Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daria77
23. júl 2011

@anibas nádherné a tie kocky sa mi veľmi páčia,nádherné 😵

dm1
23. júl 2011

@anibas nadherne torty si spravila!!!! ja som presne tak ako ty vzdy ked som nespala nadavala ze za 8 ani za svet uz a vzdy ma to potom preslo. teraz som zdvihla na 9 ale este dorabam vela za 8 co uz boli objednane. A 2 kg tortu ja nerobim vzdy min. 3 kg poviem ak nechcu tak smola lebo to tiez treba potiahnut, naplnit, ozdobit ako aj velku a moc sa to neoplati veru. mensie ako 3kg ozaj len pre znamych

dm1
23. júl 2011

@vinka dakujem no uz za 9 ale po poslednom nedoplatku za elektrinu neviem neviem ci sa to vobec oplati 😖 . A ano auticka som modelovala zacala som o polnoci a o pol 4 som uz mala hotovo a isla konecne spat 😝

dm1
23. júl 2011

@reruna dakujem auticka su robene 😵

dm1
23. júl 2011

@lusil2005 dakujem. ta coko je normalne obliata cokoladou vrch a boky su tiez coko platy na struktur folii + tie gulicky a kvety z cokohmoty. Slzu mam formu vyrezavam len ked robim na 2 oslavu z kruhu prerezem a su 2 slzy

lussy23
23. júl 2011

@zuziq - peknunká tortička
@mizulienka - nádherná
@janulkamartinko - mňam , mnam =) a krásna torta
@anibas - prenádherné

anibas
23. júl 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 vieš koľko vážila 1 kocka ? 1,255 g !

zuzana124
23. júl 2011

Ahojte baby, neviem sa vynadívať aké krásne dielka znova pribudli. Pridávam svoje, ale musím sa priznať že nechápem ako zvládate napiecť 3 a viac torty za víkend, ja som včera robila 3 a skončila som o 6.00 ráno ale je pravda že som posledné 2 začala plniť až okolo 22.00 keď už drobec spal. Klobúk dolu pred vami 🙂

andriss23
23. júl 2011

@dm1 ahoj,mohla by si mi prosím ťa poradiť ohľadne drôtikov ? 🙂 Viem,že tu už bolo popísané toho veľa,ale vtedy som tomu nevenovala pozornosť,lebo som si myslela,že to v živote robiť nebudem 😅 a teraz by som to chcela vyskúšať 😵 . Aké veľkosti si mám objednať,keď chcem kvet v kvetináči....kvet,lístky položené na torte...
A ako sa to robí,keď máš každý kvietok na drôtiku zvlášť,a chceš to dať dokopy,to sa spolu prepletie? Pýtam sa ako hotentot,ale neviem si to predstaviť 😀 😀 😀 Sú aj nejaké fotopostupy,či video ? Ďakujem 🙂 🙂 🙂

anibas
23. júl 2011

@lusil2005 fialová : trochu bordo sugarlair + modrá wilton + ružová wilton + genciánova violet - taká fialová vodička, ale minimálne - farbená je SFF, aby mašľa rýchlo stuhla a stála 😉

lusil2005
23. júl 2011

@anibas no kraaaasna fialova z toho vznikla!!! 😵

ikula2
23. júl 2011

@yamahafazer no teeeda to si sa riadne vyhrala tooolko drobnosti 😲 krasna
@dm1 sanka dolu tie kvietky su naaadherne
@katy1979 no teda ta elektrikarska supis napad, krasna

katy1979
23. júl 2011

@anibas fuuha no pekna kombinacia farieb. ale krasna farba ti z toho vznikla

ikula2
23. júl 2011

@anibas @mizulienka dievcata to nemyslite vazne 8eur 😲 a pri takych vyzdobach ako robite vy, isto pytajte viac, suroviny su neskutocne drahe, no ja teda tiez neviem zapytat a vzdy je mi luto a podobne, ale uz som si povedala ze ked pride ucet za elektrinu tiez mi ju nikto nepride zaplatit 😝, ako ist zo ziskom na jednej torte ze 7az 10eur a robit ju hodiny, nespat. Teraz mi manzel kupoval v Lidl masla a isli opat hore cenou to Pilos stoji 1,50e 😝, ja uz som zvazovala ze pomaly to bude luxus robit torty.

dm1
23. júl 2011

@ikula2 to fakt uz Pilos isiel tak hore? 😨 Ja som predtym v kaufe kupovala ale 2 tyzdne dozadu v lidly lebo v kaufe islo hore no pekne veru 😖

siusinocka
23. júl 2011

Ahojte baby. potrebovala by som jednu radu. s pečením len začínam mam tú hmotu icing a rozhodla som sa urobiť košeľu. ako spravím ten golier? nejako mi to padá. nejako to podložiť alebo dať hrubšiu hmotu? alebo ako? tortu potrebujem na zajtra starkému na 80 tak mi to už dosť horí dakujem za rady z

bianca
23. júl 2011

cafte kocky.Idem vas kuk po 100 rokoch.Torticky cca 5 stranok do zadu popozerane a nadherne.Sikulky

mrka2
23. júl 2011

babule,ja sa nestacim cudovat,ake nadhery opat pribudli. ja mam ten tyzden volno,tak sa velmi tesiiim 😵 mne sa uz nejako nechce piect 😖 som nejako zlenivela,ci co... 😝
@bianca no cau, tak ty si tu fakt dlllho nebola. este pecies,ci uz ani nie,ze tu nechodis???

lusil2005
23. júl 2011

no jak som sa tesila ze ziadne torty, teraz som bola v tescu a taaaaku chut som dostala na tu mascarpone plnku!!!! tak uz peciem korpus 😅

ikula2
23. júl 2011

@dm1 ano mna to tiez nastvalo tak som veru urobila ze pol som kupila pilos a druhu polku tu zlatu hanu

lusil2005
23. júl 2011

no, ja som tiez dnes pozerala ze clever maslo z billy uz stoji tolko isto ako pilos v lidly...

ikula2
23. júl 2011

@siusinocka neviem uplne ale mne ked nedrzi tak to ''vystuzim'' oblatkou, tak by som dala oblatku na nu maslo a potah, ono to aj zmakne tak sa ti bude dat tvarovat, alebo podloz niecim puncovinou ci hmotou

siusinocka
23. júl 2011

@ikula2 idem skúšať, už som hotová. rozmyšlala som aj či to nepodložím kartonom a nenechám do rána stvrdnuť a potom to tam len nalepim...

ikula2
23. júl 2011

@siusinocka ano mozes aj tak malo by ti to vyschnut ked nie je tak teplo, ale aj od vlhkosti zalezi mne nevyschne hmota za noc ani za den 😒

ikula2
23. júl 2011

@siusinocka popripade to urob takto http://www.tortyodmamy.sk/3d-torty/kosela-s-kra... nemusi byt uplne tak vysoko golier a nemusis sa trapit

reruna
23. júl 2011

@lusil2005 ty jsi fakt závislák 🙂 ale já v těhu a při kojení taky měla strašnou chu´t pořád na sladké, bohužel ji mám pořád a kila jdou nahoru 😠
@anibas nádhera, už jsem obdivovala na fb, hlavně ta s mašlí je krásná @dm1 zrovna vy dvě pečete tak krásné dorty, hotová umělecká dílka, kdo jiný už by si měl nechat svou práci zaplatit, když ne vy....
@mizulienka ty jsi taky výborná, pamatuju si, že jsi začínala nedávno, ale svojí krásnou prací jsi už dokázala, že začátečnice už nejsi, takové detaily, co máš na dortě, to bych v životě nevymodelovala, klidně si zvedni cenu. Já jsem začala s potahovanými dorty skoro přesně před rokem a proti vám holky si pořád připadám jako začátečník, když vidím tu nádheru, co děláte...

My jsme dneska byli u té kámošky, moc se jí dort líbil a chutnal taky moc dobře, zítra chci udělat mamince k svátku, snad to stihnu, myslela jsem, že to stihnu ještě dneska aspoň upéct, ale bohužel, zase se mi nepovedl mramorový korpus, já to fakt nechápu, předevčírem se povedl parádně a dneska mi úplně kecl a zdrcnul se, přitom jsem to dělala úplně stejně, akorát v jiné formě....

siusinocka
23. júl 2011

dakujem si poklad. potom prilepím foto 🙂

anibas
23. júl 2011

@ikula2
@dm1 aj v kauflande išlo maslo na 1,49 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! kúpila som 5 ks a keď som konrolovala bloček - ostala som v miernom šoku - 😠 😠 😠 😠 😠

ikula2
23. júl 2011

@anibas mi hovor manzelovi som kazala 10 ks tak mi hned volal tak som to zmenila, ale fakt je to nenormalne takto zdvihat ceny,

reruna
23. júl 2011

u nás je taky máslo celkem drahé, ale záleží, jak kde... nejlevnější bývají za 27,-Kč, ale viděla jsem už i za 39,-