Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
4. nov 2011

@anibas - a ty ides na stretko, co je v PO 11.12??

elina313
4. nov 2011

ahojte maminky šikulky,

chcem vás veľmi pekne poprosiť o dobrý receptík na čisto čokoládovú tortu. Moja princezná na budúcu sobotu oslávi 10 rokov, tak by som jej chcela spraviť radosť. No nebude to drahá vyzdobená, aj keď viem, že takej koníkovskej by sa potešila, ale 40 € je na mňa priveľa za tortu, ktorú odbalíme od ozdobného marcipánu, lebo ten nikto neľúbi a zje sa aj tak len piškotové cesto s krémom ☹
Budem Vám vďačná za akúkoľvek radu a receptík. Môže byť aj cez IP. ďakujem

jakelina
4. nov 2011

@mia114 děkuju, tak to je krásné, takový jedlý tácek 😀 😀 Už jsem to viděla na víc dortách, ale ty to máš krásně sladěné do detailů. Moc povedené. 😉

jakelina
4. nov 2011

@mima595 ty sáčky mají v každém papírnictví v různých velikostech 😉

jakelina
4. nov 2011

Ta moje první kittynka, snad se jim bude líbit????

adul67
4. nov 2011

@jakelina to určite bude je nádherná 😵

pristela
4. nov 2011

@vecernicci jejda ten druhy odkaz na detsku , poschodova ta je super aj na mojho levieho krala, uuuzasne, tak teda aj ja dakujeeem

@mizulienka pocuj a nepozicias takeho zakaznika aj mneee 😀 😀 😀 😀

@adul67 jejda nadherny, vidis, a ako si sa bala , je uuplne suprovy

jakelina
4. nov 2011

@adul67 děkuju, snažila jsem se. 😉

livia76
4. nov 2011

@jakelina krásna 😀

dm1
4. nov 2011

@mima595 jj presne v papiernictvach maju rozne velkosti

pristela
4. nov 2011

@jakelina abdelicka uz mam doma tie papiere ci ako sa to vola 😀 vecer napocitam , zabalim , mama by mala prist asi na vikend abo zaciatkom tyzna , dufam , že dlho nebude 😀 😀 😀 😀 este ma napadlo, ze keby mam balik zakazku do ciech ze poslem to v tom , niektore zakaznicky su mile 😉 😉 len ted mam tusin slovakov 😖

jakelina
4. nov 2011

@pristela děkuju a maminka ti utekla tak daleko až do Prahy??? To ti musí být smutno 😒

vlada111
4. nov 2011

@desmodka krásne tortičky. Ja tieto detské piplanice obdivujem, to je toľko detailov. Krása 😉

lukika
4. nov 2011

@vecernicci díky určite vyskúšam

pristela
4. nov 2011

@jakelina nie , absolutne mi nieje , ja som nemala práve najšťastnejší výber maminky ☹ ☹

jakelina
4. nov 2011

@pristela aha, tak to jsem se tě nechtěla dotknout. ☹ Promiň. 😉

pristela
4. nov 2011

@jakelina ale nie to je v pohode 😀 vsetci sme radi, že sa jej v Prahe páči a je tam rada 😀

mia114
4. nov 2011

@jakelina kraaaaasna kittynka, fakt sa ti podarila 😵 😵 😵

jakelina
4. nov 2011

@pristela no někdy může být taková vzdálenost i přínosem. 😉

@mia114 děkuju

mia1111
4. nov 2011

@jakelina - nááááááááááááááádhernááááá kittynka, tá sa Ti perfektne vydarila 😵 😵 😵 😵

jakelina
4. nov 2011

@mia1111 děkuju

lukika
4. nov 2011

@mia1111 aj ja som dávala čokoládový korpus k mascarpone ale do cesta išlo kakao ty máš aký recept s čokinou?Je to lepšie?

mia1111
4. nov 2011

@lukika - neviem, či je to lepšie, ale mne chutí 😀 . To cesto je také fajné, nadýchané, vôbec nie suché, tak preto ho rada robím 😉 . Aj keď teda ja moc nepečiem, ale toto cesto je fajné. Je menej sladké, ako mramorový korpus 😉

vlada111
4. nov 2011

@jakelina veď je úžasná, krásne hladunko vypracovaná. Tuším si bola na školení o Kitty, už je autentická 😀 😀 😀 😀

lukika
4. nov 2011

@jakelina prenádherná je tá kitty ak môžem si ju uložím pre išpir. tú maličkú si jej už nedávala?

@mia1111 a aký je to recept ak nie je tajný by som ho skúsila

jakelina
4. nov 2011

@vlada111 děkuju, mně už se o těch kittinkách i zdá, dělala jsem ještě malinkou postavičku, že ji té Haničce dám jenom tak, jako ode mně a hlavu jsem dělala třikrát. Ale už se na sebe podobá. Nastudovala jsem detaily a kde má mít oči, nos a fousy. 😀 😀

jakelina
4. nov 2011

@lukika určitě si ulož, jejda já budu ráda. 😉

anibas
4. nov 2011

@mima595 áno - a nie je 10.12.??

jakelina
4. nov 2011

@lukika tu maličkou jí dám taky, ale k dortu jsem ji nedávala. Dám ji na tácek jenom tak samotnou. Mají stejné šatičky s tou co je dort.

anibas
4. nov 2011

@jakelina nádherná a tie šatočky 😵 😵 😵 😵