Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stardust
26. júl 2011

@jakelina kvoli tym ochrannym sprostostiam. Slovensky tuzemsky rum od Slovliku nie je original, tak sa predava ako um.
@dm1 az na pripad, ze kupis original.

katy1979
26. júl 2011

@jakelina no pravy rum je rum a taky ten slovensky je UM

jakelina
26. júl 2011
dm1
26. júl 2011

@reruna ja chcem nejaku urcite od Alana Dunna len neviem ktoru 😕 @zlatat ty mas dve ktora sa ti viac pozdava?

jakelina
26. júl 2011

Já jsem myslela, že si s tím umem děláte srandu. 😀 😀

mrka2
26. júl 2011

@dm1 no je aj pravy rum a ten je velmi drahy a tie neprave su Um alebo Tuzemsky,alebo R40...no mas vselijake nazvy. v kazdom obchode iny 😉 a tie su prijatelne aj pre moju penazenku. minule som len pocapkala korpus a prisla mala a celu,skoro novu flasku mi rozbila,tak som bola aj rada,ze to nebol Rum,ale len Um 😀

jakelina
26. júl 2011

@mrka2 hlavně, že ji malá nevypila 😀

reruna
26. júl 2011

@katy1979 no jo, když tam je těch knížek tolik, že nevím, která je nejlepší 😅 a to se platí přes ten paypal nebo co? to nemám....

jakelina
26. júl 2011

@reruna platíš kartou

dm1
26. júl 2011

@mrka2 fakt? ja v obchode stale len um vidim rum som veru nevidela uz strasne dlho 😕 . Ale mas pravdu um uplne postavi veru

reruna
26. júl 2011

@jakelina aha, tak už vím která, tak jestli je tam to poštovné zdarma, tak je to dobrá cena...

stardust
26. júl 2011

@jakelina cosi podobne ako vasa kofola original a v SR predavane Sofokoly, Sofoly atd.

reruna
26. júl 2011

@jakelina taky jsem myslela, že je um překlep 😀 u nás jsou ty nepravé většinou nazvané Tuzemák, v Lidlu mají dobrý

katy1979
26. júl 2011

da sa aj cez paypal len sa treba zaregistrovat na www.paypal.com len v podstate kartu musis mat aj tak taku istu. paypal by mal byt bezbecnejsi a keby nahodou nedodali tovar tak o peniaze neprides.

dm1
26. júl 2011

mne sa najviac tato pozdava je tam ako urobit kvietky to je mylsim taky zaklad http://www.bookdepository.co.uk/Sugar-Flowers-f...

dm1
26. júl 2011

a tu je este lacnejsia len netusim ako s dopravou http://www.whsmith.co.uk/CatalogAndSearch/Produ...

jakelina
26. júl 2011

Já jsem na Slovensku dlouho nebyla, jezdila jsem tam často, ale co se narodil malý, tak jsme tam nebyli. Předtím rok jsem otěhotněla a bylo mi tak špatně, že bych musela jít asi pěšky, v autě mi bylo strašně špatně. Už mi to i chybí, moje mamka už nežije, ale narodila se v Trenčíně, tak máme i dost příbuzných na Slovensku, jenom se fakt málo stýkáme. Strejdové i tety už jsou mrtví a jejich děti se rozběhly po světě, že jsem je třeba dvacet let neviděla. Je to škoda 😒 Hlavně mám strašně ráda slovenštinu, přijde mi hezčí než čeština.

zlatat
26. júl 2011

@dm1 moja ja ti neviem - obe furt listujem a z oboch niečo čerpám a obe sú super. Tá Best of .... je hrubšia, je tam viac tortičiek, tým pádom viac inšpirácie na viazanie a kombinovanie kvetov + tuším aj viac popísaných postupov na rôzne kvietky , tá druhá je asi skôr na také začiatky - menej tortičiek, ale je tam aj dosť postupov kvetov - sú tam niektoré kvietky,ktoré v prvej nie sú.

katy1979
26. júl 2011

baby posrala som si vahu ako sa tesim 😅 zdala sa mi moc spinava tak sa mi tam asi voda dostala a to som ju len mokrou rukou poutierala. ak to do rana nerozchodi mozem si ist kupit novu.

reruna
26. júl 2011

@katy1979 a ty jsi zaregistrovaná na té stránce nebo to budeš platit přes paypal? já nějak nemám důvěru v to někde zadávat číslo svojí kreditky, škoda, že to nejde platit převodem, ale to by asi vyšlo draho do zahraničí....

dm1
26. júl 2011

@zlatat diky moc. Ta best of ale nie je tusim na tej stranke co chceme objednavat teda aspon som ju tam nikde nenasla 😖

anibas
26. júl 2011

@dm1
@katy1979 dajte mi IP keď budete objednávať - taraz nemám čas študovať, tak kúpim tú knihu čo aj vy - NEZABUDNITE na mňa, ja cez účty nerobím - to je domáca práca mm 😀 😀 😀

mizulienka
26. júl 2011

@jakelina vonalo to citronovo a aj to trocha chutilo tak po citrone

dm1
26. júl 2011

@anibas dohodnute napisem bud tu alebo na FB 😉

mizulienka
26. júl 2011

dievcence s tym gastanovym pyre....ja ho kupujem u nas v obchode, uz je ochutene, ale take ciste by som ho asi nezjedla, ked sa z neho urobi plnka je suprove...a ja robim plnku podla tohto receptu, nam velmi chuti...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use....

anjelicek26
26. júl 2011

@reruna - ja paypalom platim VSETKO xixi, mam istotu, ze mi vratia peniaze keby volaco a ja sa s nikym nedohadujem, len to nahlasim a oni to vyriesia, ked som objednavala veci z usa ci francuzka, spanielska, vzdy len paypal, par krat som sa aj spalila a vzdy mi vratili peniaze do mesiaca od nahlasenia, takze ja mozem len odporucit.

Baby a ja som od septembra nazad doma v anglicku, ked potom budete potrebovat nieco odtial, tak to kludne mozem objednat a preposlat, keby to neposielali... napr. tu knizku co ste sem davali, maju na e-bay novu za 12 libier, z druhej ruky som ju videla za tri libry, no nekup to.... ja len tak 😅

katy1979
26. júl 2011

@reruna ja zadavam cislo kreditky dost casto a zatial sa mi to nevypomstilo. a pri mojej vyske zostatku na ucte by ma ovela neobrali 😀

no tak kto ma cas rozhodit vsetky siete mozno sa naozaj najde este lacnejsie. mne osobne by stacila aj pouzita za 3libry. vsak pismenka snad nevycitali

lusil2005
26. júl 2011

a je nejaky chutovy rozdiel medzi tym rumom a umom? 😕

inac, ked si objednate viac kniziek z toho bookdepository, tak sa nezlaknite - oni posielaju kazdu knizku zvlast. a nemusia prist naraz. ale pridu vsetky v rozmedzi 7-12 dni...

lusil2005
26. júl 2011
lusil2005
26. júl 2011

no ja by som gastanove pyre nerobila, ja by som ich rovno vsetky zjedla! 😀 milujem gastany, ale mne sa to nikdy nechce supat 🤐 takze ziadne domace pyre, a gastany len ked pazravost zvitazi nad lenivostou 😅