Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
3. nov 2011

@dm1 pozri http://www.brydova.cz/techniky/7-techniky/630-v... ked tam otlacis fimo, otlacis tam aj hmotu...

dm1
3. nov 2011

@lusil2005 oki tak ked budem objednavat ozvem sa. A co si si pekne u nas kupila? tiez som tam dnes bola ale len pipping gel kupit lebo robim zase tortu s reznom a salatom 😅

bzucinka2
3. nov 2011

@tamichloe dakujem, za opchvalu, veru su aj to torticky 🙂 😉
@lucula73 hej hej ake pilky???? nieco mi uniklo???? 😨 😨 😨
@vecernicci dakujem, praveze ten pes sa mne moc s tymi fuzami nepaci 🙂

rainbow0508
3. nov 2011

@adul67 Hodila som do googla, ze ADVENTNY PERNIKOVY VENIEC a dala som to hladat iba v obrazkoch.

lucula73
3. nov 2011

@bzucinka2 na krajanie korpusov,písala som dnes okolo obeda 😉
inak baby mrzí ma,že som vás nablaznila a nikde ich nemajú,ale teraz sme prišli z nákupu a u nás v tescu bolo teraz ešte 8 kusov.....tak ak niektorá chcete,možem zajtra ísť kúpiť 🙂

katy1979
3. nov 2011

fuj je mi zle. som vyzierala slahackovy krem s mascarpone. najprv len slahacku s cokoladou a potom aj s mascarpone. 😝 teraz by to bodlo zajest nejakym kyselym salatom

lukika
3. nov 2011

@danciacik zistila som ti ten bosch segra má MUM 46CR1 ona má nerezovú misku, mlynček na mäso nádstavec nato na mlynčekové koláčiky, mlynček na mak , orechy má k tomu aj na kokteily a rôzne nádstavce ako hnetač šlahač atd a do toho robota si môžeš postupne dokupovať ako lego skladačky hocičo

lukika
3. nov 2011

Ja mám pilku z ikei ale tá nemá zúbkové tie struny ale obyčajné vy ich máte zúbkové???? A ten otočný tanier z ikei používate na torty ked ich zdobíte? a potom to prekladáte?

dm1
3. nov 2011

@lukika ja ho pouzivam pri zdobeni ale mam na nom normalne tortu uz na podlozke a to na tom otocnom. super vec je to ozaj

lukika
3. nov 2011

@dm1 a čo to tam všetko majú? ja by som tiež zobrala

dm1
3. nov 2011

@lukika kde myslis? ak v tom e-shope tak som dala link vyssie musis kuk co by si chcela a ak u cinana neviem presne len tam idem vyslat sestru ale mizulienka pisala ze tam boli aj vypichovace na pruzine

adul67
3. nov 2011

@rainbow0508 ano pozerala som tam a už aj vyzdobila

lukika
3. nov 2011

@dm1 teda ak môžem 😒

rainbow0508
3. nov 2011

@adul67 Tak to by chcelo aj tie fotky, ze ako sa Ti to podarilo 😉

dm1
3. nov 2011

@lukika jasne 😉

lussy23
3. nov 2011

@monika76 - prekrásne @katulkaaaaaa - krásna @vecernicci - krásnuičké @miciatko - nádhera @pristela - waw! ja som si myslela, že je tto skutočné. nádhera @dajna11- krásna @mia114 nádherné torta i postavičky @petusko - krásnušká

vecernicci
3. nov 2011

@dm1 teď jsem koukala, že mám v receptu ještě pudink z půl litru mléka, 4 pl cukru, 2 van. cukry a pak smíchat s 300 ml ušlehané smetany a 250 g tvarohu a přidat ztužovač želatinový. Je fakt dobrý, ale může se dělat i bez toho pudinku. Dávala jsem ho do dortu srdce, jak měli tu silikonovou formu červenou v lidlu někdy na jaře a dávala jsem 4x korpus a 3x krém, ale nevím přesně jaký má průměr, ale na 22cm by měl stačit. Když bude bez pudinku, tak bych dala tvarohu a šlehačky víc, když tak bude mít malej pribiňáka 🙂 😉

katy1979
3. nov 2011

@lusil2005 dievca ja sa k tebe uz musim konecne dopracovat nech ti to tolko doma nestrasi a stoja ti v tom tvoje peniaze. hanbim hanbim ze som preto este nebola

adul67
3. nov 2011

@rainbow0508 určite zajtra ju sem hodím lebo mi nefotí fotak pri umelom svetle ale moc sa neteš
😒

lussy23
3. nov 2011

@bzucinka2 - úžasné a tá myška!

adul67
3. nov 2011

@dm1 dani keby som chcela tie silikonove kvetinky dalo bi sa?

vecernicci
3. nov 2011

@lukika já taky nemám zoubkovanou pilku, koukám,že už ti jde otazník? 😀 😀

lusil2005
3. nov 2011

@katy1979 To je v pohode Kati. Dnes som poslala veci pristele, pribalila som aj nieco pre jakelinu takze sa mi trosku pracovna "odfoliovala" 😅

dm1
3. nov 2011

@adul67 jasne len az tak okolo vianoc segra pride na sviatky tak by to doniesla

adul67
3. nov 2011

@dm1 prosím tak jej napíš že tu petuniu určite a ešte jednu hociktoru s tych dvoch ja ti peniaze dam na stretku dopredu ? 😉spravíš mi vianoce

dm1
3. nov 2011

@adul67 ok tu mam poznacenu a ktoru este teda? ved si povedz ktoru chces 😉. Len rozmyslam ze ti to pride po vianocach lebo sestra pride presne na vianoce a to uz nestihnem poslat :-P

adul67
3. nov 2011

@dm1 tak druhu ten kvet nevadí budem mat dvoje vianoce 😵

pristela
3. nov 2011

@lusil2005 to bolo dnes ako kgb saaakris 😀 akoze hovorim braskovi dam ti jej cislo, dohodnite sa , a on nieee, ja ti zavolam, ty zavolas jej a potom mne 😀 😀 😀 no tento postup 3x 😀 ale som rada zajtra preto k nim idem 😀 len si trieskam hlavu o ten otocny stojan 😖 ☹ ☹ ☹ ☹ aach joo ☹ a lusil kujeeem nezabudni pak tu sumu dodat 😉

jakelina
3. nov 2011

@lukika já jsem se v Ikea Ostrava už dvakrát ptala a žádnou pilku neměli a dokonce mi tvrdili, že ani nikdy neměli. Tak co to jako je 😖 😠 ☹

lusil2005
3. nov 2011

@pristela cicus, ved ked pojdem dokupit tu ditte latku, zoberiem ti aj stojan ked stes.