Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
26. júl 2011

@ikula2 ja mam kartu s ktoróu sa da platit cez net. vecer to pozriem a ak kludne sa mozeme dat dokopy viacere.

ikula2
26. júl 2011

Tak ja som skusala opat orchidee, ale maju uz 7 dni a o schnuti nie je ani rec, absolutne mi to neschne 😝 , dnes mi prisli praskove farby fialova a zlta tak som to skusala, ale nie je to take krasne. Mozte mi prosim poradit?

lussy23
26. júl 2011

@zlatat - nádherné. ta kytica je ako živá!!!!!!!!!
@reruna - krásna torta

lussy23
26. júl 2011

@ikula2 - krásne

daria77
26. júl 2011

@katy1979 ak by sa dalo,hlásim sa aj ja 🙂 ,teda ak by sa dalo,mysli na mňa prosííííím 😉 (nemám kartu s ktorou sa dá platiť cez net ☹ 😒 )

daria77
26. júl 2011

@ikula2 mne sa teda veľmi páčia,sú krásne 😵

jakelina
26. júl 2011

@ikula2 taky mi přijdou jak opravdové. 😉

lucisa
26. júl 2011

Holky, je tady někdo, kdo v CZ sehnal kaštanové pyré? Já schválně prošla celý Kaufland i Tesco, dokonce jsem se ptala obsluhujících prodavaček a obě na mě hleděly jak na blbce, co to je a že to v životě nejen neměly na pultech, ale o tom ani neslyšely. Tak jsem si připadala jak totální blb, a odradilo mě to od dalších obchodů
Proto se ptám, že bych si někam zašla když tak najisto, díky 😉

ikula2
26. júl 2011

@daria77 @jakelina daaakujem, nuz aj foto skresluje farby, to tienovanie tak som sa na to tesila a nejak som stale nespokojna, ale aspon neskoncili v kosi ako minule. A s tym schnutim mi neviete poradit? Dufam, ze sa mi to nevyrovna na torte 😒.
@dm1 dnes mi prisli aj drotiky ako to absolutne nebude drzat tak budu len polozene, ja mam tie klasika velke orchidee a teda neviem ake drotiky by to vobec udrzali, ale uz nemozem nic kupit, je to vela penazi, tento mesiac som to prehnala s pomockami

ikula2
26. júl 2011

@katy1979 taka bankova otazka ako vyzera taka karta? Lebo ja mam MBank a cez ucet mozem robit prevody aj do eu zadara.

lusil2005
26. júl 2011

@ikula2 ked niekto nemate kartu ktorou sa da platit cez net, napiste mi a ja vam to objednam. pride vam to rovno domov. ale ked mate kartu, je zbytocne aby to objednavala jedna. nikto neplati postovne, takze je jedno ci si to objednas naraz vsetko alebo na 10 krat.

daducha
26. júl 2011

@katy1979 ak môzem aj ja by som sa pridala k tym kniham 😵

lusil2005
26. júl 2011

@ikula2 tiez sa mi zdaju tie orchidejky uuuplne nadherne!!! krasa krasa.

jakelina
26. júl 2011

@lucisa já nevím, taky jsem to nesehnala nikde, má to být v mrazáku, jenom jsem to tam prošla a nic. 😒

daducha
26. júl 2011

@katulkaaaaaa ja mam Sugarflair extra cervenu a je perfektna, krasne syta cervena ,odporucam 😉

daducha
26. júl 2011

@jakelina v septembri budem par dni na MOrave, v Sumperku.Ak si niekde blizko, môzem priniest 😉

lucisa
26. júl 2011

@jakelina já vím, prošla jsem všechny mrazáky a nic 😖

zuzana124
26. júl 2011

@zlatat idem si aj ja pozrieť tie knižky lebo veľmi sa mi páčia kvietky na drôtikoch tak možno naberiem odvahu a skúsim to 🙂

daria77
26. júl 2011

@ikula2 no s tým schnutím je to horor,pamätáš,ako si mi poradila robiť fľašu 😉 ,tiež Ti to neschlo a potom si to šupla do chladničky a bola si ochotná mi poradiť 😉, .........a ako hovorím,to schnutie je potvora.......... mne nepomohlo ani to 😒 2x som dávala poťahovku na fľašu vyschnúť a nič (jedno som mala vonku,druhé som šupla do chladu),stále to bolo mäkké,nedržalo tvar,možno aj preto,že zatiaľ robím len s MMF,neschlo mi to.........musela som robiť fľašu inak 😀
neviem Ti žiaľ poradiť,i keby som veľmi chcela😒,možno niekto skúsenajší bude vedieť 😉 ...keby si ich nechala dlhšie vonku,nepomôže to??? 😕

ikula2
26. júl 2011

@daria77 no vsak tyzden su fonku 😝 a ziadna zmena este mam cas do soboty 🙂 , ale neverim ze sa to zmeni asi aj pocasie robi svoje

daria77
26. júl 2011

@ikula2 tak to je už dosť,prehliadla som,že si písala 7 dní 😅 ,dobré,no 😀 ,počasie určite áno 😖

dm1
26. júl 2011

@ikula2 su krasne tie orchidejky!!! mne takto nic neschlo u nasich tam maju prisernu vlhkost ale ako som prisla domov tak uz to bola pohoda. Co sa tyka drotikov tak si ho preloz napolovicu zviaz paskou a urob si tak jeden hrubsi alebo viac dokopy

jakelina
26. júl 2011

@daducha děkuju, no zrovna moc blízko to nemám. To nevadí, já razím heslo, že bez toho co nemám, se musím obejít. 😀 😉 😀 Ale jsi zlatá. 😉

jakelina
26. júl 2011

@ikula2 jedině s tím odcestovat někam do tepla a sucha 😀 😀

ikula2
26. júl 2011

@dm1 dakujem vyskusam a nevies ci nepomoze ze by som zapla ruru a supla ich tam 😕

ikula2
26. júl 2011

@jakelina teda si mi dala napad dat ich do podkrovia, tam je teplejsie a mozno tam nie je tak vlhko, skusim dat vlhkomer a uvidim 😉

dm1
26. júl 2011

@ikula2 no skus ale len jednu pre istotu ja som tak u nasich skusila orchidejku do susicky na kvety a chuda sa roztavila 😝 . Ked v trube tak na co najnizsi stupen a otvorene dvierka alebo aspon pootvorene. ja som tak teraz pri otvorenych susila aj krajky na sugarveil

jakelina
26. júl 2011

@dm1 a když to v té troubě uschne a pak se to vyndá, nenachytá to už tu vlhkost??Asi se ptám jak tatar, nemám s tím zkušenosti. Já jsem včera udělala logo a malé autíčko na dort a je to pořád stejně mokré jako včera. Venku prší a vlhkoměr ukazuje 76 %. Ještě mě napadlo, že to až to proschne dám do nějaké krabičky a vzduchotěsně zavřu.

dm1
26. júl 2011

@jakelina no to prave neviem neskusala som len baby pisali na tom ze to pomohlo tak preto ma to napadlo ja len tu susicku a to nedopadlo dobre. Mne uz ked kvietky uschli boli vzdy ok pokial som ich nahodou nefarbila este gelovkami s alkoholom vtedy zvyknu este trosku zmeknut

jakelina
26. júl 2011

@dm1 děkuju 😉