Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
5. feb 2011

@paja.o krasne se povedly 😵 to budou mit radost...

andriss23
5. feb 2011

ahojte dievčence 🙂 dnes na tv public o 20.00 bude ďalší diel dortománie. Trvá to len 15 min.,ale sú tam všelijaké zaujímavosti. Ja len tak,keby ste si to chceli pozrieť 😀 😀 😀

sofi07
5. feb 2011

caute baby, idem po pomoc 🙂. buduci tzyden idem robit pre kamoskinho 7-rocneho syna tortu. tema znie: NINJA 😀 . nemate prosim nejake inspiracie, namety??dakujeeem

ellise
5. feb 2011

holky nevyšel mi krém na bok dortu, stačí když napěním máslo s cukrem?

bury
5. feb 2011

@ellise - ano, stačí 😉 můžeš také použít marmeládu, nebo nutelu.

ellise
5. feb 2011

@bury, díky ta nutela bude bez práce

alionuska
5. feb 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 ahoj bnambulky... ja som sa tak rozbehla zas,ze som dnes rano dokoncila jedno subaru,co som mala robit az na buduci mesiac 5.-teho... 😀 😀 😀 este ze mame v rodine kazdy mesiac nejaky sviatok..podarujem ho zajtra synovcovi:-P....no..clovek je tvor omylny 😀
Tak popozerkajte si moje nove prirastky...kuk.

bury
5. feb 2011

@alionuska - nádhera.... já se prostě nepřestávám divit, jak krásnou odvádíš práci 😉

alionuska
5. feb 2011

@bury dakujem🙂 ja som dnes robila prvu laliu na drotiku..mala som chvilku cas,tak som si povedala,ze to skusim... a hovorim muzovi,ze ked clovek chce,tak vie vsetko😀 ..a to som myslela,ze ja neviem...😀

bzucinka2
5. feb 2011

baby ako vzdy nadherne torticky, hned ako pridem domov si niektore poukladam ako inspiraciu 😉
@alionuska adrotik si potom obalovala toupaskou 🙂

naika
5. feb 2011

Alionuška ja som tá čo Ti včera telefonovala/svadobna apríl/ aked budeš takto krasne pokračovať ved ja si ani nevyberiem.Nádherné všetky ,si šilula riadna,klobúk dolu.

lussy23
5. feb 2011

@paja.o - prvýdort? ˇužasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 @alionuska - ako vždy nádhera 🙂
@raci - je veľmi krásna @vinka - nádhera, bude potešsný. Prajem všetko naj, veľa zdravíčka aúspechov v škole
@daducha -prekrásne, najmä ten macík @lucula73 - nádhera, to bola forma Kittiny?
@pristela - prekrásna torta, a nádherná farba @mrka2 - krásne slniečko ako sa dá urobiť?

jakelina
5. feb 2011

@alionuska klobouk dolů, co všechno stiheš a to máš malé děti. Moc krásné, často tvoje dorty obdivuju. 😉

mrka2
5. feb 2011

@lussy23 no tak upecies si korpus klasicky v nerezovej miske, naplnis a potiahnes 🙂 uz mas hotovu polgulu a bez roboty 😉

vinka
5. feb 2011

@lussy23 dakujeme.Aj bol hotový lebo on ráno videl ked som dorábala a pýtal sa či zas pre nejakú tetu pečiem 😀 😀 Takže ja nemám problém zamaskovať,že to nerobím pre neho.Ani sa nedivil 😀 😀 A nepáčilo sa mu,že zas niekomu. 😀 😀 😀

vinka
5. feb 2011

@alionuska mne sa to raz stalo ale bolo to pre kamarátku tak do práce a o týžden skôr tak to brala v pohode,že skôr budú sa hostiť.Ale poteší ked urobíš na viac 😀 😀 😀

alex21
5. feb 2011

tak zasa uzasne torticky ako vzdy 🙂

Uz neviem s kym som sa bavila o tom trasenom kreme ale nakoniec som urobila takyto: 4 konzervy mandariniek, 4 slahacky, 4 200 g smotany a kedze som nemala stuzovac slahacky tak na toto mnozstvo som dala 5 pudingov bez varenie.

A este moje torty

alex21
5. feb 2011

Neviem preco tu cervneu na Tomasovi aj Jamesovi ukazuje taku flakatu ked boli v poriadku 😕

lucula73
5. feb 2011

@lussy23 ďakujem...to bol korpus na plech a šablonu kityny mi vytlačil mm z netu 🙂 ,obreslila som a bolo 🙂

@alionuska krásne ako vždy...jak to stíhaš dievča? 😀 .a ešte aj navyše 😅

lucula73
5. feb 2011

@alex21 prekrásne sú--tá myšičková je veselá,typická detská..idem si ju uložiť 🙂

lucula73
5. feb 2011

@alex21 a tie lentilky si ako prilepila?nepušťali farbu? 😉

alionuska
5. feb 2011

@naika dakujem..snazim sa zdoknalovat kazdou jednou tortickou😀 !!! 😉
@bzucinka2 no najskro som obalila drotik,dala tam tie lupiekny a postupne som ich obalovala,jedne po druhom..este to neviem,ale naucim sa😀
@lussy23 dakujem!!!!
@jakelina dakujem..som rada ze obdivujes 🙂
@vinka ..no jak keby som nemala co robit! 😀 este som si aj pridala😀
@alex21 ale ta s tymi myskami je perfektnaaaaaaaaaaaaaaa
@lucula73 no vidis... aka som ja sikovna..si naloziim aj viac ako mam😀 dakujem!

mima595
5. feb 2011

ahojte, sa chcem spytat, ked peciete v nerezovej miske, napr. slniecko, alebo prsia ... tak tu nerezovu misku vysteliete papierom na pecenie, alebo vymastite + múka?? a cesto naplnite tak do polovice, alebo aj viac??

alex21
5. feb 2011

@alionuska dakujem pochvala od profika je uplny balzam na dusu 😵
@lucula73 dakujem, lentilky som trosku na jednej strane potrela vodou ale len jemnucko a poozila na hmotu a pekne sa prilepili.

lukika
5. feb 2011

mrkva2 @maca77 díky až teraz som zbadala že ma spomínate nemala som notebook tak díky moc
maca 77 máš krásne tortičky na tú barbie máš aj nejaký postup alebo niečo

daducha
5. feb 2011

@lucula73 uplne v pohode, jasne ze sa nehnevam,som rada ked pomôze 😉
@paja.o dakujem

@dm1 dakujem

mihouk
5. feb 2011

@alionuska Ty si normalna tovaren, ked urobis tortu a ani nevies 😝 Ale ako vzdy perfektne, skoda ze som tak daleko hned by som si nejaku objednala 😉

dm1
6. feb 2011

pridavam svoje 2 este poslednu dorabam