Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
20. jún 2011

A tu su moje najnovšie tortičky. Tá prvá s bábom, to bola taká príprava na skúšky. Som si dala do klobúka papieriky a vybrala som si narodenie dievčatka 🙂 Duhá bola pre susedu. Ja viem, že tam nemá byť toľko ozdôb, ale nedarí sa mi vôbec poťahovať, vždy sa mi tam dačo pokazí. 😠

jakelina
20. jún 2011

@monalisatko já jsem četla myslím na Dortomanii, že to mléko do kávy není moc dobré. Prý se ten marcipán roztéká a nedrží tvar. Ale vyzkoušené to nemám. Kdyby to bylo dobré, tak by asi všechyny pekařinky nekupovaly drahé sušené mléko. 😒

lussy23
20. jún 2011
lussy23
20. jún 2011

to biele na spodu dvojposchodovej sú labute

monalisatko
20. jún 2011

@jakelina tak ja to dnes určite vyskúšam a zajtra dám vedieť, ako som dopadla. Možno to od zajtra začnete kupovať všetky 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
20. jún 2011

@dadka212 jééééééj, no toto se mi ještě nestalo, sice jsem toho ještě tolik neupekla, ale týýýý brďo, toto se mi stát na té svatební, tak už v životě asi nic neupeču...ale teda nechápu, čím to mohlo být, jedině mě napadá ten pudink že by tam vadil...ale holky ho normálně dávají...
@mrka2 tak ten třešňový smartflex mě taky láká
@mizulienka mě taky přišel ten smartflex o trošku lepší na zpracování než WI, ale jen nepatrný rozdíl - WI mi přišel měkčí a déle schnuly růžičky. A další výhody smartflexu jsou asi, že je ho více druhů příchutí, každý si vybere, kyblík po 1,5 kg vyjde levnější, než WI.

reruna
20. jún 2011

jo a nenapadá vás nějaká zkratka pro smartflex, nechce se mi to pořád vypisovat - třeba SV= smartflex velvet a SF= smartflex flower ??

lusil2005
20. jún 2011

@reruna 😀 😀 😀 lenivec! lepsie sa mi zda SFV a SFF 😅

reruna
20. jún 2011

@lusil2005 no jo, to je fakt lepší, tak jestli souhlasí ostatní, tak bysme to mohli používat místo celého názvu

katulkaaaaaa
20. jún 2011

@mrka2 ahoj prosim ta podla coho si robila kabelku?buduci tyzden by som chcela kamoske spravit,je to tazke?neviem ci sa do toho pustat alebo je to ok,dakujem 😉

mizulienka
20. jún 2011

@katulkaaaaaa nieco mi uslo, ja som nevidela ziadnu kabelku? 😕

katulkaaaaaa
20. jún 2011

@mizulienka nasla som kabelku na tom co robila @mrka2 🙂

janulkamartinko
20. jún 2011

@lussy23 dakujem,ale to nieje moje dielo ja sa na take este len chystam 🙂

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka ja som mala tiež WI a som spokojnejšia so Smartflexom. Teda poťahovanie je celkom v pohode, ale modelovanie mi robilo problém. WI pomaly schne oproti Smartflexu. WI sa mi zdal krehkejší, Smartflex je pružnejší.

mizulienka
20. jún 2011

@vlada111 aj sa ti dobre farbi, hej? take tie sytejsie farby? ja hlavne kvoli tomu som kupovala wi

monalisatko
20. jún 2011

@mizulienka tak našla som to, ale nie je to clever, ale tesco smotana do kávy. No ja som kúpila clever, tak neviem. Píšu tam že sa im to v chladničke topilo, ale ja by som ozdobu urobila v ten deň, čiže by som to chladničky nedávala. No neviem, nakoniec možno zostanem pri klasickom sušenom mlieku 😒

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka farbí sa super. Robila som tmavomodrú a čiernu a super. Použila som na farbenie aj kakao a len trošku stvrdla, ale robilo sa s tým super. Dnes sem hodím foto, kde som použila Smartflex.

mizulienka
20. jún 2011

@vlada111 si zlata dakujem 🙂 tak som sa vybabrala, zobrala som 7kg wi 😕

dm1
20. jún 2011

@mizulienka ale neboj ved WI je dobra isto minies mne sa s nou teraz potahovalo super

mizulienka
20. jún 2011

@dm1 akoze aj mne sa s tym robi super aj postavicky aj kvetiny, len je dost draha, no ved co uz, neposlem ju naspat 🙂

adul67
20. jún 2011

najprv chcem pochválit všetky tortičky su kráásne a pridavam poj prvý pokus o slanu tortu na den otcov pre manžela ale chutila super 😉

desmodka
20. jún 2011

prosim Vas, tie co pouzivate SFV aka je doba spotreby toho vedierka???? dakujem

mizulienka
20. jún 2011

dievcence potrebujem poradit, ale uprimne 🙂
robila som orchideu a neviem, ci vyzera ok, potrebujem pocut vase nazory, prijimam aj kritiku 🙂
nema vela tych dobiek dole na tom lupeni, mam este cas do stvrtka to prerobit 🙂 dakujem

reruna
20. jún 2011

@mizulienka no podle mě je nádherná, fakt upřímně, já jsem něco podobného ještě nezkoušela, podle jakého návodu jsi to dělala?

reruna
20. jún 2011

@desmodka tak vidím, že se SFV chytilo 😀 , já to mám napsané na tom kyblíčku do lisotpadu 2011, objednávala jsem asi 3 týdny

mizulienka
20. jún 2011

@reruna dakujem, robila som podla tohto a tohto, ale kombinovala som rozne formicky, ono to urcite nie je cistokrvna orchidea, ma chudatko asi z kazdej nieco, nechcela som uz objednavat formicky kvoli jednej torte...to bude aj tak iba ako doplnok torty dole na tacke, ja len ci ju tam mozem dat alebo prerobit trocha 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/orchidej-z...
http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...

podla toho druheho postupu hlavne malovanie ma zaujimalo.

adul67
20. jún 2011

@mizulienka aj mne sa páči určite jej nič nechýba krásna 🙂

reruna
20. jún 2011

@mizulienka a ty máš nějaké z těch vykrajovátek? já nemám nic takového...

mizulienka
20. jún 2011

@adul67 dakujem 🙂
@reruna raz som si kupila take zilkovace biele, tam je lupen orchidei, podla toho som to vykrajovala, stencovala boky, ale najlepsie na tom je, ze tie tenke lupene su lupene lalie 😕 nemala som ine, tak som to tam dala, ti, co robia orchidei to urcite zbadaju 🙂 taka @dm1 urcite 🙂

desmodka
20. jún 2011

@reruna a ked by sa to dalo do mrazaka nevydrzalo by to dlhsie??? lebo ja peciem len pre nas a pochybujem ze by som stihla cele vedierko minut a dala by sa s tym po vybrati s mrazaku pracovat???? dakujem