Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
1. nov 2011

@lukika 😀 😀 😀 😀

zlatat
1. nov 2011

@lukika tíško závidím

mia1111
1. nov 2011

@zlatat - ten macko je nááááááááádhernýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. nov 2011

@zlatat nádherný medvídek
U mě to už asi bude i věkem a já taky nedokážu nejíst od 18 hodin až do rána. Ještě kojím, tak možná víc spaluju a jak přestanu, tak možná přiberu ještě víc. To bude teprve mazec.

mia1111
1. nov 2011

Ja som sa včera večer pokusila vymodelovať vláčik 😅. Tu je zatiaľ mašinka, vagónky dnes musím ešte doladiť 😉 . Hrozne ma to bavilo, len keby mi to modelovanie tak dlho netrvalo 😅 . Inšpiráciu mám z flickru, niečo som pomenila, páči sa mi, že je taký farebný 😵 . Môj drobček bude mať 2 rôčky, tak na sobotu idem piecť tortu 😉

vinka
1. nov 2011

@pristela presne tak také 2-3 hodky pred spaním by sa nemalo už jesť. 😉

anibas
1. nov 2011

@vinka ahoj - dlho si tu nebola - pečieš ešte - idem dočítavať 😉

zlatat
1. nov 2011

@jakelina no veď ja som len o dva roky od teba mladšia 😉 takže aj u mňa to bude asi aj vekom. Len sa trošku desím toho, ako budem vyzerať, keď budem tehuľka - chceli by sme ešte jedno bábo

jakelina
1. nov 2011

@zlatat neboj, já jsem nějak extra v těhotenství nepřibrala, toho se neboj. Horší je potom ta únava po porodu a já jsem se najedla ať můžu nějak fungovat a kila přibývaly a teď se mě drží 😒

jakelina
1. nov 2011

@mia1111 ten je krásný. 😉

zlatat
1. nov 2011

@jakelina no ja som už teraz unavená 😒 ale verím tomu, že keď mi endokrinologičky zvýši dávku lieku, tak mi bude lepšie a možno aj kilá pôjdu dole

zlatat
1. nov 2011

@mia1111 kráásny

danciacik
1. nov 2011

jaaaj baby ja by som nemohla nejesť večer, cez deň nestíham tak večer dobieham. 😀 ale ževraj robí dosť aj psychika

danciacik
1. nov 2011

@lukika tak ak môžeš tak zisti ten typ. ďakujeeeeeem

vecernicci
1. nov 2011

děvčata, tak jsem dneska dostala nabídku dělat ty perníkový věnce na adventní trhy do Prahy na prodej, tak nevím, jestli to mám vzít, dvě nabídky na pečení vánočního cukroví jsem už odmítla, budu dělat asi jen 20 kilo pro rodinu a známý, tak nevím, nevím. Poraďte mi kolik si za ten věnec mám říct, jsem schopná jich udělat denně tak pět šest 😉 teda pokudnebudu sedět tady s Váma u pc 😉

dm1
1. nov 2011

@adul67 ale to jeden stoji tolko nie sada. chces aj tak?

vinka
1. nov 2011

@anibas no dlho som tu nebola veru tak.Niet kedy sedieť za pc.Ale pečiem ale už nie tak vela na zákazky lebo pracujem a nevládzem.Som potom dosť vyčerpaná.Už som si ani tortičku na tortách od mamy nezaplatila práve preto,že som vyčerpaná.Teraz pečiem pre malú moju poschodovú o týžden mám ešte jednu zákazku a sestre idem piecť lebo krstia.Potom budú zas vianoce aj do škôlky na besiedku budem piecť aj nám.Tak zas mám roboty do konca roka 😀 😀 😀 😀 😀

vierkasteffi
1. nov 2011

chcem sa opytat skusenejsich cukrarok cesto na marlenku ma byt tuhe ako skala ked sa vypracuje akurat som ho dokoncila ale nejako sa mi to nezda ☹

jakelina
1. nov 2011

@vecernicci a jaké přesně myslíš věnce??? Byly tu nějaké fotky, ale nevím jak vypadaly ty tvoje. Já bych to možná vzala, pokud ti to zaplatí a nebudeš to dělat za náklady 😉

adul67
1. nov 2011

@dm1 a ja že aky lacný ?bože ja som blbá ešte pokukám niečo ine inak som sa pýtala kamky že aky tam bude tovar a ona že všetko čo ma v predajni aj novinky tak si ešte porovnám ceny a dam ti vediet zatial dík
😒

vecernicci
1. nov 2011

@jakelina za materiál dám 160 korun, tak jsem myslela tak za 250, ať mám taky něco za práci, 4 už jsem za tu cenu prodala, tak nevím... je to tenhle

lukika
1. nov 2011

@danciacik jasné zistím. A v tom chudnutí si myslím tiež že je v tom aj psychika. Ak sa poriadne nažerieš a povieš si to zasa priberiem tak priberieš. Nehovorím že v tom nie je aj každého predispozícia ale určite aj psychika

anibas
1. nov 2011

@vecernicci 90 Kč za robotu ??? koľko hodín robíš 1 veniec ?

anibas
1. nov 2011

@vecernicci aj sviečky sú v cene ?

miciatko
1. nov 2011

tak snazila som sa trosku tvorit ale vysledok nic moc 😖 ,su to moje prvotiny

vecernicci
1. nov 2011

@anibas jo svíčky jsou v ceně, já právě netuším, co si za něj říct, za 250 jsem to nechala pro kamarádky mojí mamky a byly nadšený, když já jsem na tohe blbá, neumím si říct o peníze ☹ 😉 a věnec zdobím tak půl hoďky, čtyřicet minut ,plus upečení

jakelina
1. nov 2011

@vecernicci jsou krásné, není to teda moc vidět úpně zblízka, ale já myslím, že 250 korun je i málo. Takové svíčky jsou drahé, pokud jsou teda v ceně???

adul67
1. nov 2011

@dm1 možem poprosit o tieto podložky mate ich lacnejšie a ja vobec nemam ,aj by som ich tam vyskušala a vypichovače ma kamka celkom dobre ceny napíšem jej nech mi donesie teda ak sa ti bude dat budem rada

vecernicci
1. nov 2011

@miciatko náhodou je máš krásný, mně tohle malování polevou moc nejde, já jsem na ty klikyháky 😀 😀

jakelina
1. nov 2011

@miciatko krása 😉