Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
2. nov 2012

@lamps ako vzdy - kraaaaasne ...

baby hram sa s mmf a robi mi pri valkani bubliny , preco ? vela cukru - malo cukru , ci co ?

lokalistin
2. nov 2012

tak a moja s fotkou,ale ked pozeram na vase dokonale torty tak sa az hambim moju roztrapkanu pridat.Ta hneda bola pekna tmavo hneda,ale nedalo sa mi to odfotit.Ta jedna rozmazana fotka je asi najlepsia hneda-ktora sa najviac podoba skutocnosti. ten chalan bol totalne nadseny asi 10 minut mi tu hykal. No ale jak na potvoru som vpredu slahla stetcom s lepidlom a mam tam flak 😠 😠 😠 😠 ,ale co uz no

janula.h
2. nov 2012

@dadka212 podľa mňa sú to iba korpusy 😝 neexistuje aby sa vmestila do takej váhy!

lokalistin
2. nov 2012

@mima1311 zevraj to nieje poriadne premiesene,tak este raz vymiesit alebo spendlikom prepichnuta valkat dalej

mima1311
2. nov 2012

@lokalistin dakujem , tak tu cakam ako sup , co kto na to , ja neviem veru , zda sa mi to praveze az presulkane 😀 😀 mam chut to tresknut o zem ....mi je do placu , zda sa mi nedobra ta hmota 😢

lukika
2. nov 2012

@lokalistin diky tak aspoň nabudúce dám

lokalistin
2. nov 2012

@mima1311 inac ked to otrieskas o zem mali by tie bubliny zmiznut 😀 😀 😀 😀 tak skus aspom o dosku,aby sa to dalo este zjest 😉 😉

anibas
2. nov 2012

@lamps Andrejka - úúúúúúúúúúúúžasná 🙂))))))))))))))))))))

lukika
2. nov 2012

@pristela alebo baby ktoré ste piekli v miske korpus ani tú misku nemám vymazať a vysypať múkou

anibas
2. nov 2012

No ja som konečne dokončila - poviem vám - 2 dni zabiť v kuchyni 😝 😝 😝 😝 😝 😝

aduskatt
2. nov 2012

@lukika ja som vymazavala misku na spodu

pipka
2. nov 2012

@lukika ja som misku vysypala a vymazala celu 😉

pipka
2. nov 2012

@lamps Andrejka je naadhernaaa, ta kvetinka to tam krasne ozivila 🙂 tie kvietky na boku, to su tie iste co na tej svadobnej, ze? 😕 😉

saminka
2. nov 2012

tak jsem taky konecne dokoncila 😉
jsem s ni nakonec spokojena, snad se bude libit i oslavenkyni 😵
a ta cokoladova mmf byla nakonec super, sice po pridani vice marshmallow ale i tak se mi s ni nejlip pracovalo, diky moc za receptik

saminka
2. nov 2012

jeste jedno ostrejsi foto

lamps
2. nov 2012

@pipka ďakujem, áno to sú tie isté kvietky, ktoré som dávala na tú bielu so zelenou stuhou 😅

andrejecka
2. nov 2012

mojej dcérke som dnes dorobila k jej dnešným 8 narodeninám na zajtrajšiu oslavu

andrejecka
2. nov 2012

inak nožičky robil manžel 🙂

lamps
2. nov 2012

@mima1311 ja si myslím, že s do hmoty dostalo viac vzduchu

ajka82
2. nov 2012

dakujem baby za pacitka 😵
este som zacala pracovat na dalsej, ked baby zaspali...len mladsej som musela dat lieky a odvtedy akosi nechce spat dalej sama v posteli...a ked som tam pri nej velky onen urobim 🙄 ked odidem do kuchyne tak ona pricupka za mnou a posediacky na balkonovej parapete jej klipkaju oci...ale ani za svet nechce spat sama

ajka82
2. nov 2012

@pristela akoze pekne si urob babatko z mmf ked mas...ja si take nezarabam, bo sa mi neste(neni casu, ked chcem viac s babami cosi porabat o 5-10 min. dlhsie) ...lebo tej mojej macke sa paradne za vecer splastila hlava do rana 🙄 ale tak to sa doklepalo, zamaskovalo 😝

adrianai
2. nov 2012

@lawli ahoj, môžem otázočku? idem robiť kolegynke tortu na svadbu a tiež chcem na vrch zapichnúť srdce, no neviem zatiaľ celkom ako...?

vlada111
2. nov 2012

@lamps no krásna

dm1
2. nov 2012

@lokalistin jeeej ty mas po bokoch tu formu co tak dlhoooo po nej poskulujem 😉

lawli
2. nov 2012

@adrianai čomu konkrétne nerozumieš ?

denisak77
2. nov 2012

moje dnešné,ešte jedna ma čaká

lokalistin
2. nov 2012

@dm1 no ja som po nej tiez dlho kukala a na tuto tortu som si ju objednala 🙂 ,ale ja pokukujem po vela formickach len moja penazenka nechce hrat so mnou 😠

dm1
2. nov 2012

@lokalistin som na tom podobne 😝. po tejto poskulujem neuspesne hadam aj 2 roky 😀

lokalistin
2. nov 2012

@dm1 no ja mam teraz sen sugarveil, alebo ten magic dekor aj som si myslela,ze som hodila sugarveil prasok do kosika,ze to s touto formou skusim,a ked som otvorila balik, zistila som,ze som ho vymazala, bo moje financie mi to nedovoluju ---ale jedneho dna,ked budem velka 😀 vsetko si kupim 😉

muffinka8
2. nov 2012

@nika222 @jakelina
ja som piekla korpus v takej "100" ročnej forme aj v novej asi teflónovej aj v miske z Ikea ... a stále po upečení, ešte som len naklonila formu tak celý korpus krásne vypadol a forma čistá, že by stačilo len utrieť. A vyklápam ich hneď ako vyberiem z rúry. Pred pečením vždy vymažem maslom a vysypem hrubou múkou. Tak stále som sa čudovala, čo sa všade píše, že po upečení obrezať 😕
A inak mne sa tiež nikdy nedarila upiecť pekná obyčajná piškóta, jedine mramorový korpus, na ktorý mi dala recept @pristela 🙂 aj keď sem tam sa mini kopček spraví, ale otočím naopak a je to 😅 A ešte aj čokoládový korpus sa mi pekne podaril (recept tiež odtiaľto 🙂 ) A keď pečiem piškótu na plechu tak len hrnčekovú 😀