Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
29. mar 2011

@mizulienka ahoj, mne tu kočky radili, že pod hmotu nemôže ísť šľahačka, ani jogurt - že nič, čo obsahuje vodu... raz som tiež potrela jogurtovo-šľahačkovou plnkou a tiež mi ho stopilo - nadulo mi ho...

fukylove
29. mar 2011

@mizulienka - pravdepodobne kremom - lebo tam isla slahacka a puding, sice aj maslo, ale asi nie v rovnakom pomere k tym dvom...
co sa tyka zrazeneho masla... - mne sa to stalo iba raz a odvtedy uz vacsinou robim tak, ze ked si urobim puding, tak este do horuceho dam maslo, miesam kym sa neroztopi a potom stuhne a je to super...
alebo tak, ze si vyslaham maslo s cukrom (ked som si iba popucila vidlickou a primiesavala puding, tak sa mi zrazilo) mixerom a do toho po malych mnozstvach zaslahavam co treba 😉

a torty potieram maslo + cukor + nutela... s tym sa mi robi najlepsie a som si ista, ze tam nie je ziadna "tekuta" zlozka 🙂

lussy23
29. mar 2011

@zuziq - krásne
@zlatat - krásne

dm1
29. mar 2011

@mizulienka je to isto kremom musela by si tam mat viac masla. Lebo klasika ide na pudingovy krem kolko mlieka tolko masla a to si mala akurat to jedno a + si mala este slahacku. Pritom PDT je isto viac nachylna na topenie ako MMF aspon podla mojich skusenosti lebo je ovela makksia. Pod MMF ja som uz mala pre nas aj cistu slahacku s cokoladou a vydrzala

mizulienka
29. mar 2011

super, dakujem dievcata, poucim sa 😉 troska mi odlahlo, lebo som sa zlakla, ze by mohla byt na vine potahovka 😀 😝

daniz
29. mar 2011

@sofi07 odpadávam 😝 😝 😝 😝 😝 .Tá koka je fantastická,normálne nechápem. A gratulujem zo srdiečka k výťazstvu... Si moc a moc šikovná... 😵 😵 😵

sofi07
29. mar 2011

@lukika presne tak, slo to horsie takto zboku, ale dalo sa 🙂.
@vlada111 to som sa zasmiala :D, pozdravujem manzela :D
a vsetkym vam este raz velmi krasne dakujem. a teraz hor sa do prace, 5 toriet do stvrtku, som si toho nabrala dost na tie moje rohy...

vlada111
29. mar 2011

@mizulienka keď sa ti zrazí maslo v kréme, nemáš rovnakú teplotu surovín. Stačí trošku nahriať v mikrovlnke, premiešať a zrazenie zmizne

fukylove
29. mar 2011

zienocky moje, nestiham teraz sem moc chodit, prispievat, no prave som si docitala....

aaaaaaaaaaa - velke gratulko nasim sikovnickam - tie torticky som kukala a teda veru, veru - klobuk dole... naaaadherne obe 😉

fukylove
29. mar 2011

@vlada111 - vidis, na toto som uplne zabudla, ked sa mi to stalo prvykrat, tak som od zurivosti naplnila tortu - lebo bola pre nas... a az potom mi napadlo, pozriet na vsemozny net 😀 a samozrejem za minutu som uz nasla riesenie... 😀 ale uz bolo neskoro, kedze torticka bola naplnena 🙂

paja.o
29. mar 2011

@anibas a @sofi07 velká gratulace!!! dortíky jsou bomba, jste stráááášně šikovné!!! 😉

jajuuus
29. mar 2011

aj ja chcem vidieť tortičky, s ktorými vyhrali @anibas a @sofi07 (ak som to teda správne pochopila) 😀

jakelina
29. mar 2011

@jajuuus dorty jsou asi tři stránky zpět. 😉

vlada111
29. mar 2011

@fukylove tak to som rada, že aspoň v niečim som sem prispela 😀

lukika
29. mar 2011

@dm1 prosím nemala si ty náhodou už strašne moc dávno takú tortu čo mala po sebe strašne veľľľľľa drobných kvetiniek otáznik ja som si chcela objednať tie kvetinky a chcela som vidieť tú tortičku a prešla som už 100 strán dozadu a musí to byť ešte ´dalej ale nechce sa mi to toľko hľadať

jakelina
29. mar 2011

Dělala jsem jednu malou dotru pro nás a moje první kytičky, dost hrůza. Chtěla jsem si to vyzkoušet a obdivuju vás co to umíte, já jsem se s tím trápila a nakonec výsledek děs. Musím něco nastudovat na internetu. Dělala jsem to jenom tak bez postupu. Jdu se podívat jak se to má dělat na dortománii. 😀

jajuuus
29. mar 2011

@jakelina ďakujem, asi som slepá 😀
fúúúúúúúúúúúúúha, tak tie sú teda krááááásne! 😵

jakelina
29. mar 2011

@jajuuus no nádherné jsou a ten kdo se s tím doma trápí, tak to umí ocenit, jaká to musí být piplačka. 😀 😀

jajuuus
29. mar 2011

@jakelina krásne kvietočky 😵

jajuuus
29. mar 2011

@jakelina presne tak! 🙂

jakelina
29. mar 2011

@jajuuus to nejsou, ale děkuju. 😉

bzucinka2
29. mar 2011

@mizulienka ja robim karamelovy radsej so salka 🙂
@jakelina krasne 🙂

lukika
29. mar 2011

@alionuska prosím ak tu budeš aká je toto farba na tých ružičkách zlatá sprey otáznik Nejde mi skopírovať sem tú fotku prosím pozri sa na str.627 čo máš tú 4-poschodovú bielu tortu so zlatými ružičkami Páči sa mi tá farba tých ruží



dm1
29. mar 2011

@lukika teraz neviem ktoru myslis ale skusim tuto?

jajuuus
30. mar 2011

@jakelina mne sa páčia 😉

mima595
30. mar 2011

ahojte, chcela by som tip, resp. radu...
mate nejaku overenu plnku, ku ktorej by sa hodil ananas alebo mandarinky?? ja som zvykla dat traseny, ale teraz bude torta cestovat asi 2 hodiny, tak som chcela nejaku "pevnejsiu" plnku...diky

fukylove
30. mar 2011

@mima595 - celkom pevna je z pudingu + maslo - a k nej podla chuti pudingu mozes dat akekolvek ovocie... moja svokra robila coko s ananasom a normalne to bolo super... a ja k mandarinkam lubim bud z vanilkoveho alebo z toho smotanoveho od Dr. Oetker 🙂
a ak cokokrem - tak ten robim puding nesladeny cokoladovy + nutela + maslo - ten lubim najviac 😀 teda najviac z toho lubim vyskrabovanie nutely z pohara - a sup sebe do ust... ale to musim na tajnasa, lebo inak by mi vsetko vyzral manzel 😀 😀 😀
apropo - ked je rec o tom, ze by mi vyzral.. minule mi rano vyjedol cely krem, co som mala nachystany na tortu a az potom ho napadlo sa opytat, ci ho nahodou nebudem este potrebovat 😀 😀 😀

fukylove
30. mar 2011

@jakelina a ta tvoja kyticka je super.. ja som sa veru ku kvetinkam este akosi nedostala 😀

aaaaaaaaa - uz by som mala mat viac casu, tak sa tesim, ze enbudem len narychlo citat, ale aj prispievat 🙂

mima595
30. mar 2011

@fukylove diky, aj ja som si myslela, že dam klasicky pudingovy, len som nevedela, ci je mandarinkovy puding 😀

ada9557
30. mar 2011

@jakelina krááásna tortička.aj kytička je super.ja som sa ku kvetinkám ešte nedostala.aj klieštiky som zatiaľ nevyužila.šikulka 🙂