Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
1. júl 2011

@dm1 torticky su kraaaasne!!!! a tie orchidky! 😵 inac - tie biele perlicky su perfektne. uz dlho pozeram na niektorych tortickach ze ake kraaaaasne je to tam!

mizulienka
1. júl 2011

@dm1 jeej ta s tymi orchideami je nadherna. Tie perlicky sa daju kupit normalne v cukrarskych eshopoch?
nadherne to je.

vinka
1. júl 2011

@dm1 krásne orchidee.ako si ich vyrobila tak krásne?Mne sa také pekné nepodarili.prezrad.nemáš postup na fotený? 😕

mizulienka
1. júl 2011

dievcata, ked si robite doma kartony pod tortu, ake rozmery mate?

yamahafazer
1. júl 2011

pridavam moje dnesne

lusil2005
1. júl 2011

no uz sa moja tiramisu skuska chladi... tak som zvedava co z toho bude 😀

lamps
1. júl 2011

ahojte šikuľky, pridávam moje práve dokončené. Margarétková bola na želanie s karamelovou plnkou, tá so šaškom k 7. narodeninám pre chlapca.

lusil2005
1. júl 2011

zienky? mate niekto pre inspiraciu torticky s takymi tymi bielkovymi hakami bakami? 😵 prosiiiiiim 😅

vlada111
1. júl 2011

@lukika ja robím takmer všetky piškóty tak, že vyšľahám bielky s cukrom a potom pridávam žĺtok. Cesto je nadýchanejšie. To mám od svokry, tá je skúsená prekárka 😉

dm1
1. júl 2011
dm1
1. júl 2011

@mizulienka ja vyrezem karton vzdy podla toho aky potrebujem pod konkretnu tortu

dm1
1. júl 2011

@lusil2005
@mizulienka dakujem baby perlicky su normalne z cukrarskych potrieb som ich potrebovala na konkretnu tortu a nemohla nikde zohnat len v CR a potom nakoniec z jedneho mi napisali ze mi vedia zohnat a neviem ci sa pomylili alebo co ale dali mi cely zvazok 12ks po 3 nylony za taku cenu ako bol v CR len jeden ten maly zvazok 😕 tak som si rychlo kupila aj do zasoby nech si to nerozmyslia 😀

reruna
1. júl 2011

@lamps nádherný šašek, i ta květinková je moc pěkná 🙂
@yamahafazer krásné, pejsci a ta slaná, mňám
@dm1 krásné orchidejky!

reruna
1. júl 2011

@zuzkat1 ano na solamyle nebo na cukru válej a pak přenes pomocí válečku, nebo jestli máš silikonovou podložu, tak na tom válej a s tím přenes na dort, pak uhladit, vyválej tak na sílu 3-4 mm.

lenjak
1. júl 2011

ahojte obcas sem zaskocim pokochat sa na vasich tortach 🙂
chcela som sa opytat, ak chcem aby sa mi torta leskla mam potriet klasickym olejom? dakujem

mrka2
1. júl 2011

@lussy23 smartflex velvet je super na modelovanie postaviciek,ale aj kvietky idu v pohode. ten flower som nemala,ale tak hadam asi najlepsi je na kvety. uz len z toho nazvu. 😉
@yamahafazer tie su prekrasne!!!
@lamps odpadnem,aky krasny sasko! a ta kvietkovana je neskutocna. nadhera!!!

lamps
1. júl 2011

@mrka2 jaj veľmi pekne ďakujem, s tou kvetinkovou som sa babrala celé poobedie, ale zákazníčka bola veľmi spokojná, tak to stálo za to. Bola karamelová a tejto osobe som takú robila už 3-krát. 🙂 😉 🙂

mizulienka
1. júl 2011

@yamahafazer nadherne torty, s tymi havkami krasna 🙂
@lamps krasne obidve, ten saso je perfektny a ta kvetinkova tiez nadherna 🙂
ako robis karamelovy krem a ake davas k tomu ovocie?

lamps
1. júl 2011

@mizulienka ďakujem, karamelový krém robím takto: 300 g kryšt. cukru upálim na karamel a ešte horúci ho zalejem šľahačkou. Potom to miešam, kým sa karamel úplne nerozpustí. Nechám vychladnúť do druhého dňa. Vyšľahám 250 g masla a postupne do neho zašľahávam ten karamel. Ovocie som nedávala žiadne, tortu som plnila striedavo s touto karamelovou a kakaovou plnkou. Ani si neviem predstaviť aké ovocie by som k tomu dala. A pravdupovediac trochu sa bojím dávať do trot ovocie, mám strach, že by mi tiekla z torty tá šťava z neho. Robila som raz s čerstvými jahodami tortu a to bolo v pohode. 🙂

janulkamartinko
1. júl 2011

Ahojte dievcata,popridavali ste tu prekrasne dielka 🙂 pridavam aj moje dnesne auticko mc qeena 🙂

mizulienka
1. júl 2011

@janulkamartinko wow perfektne 🙂 ja sa asi nikdy neodhodlam na 3D tortu 😒

janulkamartinko
1. júl 2011

@mizulienka dakujem,neboj ved ani moja nevypada tip top 🙂 keby nebolo fotopostupov tak to nikdy neurobim 🙂

tica
1. júl 2011

baby som nervna dnes si mali prisť po torty a ešte nedošli, cely deň vyčkavam ako blba a ešte nikoho nikde
posledny krat čo som neudala čas kedy si maju po trotu prisť joj moja chyba ale ani mu ani bu z ich strany 😠

lusil2005
1. júl 2011

@dm1 wow nadherne! dakujem <3

mizulienka
1. júl 2011

@tica tak drzim palce nech pridu co najskor...asi je najlepsie povedat hodinu.

cicimotinka
1. júl 2011

@lamps úžasné...a ten šaško...jaj, kedy sa ja naučím dačo také urobiť... mne sa v poslednej dobe zmyší absolútne všetko... ☹

mia114
1. júl 2011

@lamps krasne torticky 😵
@lamps krasne 😵
@janulkamartinko super auticko 😵
ja som dnes piekla korpusy a jeden naplnila, zajtra ich dokoncim, len sa chcem opytat ked peciete do klasickeho plechu s kolkatich vajec peciete? ja som dnes nevedela ako to mam piect ☹ bo som sa bala urobit z vela vajec, a ze ci to bude dost vysoke, tak som piekla 3platy kazdy zvast, a to bolo dost nanervy tak dlho piect, je to torta pre mojho deda, tak ze v pohode som si povedalla, ze neviem ci by sa mi chcelo nabuduce tak dlho piect len korpusy. napiste mi kolko by som mala coho dat aby som mala dost vysoky korpus v plechu? dakujem moc

lukika
1. júl 2011

@mizulienka dnes mi prišla táto lišta a idem ju dať na tortu prosím ako s ňou robíš ved je to aké krátke to potom nadpájaš alebo odtlačíš ten vzor na veľký pásik postupne a tak otázniok prosím odpíš lebo do zajtra mám mať hotovú tortu mám z toho nervy idem to prvý krát použiť a aj prvý krát klieštikovať ešte k tomu som musela zmeniť na poslednú chvíľu tortu

lukika
1. júl 2011

baby aj u vás v lídli nie sú žiadne cukríky penové tie haribo čo sa dajú umývať ja som dnes behala po všetkých lídloch v okolí a nikde neboli

pandysek
1. júl 2011

tak toto je můj výtrvor -druhej dortík vživotě - k ségřiným 30-tý narozeninám