Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
31. máj 2011

@jajuuus ale prosiiim ta, vobec niesom nejaka sikovna. akurat ze ked ma chyti mania, tak poriadne 😠
ano, tvaricky su malovane farbami na textil. 🙂

lusil2005
31. máj 2011
maca77
31. máj 2011

ahojte
odkedy pečiem na zákazky, tak nemám chvíľku čas 😒 na túto tému
... ale už som si povedala, že aspoň na leto to zminimalizujem, lebo aj deti budú doma, aj viac času vonku trávime
@mrka2 jéj deti v škôlke budú mať veeeľku radosť 😵

@lusil2005 waw to sú nádherné bábiky 😵 😵 😵

fukylove
31. máj 2011

@katy1979 - je to tato abeceda - iba sa vtlaca do marcipanu a da sa bud nechat tak ako nechala Julka na torticke pre maminku alebo este "vyplnit" napr. bielkovou polevou na medovniky 🙂 http://www.adal.biznisweb.sk/product/naznacovac...

moc chvalim vsetky torticky, ja absolutne nestiham - no nie kvoli peceniu 🙂 lebo teraz ani moc netortickujem 🙂 a ked uz Vas konecne docitam, tak potom den, dva nepridem a zase docitavam 🙂

79zuzana
31. máj 2011

@jajuuus ja krajam nitou studeny, ale az na druhy den...teply som este neskusala, neviem ci by sa velmi nedrobil 🙂

mrka2
31. máj 2011

@lusil2005 hiii,to su prekrasne babiky!!!!!!!!!! nadhera!!! 😵

jakelina
31. máj 2011

@lusil2005 panenky co jsi dala od pristel, no to je taky nádhera. Já vůbec nechápu, jak tam můžete přidělat ty vlasy a ty detaily jsou naprosto úžasné. Jste šikovné obě dvě.

janulkamartinko
31. máj 2011

@lusil2005 prekrasne,tie modrooke ma dostali,ako zive,nadhera 🙂

jajuuus
31. máj 2011

@lusil2005 @pristela no ženy!!!! ja som z vás hotová!!! mňa tiež občas chytí tvorivá nálada, no ale toto, čo vidím u vás, tak to akurát tak v druhom živote možno stvorím!!! NÁDHERA!!! sánka dole šéfe... 😵 😵 😵

jajuuus
31. máj 2011

baby a keď necháte až do druhého dňa neprekrojený korpus, tak vám moc neobschne? aj ho niečím zakrývate? alebo dáte do chladničky? 😕 lebo ja ho tak po cca 2 hodinách po upečení hneď krájam...

jakelina
31. máj 2011

@jajuuus nechám vychladnout a pak dám do sáčku a suchý není. Když peču nějaký koláč pro ty svoje chlapy doma, tak když ho nesežerou hned a něco zbude na příští den, tak se taky druhý den dá jíst a není nějak suchý. Tak se neboj, nic tomu nebude.

reruna
31. máj 2011

@mizulienka díky moc za inspiraci, to je perfektní nápad 🙂

daniz
31. máj 2011

@lamps trošku farby buď tekutej, alebo rozrobenej gelovky a nasypať kokos. Nič zložité, za zafarbený vyhodíš zbytočne kopec peňazí...

reruna
31. máj 2011

@dominika2727 já jsem jen potřela tu folii čokoládou a nechala v ledničce ztuhnout, pak jsem to odlepila a bylo - ale krájet se to pak pěkně nedá, jak je ta čokoláda ztuhlá, tak se to láme, tak jsem to nakrájela trochu ještě ne úplně ztuhlé - pozor na folii a pak to šlo rozlámat

daniz
31. máj 2011

No a doma ma čaká rozrobená na zajtra do družiny ZŠ pre deti človeče nezlob sa. Také klasické figúrky, kocky, pole, dráha, domčeky... prídem z práce a idem makať. Na sobotu mám ešte jedno čoko srdiečko s kvietočkami pre 9-ročnú slečnu.. 😝 😝 😝 😝

reruna
31. máj 2011

@lusil2005 to jsou kráááásné panenky! a ty co dělá @pristela tak taky, jste obě moc šikovné!

jajuuus
31. máj 2011

@jakelina veď som raz tak ten zlomený dala do sáčku, bol dobrý, ako čerstvý, len že či sa potom dobre krája... ale asi hej, keď to viaceré píšete...

inffinity
31. máj 2011

Ahojte holky, já jsem úplná začátečnice co se týká pečení dortů, ale potřebuju od vás radu 🙂
Dcerka bude mít ted dva roky a já jsem se rozhodla že ji dortík upeču sama, budu dělat jen obyčejně nějaké piškotové těsto a nějaký krém. Nejde mi trouba tak budu zkoušet v nových hrncích, v návodě je psané že jde upéct piškot když je hrnec na plotýnce. Ale co bych potřebovala. Chtěla bych receptík na nějaký super dobrý marcipán na figurky a ozdoby ale nejen aby to dobře z něj šlo ale i chuťově, já zbožňuju prostě klasický marcipán ale neumím ho udělat.. Poradíte mi prosím co a jak? Popřípadě myslíte že bych zvládla i ten dortík potáhnout něčím? Děkuji za rady 🙂 Budu si to zkoušet na nečisto tento týden, tak snad to dobře dopadne, možná do 14ti dnů bude opravená i trouba 😝

jakelina
31. máj 2011

@inffinity já s marcipánem moc neporadím, nedělám ho, ale spíš žasnu nad hrncema. To vůbec neznám, že by šlo v hrncích péct. 😢
určitě ti poradí někdo, kdo dělá marcipán a má osvědčený recept, je jich totiž strašná spousta

jakelina
31. máj 2011

@jajuuus fakt se krájí dobře, líp než čerstvý. 😉

aurinko
31. máj 2011

@inffinity Já teď o víkendu dělala přítelovi dort k narozeninám. Taky jsem zkoušela poprvé, marcipán jsem si udělala předem, kdyby se nepovedl. Dělala jsem ten falešný (15dkg moučkového cukru, 15dkg sušeného mléka, 2lžíce medu, 2lžíce oleje, 3lžíce vody+ další přidat, dokud ruce nevytvoří těsto, mandlové aroma) a vůbec se mi nepovedl. Do prvního jsem dala o něco víc vody, to přiznávám. Ale neměla jsem další zelenou potravinářskou barvu, tak jsem to hodila do lednice, v naději, že to ztuhne. Druhé, bez barviva, dostalo po předchozím nezdaru 5 lžic vody a bylo jako kámen (přesné množství vody opravdu nikde psané nebylo). Měla jsem piškotové vrstvy promazané máslovo pudinkovou vrstvou. Dělala jsem kajak, dala jsem si fakt záležet na přesném tvaru a když jsem na vrch dala ten rozválený zelený marcipán, začal se trhat a stékat dolů. Ten bílý šel tvarovat jen rukama, ale hned rozpraskal. Tak jsem to celé sundala a vyhodila. Vyklepala jsem zbyteček zeleného barviva do krému a dort ozdobila jen krémem a čokoládovou polevou. Vážně jsem z toho byla zklamaná. Prosím pekařky o rady. Proč se mi tohle stalo? Děkuju.

aurinko
31. máj 2011

@inffinity Zapomněla jsem napsat, jak marcipán chutnal. Byl výborný. Když se mi nedařilo ho dát na dort, ujídala jsem a vážně byl mňam. Nejvíc je v něm cítit sušené mléko. Já ho měla z tesca asi za 80Kč.

lussy23
31. máj 2011

@yamahafazer - krásne torta
@mrka2 - to je nádherné ☼ 🙂
o Akých bábikách hovoríte? ja som žiadne nenašla

lussy23
31. máj 2011

Aha, už som tie bábiky našla. naozaj krásne 😉

mizulienka
31. máj 2011

ahojte, tak pridavam moju dnesnu, pridu ma pozriet kolegyne, tak pre nich, dufam, ze im bude chutit....s tou cok sa mi nerobila nejak dobre, sa mi lamala, asi som to nemaa nechat tak dlho v chladnicke 😒

mizulienka
31. máj 2011

@inffinity na TOMe je o tom samostatna sekcia, skus si popozerat, urcite tam najdes nejaky recept a mozno aj nejake rady 😉
http://www.tortyodmamy.sk/forums/doma-vyrobene-...

lamps
31. máj 2011

@daniz
už som zafarbila riskla som to a tráva je ako skutočný pokosený trávnik. Keď urobím tortičku určite ju sem dám. Veľmi pekne ďakujem za tip. 🙂 🙂 🙂

lamps
31. máj 2011

@mizulienka tá musí byť veeeľmi dobrá, mňam, mňam 🙂 🙂 🙂

ellise
31. máj 2011

@reruna na 180g MM bonbónů jsem dala 200g čokolády na vaření, nejdřív jsem rozpustila čokolku a pak přidala bobony, máslo a šlehačku, jestli to jde v MW? nevím, ale chce to pořád míchat aby se ta hmota spojila s čokoládou, a plastické je to jako normální MMF a chuťově je lepší

holky když potahujete poschodový dort, tu spodní část si potáhnete celou? a ten vršek pak na to posadíte? a myslíte že krém šlehaný nad párou s 500 g másla bude stačit na naplnění poschoďáku i pod potah?

mizulienka
31. máj 2011

@ellise ty do hmoty davas aj maslo a slahacku? ci som nieco nepostrehla? 😎