Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

desmodka
13. jún 2011

baby potrebovala by som poradit chcem si objednat smartflex velvet . na kolko tort priemer 26 cm mi vyjde 1.5 kg balenie?? a ako sa spracuje ten smartflex??? treba nieco pridat alebo ako?? ja som uplny laik, som robila potah s mmf a to bolo hrozne tak chcem skusit toto. Dakujem

inak naaaaaaadherne torticky robite

daniz
13. jún 2011

@desmodka netreba nič, kúp si smartflex velvet - to je hotová poťahová hmota- je lepší na poťahovanie. 1,5 kg balenie by Ti malo stačiť v poho a treba dobre rozpracovať a vyváľkať.

sven
13. jún 2011

ahoj, mám dotaz na dělanou potahovací hmotu ze sušeného mléka mohu ji udělat a pak pár dní skladovat v ledničce (zabalenou ve fresh folii aby nevyschla?) Díky moc za odpověď.

hejdita
13. jún 2011

@sven ano a ona v lednicce ztvrdne tudiz si ji pak rozehrej v mikrovlnce propracuj kdyz tak mokryma kukama a muzes pouzit na potahovani 🙂

dm1
13. jún 2011

@daniz ja nedavam dva listky oproti sebe len taky kusok hmoty tam dam z druhej strany pod dratik a pritlacim to. 2 nedavam preto aby to nebolo moc hrube. Ruzicky veru neviem povedat vobec neviem po com sa predavaju ale by som to veru asi nerobila. Lebo to je na tej torte najpracnejsie sak kym tu jednu ruzicku spravis - teda aspon mne to trva sak na jednu ruzu davam 13 lupenov kazdy jeden stensujem a kopec hmoty

mia114
13. jún 2011

@lusil2005 ahoj, este sa chcem opytat, ked robis tu parizsku slahacku, davas ju normalne na cely korpus a potom co davas na vrch? ci sa nemam bat aby sa potah topil? chcem ju teraz vyskusat spravit bo stale robi falsosny parizsky krem, ale tam ide aj cera a maslo a chcela by som take nieco lahsie.
dakujem

weirdo
13. jún 2011

@mizulienka - a to take z potahovky gulicky alebo tie kakaove, co deti s mliekom papaju? 😕

mizulienka
13. jún 2011

@daniz ja som teraz mala korpus priemer 28 a spotrebovala som iba nejakych 750g hmoty, a mala som to vyvalkane na nejakych 4mm, som nehcapala, lebo podla tabulky, co som nasla niekde na TOMe by to malo byt az okolo 1400g 😕

lussy23
13. jún 2011

@inffinity prvý???? neverím =) je krásny

mizulienka
13. jún 2011

dievcence niekto sa ma minule pytal (myslim, ze katulkaaaa), ci som objednavala z cukrarskych potrieb, aj som chclea odpovedat, ale vypadlo mi to, ospravedlnujem sa 😉 nie neobjednavala som, ale potrebovala by som, objednavali ste uz niektora teraz? dik

mizulienka
13. jún 2011

@weirdo robila som tu cokoladovu MMF, baby tu davali minule recept, tak som skusala a super sa mi to zislo 🙂
len ta hmota, co ja viem, ja som nemala najlepsiu skusenost s tym, akoze na gulicky ok, ale potiahnut tortu by som s tym nevedela, neviem preco...lebo tusim @jakelina potiahla z toh krasnu tortu a mne sa ta hmota strasne drobila

weirdo
13. jún 2011

@mizulienka - dakujem moc za rady 🙂

reruna
13. jún 2011

@desmodka no řekla bych, že maximálně 2 kulaté 26 cm s tím 1,5 kg potáhneš, ale na ozdoby ti asi nezbyde....nic už nemusíš přidávat, jen rozválíš, tak 3-4 mm silný plát (ne tenčí, to by nevypadalo pak dobře, byla by vidět každá nerovnost na dortu) a přeneseš na dort a uhladíš. Jinak teda jestli nemáš tu plastovou žehličku na marcipán tak doporučuju nějakou plastovou hračku - napadla mě dětská žehllička, že tím by to taky šlo

mizulienka
13. jún 2011

@reruna @jakelina a ostatne dievcence z ciech, v ktorom internet obchode by som mohla najst tie artistry vykrajovacky? pozeram v cukrarskepotreby.cz ale tam ich nemozem najst, dakujem

reruna
13. jún 2011

a co jsou to artistry vykrajovačky? to ještě neznám

dm1
13. jún 2011

@mizulienka maju ich u balonku

dm1
13. jún 2011

@mizulienka ta tabulka uvadza velmi vela hmoty co som uz pozerala davnejsie tiez miniem vzdy menej. ja ju skor beriem tak ze tolko potrebujem aby som to pekne potiahla ale vela mi zostane 😉 . Ja som na to posledne auto velke bolo az 7,5kg mala som si kupila WI-cko 2kg aby som to zafarbila na cierno a minula som skoro vsetko tusim pol kila mi zostalo 😝

lamps
13. jún 2011

ahojte, viete mi poradiť, ktorá poťahová hmota sa najlepšie zafarbí na červeno? Potrebujem takú peknú červenú na hasičské auto. Ďakujem a nechápem aké ste šikovné 🙂 🙂 🙂

mizulienka
13. jún 2011

@dm1 dakujem, akurat tu nemaju tu sadu 😒
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/a-vykrajo...

mizulienka
13. jún 2011

@lamps ja mam najlepsiu skusenost s White icingom. Je sice najdrahsia ale jednoznacne najkrajsie chyta farbu

dm1
13. jún 2011

@mizulienka asi sa len vypredala lebo ju mali mozno skusit im napisat

ja som veru teraz do toho WI ked som farbial na cierno dala take 3 male lyzicky!!!! ciernej extragelovky a aj tak nebola uplne syta cierna ako som mala s RDI-ckom ale to by som sa asi bala teraz v lete je dost makke

mizulienka
13. jún 2011

@dm1 ano to RDI tak dobre chyta farbu? to som ani nevedela, ja som mala iba PDT to bolo tiez ok, ale nie az tak dobre ako WI

chcem zistit, ci tie artistry tam vyjdu lacnejsie, segra pride na slovensko 🙂

dm1
13. jún 2011

@mizulienka no vtedy som sice farbial menej tej ciernej ale mam pocit ze lepsie ako teraz to WI ale zase s WI sa mi robilo fakt paradne len keby nebolo take drahe 😝

mizulienka
13. jún 2011

@dm1 a kde si kupovala?

dm1
13. jún 2011

@mizulienka myslis WI? tu u nas ja tu mam priamo v meste tu predajnu www.peceniehrou.sk

mizulienka
13. jún 2011

@dm1 ja iba, ci nevies, kde je najlacnejsi 🙂 idem teraz kupovat, tak robim prieskum trhu 🙂

dm1
13. jún 2011

@mizulienka juj tak to neviem. ja vacsinou ak najdem aj lacnejsie tak sa mi to skrz postovne neoplati objednavat inde a kupim tu v peceni mam tam aj zlavu 5% tak ma to vyjde lacnejsie alebo aspon na rovnako. teraz som si ale cez net objednavala konecne nejake stencils sablony a ze 37 eur 😝

lusil2005
13. jún 2011

@mia114 ja som zatial vzdy davala navrch maslo rozmiesane s cukrom a kakaom...

@mizulienka ak myslis cukrarskepotreby.sk tak ja som u nich uz par krat nakupovala, ale osobne v obchodiku 😉

mizulienka
13. jún 2011

@lusil2005 dakujem, ale myslela som, cukrarskepotreby.eu...mali tam problem, stahovali sa a nedodavali na cas, tak teraz neviem, ci mam znova nieco objednat a ako dlho budem cakat 😒