Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabika11
21. jún 2011

ahojte cukrarky, pripajam moju prvu Parizsku tortu pre mamku k dnesnym narodeninam, ten vrch cokotrasnferusa mi trosku rozmazal a prave v strede 😒 ale co uz...

gabika11
21. jún 2011
dm1
21. jún 2011

@yamahafazer mali ho v cukrarskych potrebach aj s formickami len to kovac asi prestal dovazat neviem preco. ja mam doma este nieco cez polovicu tak budem riesit ked bude dochazdat. ak nebude tu dam si doviest sestre do CR

akme
21. jún 2011

@petusko u nás sa na birmovku robia zväčša bielo-žlté torty na birmovku ale záleží aj od zákazníka
@mizulienka krásna orchidka

vlada111
21. jún 2011

jupíííííí, kočky dobrá správa pre tie čo ste z Hlohovca a okolia. Kamoška mi hovorila, že tam idú na Pribinovej ulici otvárať nový obchod s cukrárenskými potrebami a budú mať aj e-shop. Ten obchod bude možno o týždeň a mali by tam byť dobré ceny. Ja tam určite behnem, taký obchod je len v BA a je dosť drahý.

miminkad
21. jún 2011

ahojte,potrebovala by som poradit,prvykrat robim so sablonou na kurziva,len neviem,ako tie pismenka spravit 😅

dm1
21. jún 2011

@miminkad vyvalkat na tenko hmotu dat kusok hmoty medzi sacok aj z vrchu aj zo spodu a pritlacit sablonu riadne aj s nou mozes trosku pobehat akoby po stole. Potom uz len spodny sacok dole, dat prec prebytocnu hmotu. Pismenko by malo byt uplne vyrezane treba len vypichnut sparatkom stred pismena A a ine. Potom ako je na tom vrchnom sacku supnut na tortu, pritlacit a sacok dat dole

miminkad
21. jún 2011

@dm1 dakujem,tak to ma nenapadlo,lebo potom som to nemohla dat dole a pismenko som uplne pokazila.dakujem moc za radu 😉

janulkamartinko
21. jún 2011

Ahojte dobre duše 🙂 chcem sa spytat ako malujete babatka? ja som asi 4 skusala kakaom,vlasky sa daju,vypada to celkom pekne ale neviem ako na zahyby? skusala som malym stetcom,kozmetickym aplikatorom,vatovou tycinkou ale je to hroza mate na to nejaku techniku? dakujem vam za odpovede 😉

yamahafazer
21. jún 2011

@janulkamartinko a preco malujes babo?ja som ho este nikdy nemalovala len vlasky troska kakaom a to je vsetko a hmotu mam zafarbenu celu na telovo tak nic sa nemusi farbit

lussy23
21. jún 2011

@gabika11 - peknučkátotika

dm1
21. jún 2011

@janulkamartinko jj tiez nefarbim len telova hmota + trochu vlasky

lussy23
21. jún 2011

@ikula2 @jakelina @mima595 - veľmi krásne tortičky- nádherné tortičky
Inak dneskam sme si losovali na skúšky a mám tortu Valentín 🙂

dm1
21. jún 2011

@lussy23 tak to ti vysla celkom dobra tema 😉

lussy23
21. jún 2011

@dm1 tortá áno, ale zákusok - parížske trojhránky. V živote sme to nerobili. 😖

yamahafazer
21. jún 2011

@lussy23 a vy v skole pouzivate aku hmotu stale zo suseneho mlieka ci uz kupuju aj taketo nove ako WI atd....
parizske trojhranky nepoznam ani ja to sme sa tiez neucili a ja som si vybrala puncaky tie su lahke a tortu uz ani neviem tusim len niake srdiecko to bolo

janulkamartinko
21. jún 2011

@yamahafazer

@dm1 no hej mam ho zafarbene telovou a vlasky kakaom,len som niekde videla aj tie zahyby,ale nebudem spekulovat pekne je aj bez toho,dakujem vam

lusil2005
21. jún 2011

ahojte dievcataaaaa! prave mi prisiel balik, a zistila som ze (nepytajte sa ma ako) sa mi podarilo kliknut pri vykrajovatku holubice a praskovej farbe spring green 2ks namiesto 1 ks. su to tieto dve polozky:
http://cukrarskyraj.sk/farba-praskova-spring-gr...
http://cukrarskyraj.sk/vykrajovacka-holubicka-l...

keby ste ich chceli niektora kupit, poslem. postovne je na mna 😅

fukylove
21. jún 2011

zienocky - nemate niekto odlozeny fotopostup na "pruhovanu" tortu vo vnutri? na taku ako mam v prilohe... viem, ze som ho niekde videla, teraz ho neviem najst a kamaratka by chcela taku skusit upiect 🙂 len sa mi to nechce pisat a vysvetlovat 🙂

petusko
21. jún 2011

@akme zakaznicka to nechala na mna, len ze aby nebola taka "obycajna" 😅
@lusil2005 velkaaaaaaa skoda, ja som si vcera objednala formicku na holubice, sice inu, ale aj tato je super. Bola by som si ju od teba kupila.
@fukylove viem, ako sa takato torta robi, ale postup nemam 😅

lucula73
21. jún 2011

ahojte

@fukylove len náhodou som nakukla,ja mám iný recept ako som našla postup,ale princíp je aj tu popísaný
http://varecha.pravda.sk/recepty/tocena-cokolad...

lenocka23
21. jún 2011

@fukylove tusim sa to vola aj Branska torta....

monalisatko
21. jún 2011

Tak poslušne hlásim, že zajtra idem kúpiť sušené mlieko. Ten prášok do kávy sa neosvedčil ☹

gabika11
21. jún 2011

@lussy23 super, ty sa ucis za cukrarku? tak to ja som si asi zmylila povolanie, hahaha. Ale, da sa povedat, ze som amater 😉

jakelina
21. jún 2011

@lussy23 tak téma celkem ujde, snad něco krásného vymyslíš. 😉

gabika11
21. jún 2011

@lussy23 tak kuk rychlo ak ta to este caka na nete popozerat a skus si doma 😉

lucula73
21. jún 2011

@lenocka23 ja ju mám ako brnenská krútená torta 😉

gumkacka1
21. jún 2011

babulky, ked chcem malovat gelovkami na potah, tak treba tu farbu rozriedit? a ak ano, tak cim? 🙂

jakelina
21. jún 2011

@gumkacka1 alkoholem, třeba slivovicí

gumkacka1
21. jún 2011

@jakelina a nebude to potom zapachat, ked tam dam slivovicu?