Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
2. nov 2011

@jakelina bože ved je krásna a čo bi si stvorila bez tej lenivosti to si neviem ani predstavit 😵a ta tvoja ma aj usta takže dokonalá no nie?

mia1111
2. nov 2011

babulky, ďakujem za všetky "lajky", hroooozne ma to potešilo 😵 😵 😵 😵 . Vagóniky sú hotové, už aj koľajnica, ešte síce neviem, či ju na tortu dám, alebo nie, no veď uvidím, keď tortu potiahnem. 😉
A krásne medovníčky ste popridávali, aj ja chcem vedieť zdobiť 😒

jakelina
2. nov 2011

@adul67 aha ona nemá mít pusu, no vidíš to ani nevím. 😉 😀

fatima30
2. nov 2011

babulky chcem sa opytat da sa marcipan mrazit????chcem si ho urobit viac a popripade na vianoce pouzit do zavinov,guliciek ,buchiet na drobne pecivo a ktory recept je na to vhodny,ked ich je viacero.dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😝

jakelina
2. nov 2011

@zdenallicka já se příště ponasnažím líp a pusu fakt nemá no tak to jsem ji udělala blbě, mně to přišlo bez pusy divné. Našla jsem tady ten postup a tam má asi taky malou hlavu. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...

zlatat
2. nov 2011

@fatima30 marcipán do buchiet a závinov? 😕 😕 😕 😕 to som ešte nepočula a ani nejedla 😨

Babuľky, ďakujem za všetky "like" veľmi ma teší, že sa vám macík páči - v sobotru pridám aj s tortičkou

katy1979
2. nov 2011

@zlatat ano s marcipanom sa aj pecie dava sa do plniek ci u nas sa dava do stoly nakrajany na kocky.

@jakelina no tiez si myslim ze vacsiu hlavu a fakt pusu nema a ona ma tie svoje fuzy v podstate az zarovno oci nie pri nose. a ty si nahodou nemala piect taku lezatu?

katy1979
2. nov 2011

inac ja vazne rozmyslam ze s tym pecenim seknem. a budem piect len pre nas doma. aj ked ma to bavi ale zarobok vobec ziadny skor mam pocit ze mam este menej penazi ako predtym. clovek sa nevyspi a zarobi tak mozno 10eur a pri nakupovani vselijakych pomocok a kadejakych blbosticiek som potom skor 10eur v minuse ako v pluse

pristela
2. nov 2011

@dm1 teda Dani, že sa nehanbís! odmietnut poliat coko a vrch by si take pekbe margarinove pusinky porobila, ved to je pekne, ja ta nechaaapem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ja teda na objednavky robim ale len malilinko, nemozem si dovolit viac casu na to ☹ co mi je luto, minuly rok som mala kludnejsie, ale tento ja neviem , ludia asi prekonali krízu 😕 teda ale ja ju este stale mam 😀

No ja neberiem 10€, iba ak by bola nejak moc na modelovanie, beriem to tak, že sa este len ucim 😕 a niesu perfektne a aj , byvam mimo mesta , z mesta je k nam 9km , a to mam jednu , ktora chodi pravidelne z druheho mesta 15km vzdialeneho , a tiez som raz robila torticku co po nu sli 50km ku mne 😅

dm1
2. nov 2011

@pristela ja beriem tiez 9 eur a aj to sa zda ludom moc 😉

mia1111
2. nov 2011

baby, inak ja vás obdivujem, tie, čo pečiete na zakázku. Ja som strašný stresák, vždy mám obavu, či sa torta podarí (a to som doteraz piekla len 3 poťahované)... teraz robím tortu pre syna a príprava mi trvá 2dni, kým vyrobím ozdôbky, ďalšie dva dni na upečenie torty, urobenie krému a potiahnutie... čiže s jednou tortou sa hrám 4dni a aj to neviem, aký bude výsledok 😅 😅 😅 . Fakt klobúk dole, ste veľmi šikovné 🙂 🙂 🙂

lusil2005
2. nov 2011

@pristela ja tiez tu @dm1 nechapem... ale jedine rumovo-orechovy korpus do toho!!! a pudngovy krem. hotovo. 😀 ja som z mesta a tiez neberiem 10 eur 😀 😀 😀 tiez to beriem tak ze stale sa ucim a moje torticky maju k dokonalosti niektorych zienok odtialto daleko 🤐

lusil2005
2. nov 2011

@mia1111 ja tiez stresujem, a za styri dni by ma trafil slak od tolkeho stresu! tak radsej tu tortu zbucham za jeden 😀 😀 😀 to este moje srdce zvlada.

lukika
2. nov 2011

@jakelina ako písala @zdenallicka to s tou hlavou a ústami je pravda a ešte ked si všimneš tak má nie guľaté ale skôr také oválne oči aj nos ale inak ju máš peknú ako takú cicušku

jakelina
2. nov 2011

@lukika děkuju, očička a nosánek opravím 🙂 😉

lukika
2. nov 2011

Jéj tu je ešte jedna strana dúfam že už nepíšem odveci ale práve som vstala tak som ešte trocha ovalená a myslela som že to končí zdenaličkiním komentom

jakelina
2. nov 2011

@katy1979 budu péct ležatou, ale tady tu jí chci dát jenom tak pro radost. Tak já jí asi tu hlavu budu muset předělat celou. Fousy, oči, nos a pusa, všechno špatně. 😒 Ještě, že vás tady mám.

lukika
2. nov 2011

@jakelina ale ako som písala mne sa moc páči len ked nemá také tie kitine rysy tak by to bola skôr cicuška kity ako kity ale je krásna a ja by som ani takú neurobila

pristela
2. nov 2011

@jakelina , ale prosím ťa, ženska jedna @zdenallicka zje pár topiniek a už snad pozna aj ake spodne pradlo nosi kitty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , teda ja sa len modlim , aby mi ju nik neobjednal 😕 , sice su vsetky torticky s nou krasne , ale vsetky vypadaju tak strasne rovnako 😖

@zlatat kolaciky a zaviny s marcipanom su uuuuuzasne, mnaaaaaaaaaaaaam

@dm1
@lusil2005 to moja svagrina, ze ty neberies 10€ ved aj to je malo , u nas som kupovala tortu za 10€ /kg pred 5rokmi nieto este teraz, teraz uz viac-som sa na nu pozrela, zo slovami, ze je teda asi inak chora, ked da za tortu viac, som jej vravela ze aj Blavacky beru len 10€ nie co oni su mesto uplne mimo . /neratam tie specialne bezlepkove atd torticky, tie musia stat viac/

pristela
2. nov 2011

@jakelina ja si prosim vymodelovat a poslat pre radost leví král 😀 😀 😀 😀 inak ja som tomu mackovi pooh dala zuby 😀 a oni mi pak pisali, ze on nema zuby 😀 😀 tak ja ze mu ich mali dat dole, mal iba sundávaciu protézu 😀 a oni zlaty, ze bali sa ho dotknut, aby ho nepokazili 😀 😀 😀 😀

jakelina
2. nov 2011

@lukika
@pristela já se neurazím fakt, já jsem taky ráda, že jsem zbouchala alepoň takovou, protože postavičky vůbec neumím, ale máte pravdu, tak hlava je fakt hrozná. Dívala jsem se na obrázek Kitty a já nechápu, že jí ty fousy rostou někde u očí, no já jsem to asi vzala tak jak ženská z dědiny, fousy u nosu, jak má správná kočka a hlavu úměrnou tělu 😀 😀

zlatat
2. nov 2011

@katy1979 jáj až teraz mi došlo, ty myslíš ten pravý mandľový, že?

jakelina
2. nov 2011

@pristela 😀 😀 no tak vidíš, že umíš i detaily, já bych protézu nevymodelovala ani náhodou 😀 😀

katy1979
2. nov 2011

@zlatat no jasne vsak potahovka nie je marcipan a ten teda dat do kolaca 😝

lusil2005
2. nov 2011

@jakelina ja ked som urobila Kitty, tak drahy s bratom sa ma pytali preco ma bokombrady... 😀 tak som im ukazala original kitty ze ona ich ma tak mat!!!! ale ona ma tie fuzy pri ociach preto, ze ked si vsimnes, ona ma oci v polke hlavy. vlastne v hornej polke hlavy nema nic, celu tvar (oci a nos) ma v spodnej polovici... 😉

lusil2005
2. nov 2011

@pristela Tak vies ale - ked das na tortu konvalinky, cena je hned dvoj az trojnasobna... 🤐
A ked si zoberies cukrarne, tak tie pytaju aj 15 eur za kilo niektore.

reruna
2. nov 2011

@jakelina Kitty má fakt větší tu hlavu, ta tvoje je moc pěkná kočička s hlavičkou souměrnou k tělu, já bych nevymodelovala ani to... Kitty je prostě divná 😀 , ale ta velká hlava je na ní právě typické poznávací znamení

pristela
2. nov 2011

@lusil2005 akoze nema nic!!!!! vsak rozumu tam ma tolko, preto ma take vysoke celo-slprp ako ja 😀

inak ja tu kitty vobec nepoznam 😕 a tiez mam robit misiak stuart a tam je aj taka macka biela, ale to tiez neznam 😕

reruna
2. nov 2011

@lusil2005 no jo, vždyt ta Kitty je myslím Japonka ne?

katulkaaaaaa
2. nov 2011

@jakelina spravila by som jej vecsiu hlavicku satky nechaj aj telo je krasne🙂