdrž ako kedysi - keď som bola slobodná, bola som schopná 2 roky držať delenú stravu, krásne som schudla 20 kg, ale potom ma to už prestalo baviť a pribrala som ešte viac ako som schudla.
Teraz? Keď vydržím mesiac, tak si gratulujem 😒
@lukika áno, na tom DVD je postup na toho macka ... len mi blbbne, každú chvíľu sa mi zasekáva, tak neviem, kde je problém, či v DVD alebo v mojom PC