Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karaa
28. feb 2011

@alionuska uzasne su opat vsetky torticky. ta kravicka nema chybu, taka originalna, taku som este nevidela. 😉 a ta zaba na thomasovi tiez supeeer 🙂 velmi sa mi paci tiez ten vzor na zelenych plochach, to je pls. aka podlozka prip. valcek... taka super neutralna, aj je aj nie je 🙂

karaa
28. feb 2011

@dm1 ten svet je taky maly - dnes mi doniesli tvoju fotku orchidei, ze taku by chceli 😉 hned ako som ju uvidela, "vybehol" mi tvoj nick. Uz som ta raz prosila o radu, ale vtedy si asi nestihala. viem ze casu nie je nazvys, ale ak by si si ho nasla, porad ako urobit listy... mas ich na nerozoznanie od originalu.... fakt velky obdiv, cely kvietok je nadherny 🙂

jakelina
28. feb 2011

Přidávám moji šestou potahovanou dortu. Chtěla jsem zkusit ty kanýrky, tak jsem se s tím trápila, ale jinak než opakováním se to nenaučím. Tak na první pokus to nebylo tak nejhorší. 😉

dm1
28. feb 2011

@karaa jej prepac som veru nezaregistrovala otazku asi toho bolo moc vtedy 😔 . A sa tesim este sa mi nestalo veru ze by niekto moju tortu isiel robit 😵 . List som len jednoducho vykrojila od oka krajacom na pizzu a tym krajacom som aj naznacila to ryhovanie na listoch. Potom som to len jemne presla kosticou z opacnej strany aby som trosku stensila okraje a mierne ich navlnila. Ten koniec co je pri stonke som ohla - dala k sebe ako na skutocne ja sup ho na tortu. Potom som to este upravila na torte vzdy tak aby boli konce listu oprete o "kvetinac" a podlozila som to sasuchorenym mikrotenovym sackom aby mi to nekleslo dole. Rano som uz len sacok vytiahla nasypala hlinu 😀 a bolo

lukika
28. feb 2011

@dm1 tam sa dá normálne nakupovať aj ostatné pomôcky alebo iba hmoty otáznik

dm1
28. feb 2011

@lukika iba hmoty a suroviny ine este. pomocky nie.

c15211b8
28. feb 2011

Ahojte dievcata, vidim ze ste uz proficky v potahovanych tortach. Nikdy som takuto tortu nerobila, ale mam jednu otazku, upeciem korpus, naplnim ho a mozem potriet plnkou aj boky a vrch a potom dat potahovu formu na tortu? alebo naplnit korpus len v strede? dakujem Vam velmi pekne za odpovede

karaa
28. feb 2011

@dm1 dakujem veeelmi pekne, som to aj preto hned spoznala, od koho ta foto torty je, lebo kvety nesmierne obdivujem a pacili sa mi zatial len 2 orchideje v crepniku... Bohusova a tvoja.... takze aj preto som hned spoznala autora. Este raz vdaka za radu a mozem sa aj pocas tvorby na teba obratit?... urcite si nebudem dat vediet rady so vsetkym... aby sa ta moja aspon trochu podobala na tvoju.

dm1
28. feb 2011

@c15211b8 jasne mozes potriet plnkou aj boky a vrch vlastne aj musis lebo tym zahladujes nerovnosti aby si mala potom rovny povrch lebo hmota ti kazdu jednu nerovnost skopiruje. Len pozor na to aky krem das pod potah lebo tam musia ist maslove kremy nie napr. cisto slahackovy, tvarohovy alebo aj pudingovy ak je maly pomer masla a pudingu. Ak mas taky krem co nemoze ist pod potah tak tam das len maslo vyslahane s cukrom, nutelu, niekto dava aj dzem

dm1
28. feb 2011

@karaa jasne mozes nie je problem 😉 . A aj ja som mala ulozenu bohusovu na inspiraciu veru 😀 . No ak mozem poradit tak super na dratikoch mi drzali tie 2 orchidejky ktore som si nadratikovala den dopredu. 2 som dorabala za pochodu na cerstvo a veru tie nedrzali tak dobre preto aj jedna skoncila dole pri crepniku 😝

karaa
28. feb 2011

@dm1 jeeej, super, vdaka za radu. a co si davala do crepnika "akoze zem" navrch? bohus ma sice nieco uplne ine, ale oboje je take vieruhodne za hlinu 🙂

dm1
28. feb 2011

@karaa no cista improvizacia u mna lebo tortu som nemala vobec dokoncovat tak som doma nic nemala takze som tam supla gramko. Som rozmyslala ze aj take oriesky v cokolade by neboli zle a chutne veru su. alebo nastruhana cokolada

karaa
28. feb 2011

@dm1 dobry napad, skusim... este raz velka vdaka za tvoj cas a cenne rady 🙂

dm1
28. feb 2011

@karaa nemas zac ked je cas poradim 😉 . Este som citala ze baby davaju aj hmotu postruhanu ale to som nechcela kedze hmotu moc nemusime alebo tie cerealne gulicky cokoladove

evena
1. mar 2011

ahoj

zkoukla sem vaše nové dortíky a některé teda palec nahoru, ta obdivuhodná preciznost 😕 🙂

první 3D a první objedávka (ale ne za peníze, je to pro rodinu) ... vůbec nevím co se mohlo stát, někdo mi tu poradil že můžu dát pudinkový krém pod marc. potah a začalo se to roztápět, s tím sem se ještě nesetkala, a to zoufalství to bylo hrozný, v neděli měl být hotový a já ho začala v sobotu o půlnoci předělávat, odpreparovala sem ten potah, naštěstí to šlo pěkně umýt, ale dodělávala sem ho do 5ti do rána 🙄 ten dort mi ubral aspoň rok života a ráno sem lezla do lednice s hrůzou jestli nebude vyteklý znovu 😝 měl 4,1 kg 🙂
nevíte co se mohlo stát? dává se opravdu takový krém pod potah? 😕 je v něm jen mlíko, pudink, cukry 😝

beruska2x
1. mar 2011

@evena tak to ti v kremuchybelo maslo ja delam pudinkovy z cca 350ml mlika, 2 pudinky, cukr , rum a 1 maslo a v pohode 😉

jina teda moc pekny 🙂

bzucinka2
1. mar 2011

@lukika ja tiez nerobim cukrikovu, zabera mi to kopec casu a toho sukru co tam ide, toto mam hotove, zafarbim, vyvalkam a je to 🙂
@mrka2
@zlatat dakujem, pozriem a vyskusam 🙂
@alionuska krasne torticky, kabelka, ta poschodova a fotak nemaju chybu 🙂 a z vrchu tej poschodovej je co? cislo?
@ikula2 krasne si ju urobila, ze prva torticka, sikulka si 🙂

bzucinka2
1. mar 2011

@jakelina krasna 🙂
@evena presne ako pise beruska, pod potah musi ist maslovy krem ☹ ale torticka je krasna 🙂

kitchima
1. mar 2011

@elgereta vola sa modecor gel. Viem, ze niektore cukrarocky namiesto neho pouzivaju napr. aj med na vrch a spodok lepia kremom. Ja by som si ale na ten med asi netrufla 😅 dolezite je mat uplne rovnu torticku a ked to uz tym gelom potries, tak veeeeeelmi rychlo s tym pracovat. Mne pri lepeni trosku aj oplatka popukala, ale ked som to potom zvrchu potreta tym gelom, tak to nebolo vobec vidno 😀

zenicky, kraaaaaaaaasne torticky, mam sa este co ucit 😵

kitchima
1. mar 2011

@ikula2 torticka je nadherna, vobec nevyzera ako prvotina, ale ako od skusenej cukrarky 😉

lussy23
1. mar 2011

@evena @jakelina - krásne torty

lussy23
1. mar 2011

@fukylove 😀 😀 pekné
@ikula2 - pekné torty
@alionuska - úžas!

jakelina
1. mar 2011

@evena dort vypadá nádherně, píšeš, že se ti topil potah, ale krásně jsi to opravila, já vůbec nic nepoznám. Jsi šikulka.

reruna
1. mar 2011

@ikula2 úplně super prvotina!
@fukylove obě jsou krásné, tanečnice se povedla a ty knoflíčky jsou taky bezva nápad
@jakelina kanýrky se ti povedly, to se dělá jak, nařasíš to rukou nebo to nečím podkládáš?
@evena dort je krásný, pudinkový krém může jít pod potah, ale musí tam být máslo

dm1
1. mar 2011

@evena fakt super torticka a ako uz baby pisu moze ist sice pudingovy krem ale musi tam byt maslo tiez - ja ked davam podungovy tak 1:1 mlieko a maslo

jakelina
1. mar 2011

@reruna já nevím jak se to má dělat, ale já jsem to dělala špejlí. Asi je na to nějaký profi nástroj, ale já ho nemám. 😉

zlatat
1. mar 2011

@fukylove ďakujem, cmuki 🙂

fukylove
1. mar 2011

dakujem za pochvaly torticiek 🙂

@reruna - gombicky bol taky napad narychlo, povodne som chcela uplne inak.. len akosi som nestihala, mala som tu kamaratku od obeda az do pol jedenastej vecer a rano som torticku potrebovala brat na chatu, co sme boli s kamaratmi, tak som nemala moc casu 🙂

@zlatat - za malo 🙂 a ta tvoja meninkova torticka bola uzasna... ja ta obdivujem ake krasne kvietky vies urobit 🙂

reruna
1. mar 2011

@jakelina to mě taky napadlo 🙂 nebo tužkou

daniz
1. mar 2011

Chválim, chválim a zas chválim...Prekrásne tortičky aj tie prvotiny....
@fukylove Evka, nechala si to vreco na oslávenca?
Alenka, tá mašličková je suprova. Pekné mašličky,krásne.