Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
7. aug 2011

@lusil2005 perfektné pivko, hneď by som si dala

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@martinex krasne torty,to ako sa da zvladnut tolko toriet pri tak malych detoch? 😲 baby robite pecenie niekto ako hlavnu pracu?pytam sa preto ci sa tym da realne uzivit...ja sa po md nemam kam vratit preto zvazujem vsetky moznosti 😉

katy1979
7. aug 2011

@lusil2005 je mi jasne ze od choreho dietata sa odchadza tazko ale muis mysliet aj na toho krpca. keby sa mu nieco stalo budes si to vycitat cely zivot. si mala kaslat na torty mala si ich ukecat v piatok na vyvolavacku aby ste boli cez tyzden uz doma. a vy nemate babky?

@erika107 zavisi aku hmotu pouzivas ak si robila z mmf tak to ti musia baby povedat. ja robim z wi a s farbenim nie je problem. mohla si ju natriet zvrchu cervenou gelovkou

jakelina
7. aug 2011

@mizulienka ještě nemám ty ornamenty jestti myslíš Forma CelShapes, volala mi paní, že má i kamenný obchod a mezitím než vyřídila moji objednávku, tak se prodal poslední kus a čeká až jí přijde nové zboží. Tak jsme se domluvily, že si počkám asi dva týdny. Tak se těším a čekám. 😒

lenocka23
7. aug 2011

tu je moja vcerajsia... pre susedku.. 🙂
@martinex krasne torty, najlepsia je ta "legova"... ako si ju robila? mala si urobene kocky z hmoty? tusim taku urobim synovi na nejaky sviatok, je lego-maniak... 😉 🙂

henika26
7. aug 2011

ahojte maminky.potrebujem na 27.8: marcipanovu tortu pre dcerku.dunajska streda.ozvyte sa prosim!

anibas
7. aug 2011

@dajna11 jéééj - to je dobrotka - tie kanapky ?

anibas
7. aug 2011

@katulkaaaaaa z pečenia nevyžiješ - spočítaj si koľko si schopná upiacť za týždeň a koľko máš zisk !!!!!!

anibas
7. aug 2011

@lusil2005 si normálna ???? okamžite baľ kufre do nemocnice a manžel nech berie OČR - 1 týždeň prežijete - aj tak sa mi nepáči, že ťa ešte nezobrali na vyvolávačku 😒 😒 😒 😒 😒 chceš mať "rozmočené a zelené " dieťa s možnou infekciou ?!?!?

anibas
7. aug 2011

@dm1 nemôžeš mi preposlať tú best of - stiahla som len orchidee

mizulienka
7. aug 2011

@katulkaaaaaa nasa rodinna znama pecie, prisla o zamestnanie, tak si otvorila zivnost a pecie...a ma tolko objednavok, ze sa nezastavi a dari sa jej.

dajna11
7. aug 2011

@anibas no je to jednohubka síce,ale chutnučké....

lussy23
7. aug 2011

@lenocka23 - wow, úžasná torta. Ja žasnem nad tými bábikami.
@martinex - prekrásne torty
@yamahafazer - krásne tortičky
@alti - nádherné trty. To bábo je prekrásne.
@dajna11 - to vyzerá hutne a peknučko naaranžžované =)
@erika107 - krásna torta

@lusil2005 - Prajem Vám, nech sa Vám narodí zdravé a krásne bábo. Iste bude piecť nádherné torty, a šiť krásne bábiky, ako jeho maminka =)

lussy23
7. aug 2011

@svetielkoand - parádna torta
@katy1979- čo by to bolo? No šrek predsa 🙂 Je nádherný
@lusil2005 - úžasné pivo

lussy23
7. aug 2011

@zlatat - toho slimáka som si všiml až teraz. je nádherný @anibas - nádherne torty @dm1 - krásne torty

jerryjanka
7. aug 2011

babulky vy ste také šikovné až sa hambím sem dať svoje prvé pokusy 😅
prvé 4 torty s poťahmi. no je to oničom ja viem

jakelina
7. aug 2011

@jerryjanka nebuď kritická. Jsou hezké a budeš se pořád zlepšovat a zlepšovat 😉

svetielkoand
7. aug 2011

@jerryjanka nahodou tie torty sa ti vydarili, vsak s kazdou jednou tortou to bude lepsie a lepsie, tak sa mas na co tesit 😉 😵

svetielkoand
7. aug 2011

Dakujem vam vsetkym za like, zajtra idem do mesta na nakupy a budem pieeeeeect 😵 😵 😵

vejinka
7. aug 2011

@martinex umrem ako si robila tie kocky..teda tu stavebnicu?? 😕

vejinka
7. aug 2011

@jerryjanka nahodou su super...pockaj ked ja sem tresnem to moje poziarnicke auto sa budete rehotat tyzden 😅

reruna
7. aug 2011

@mizulienka a ostatní, kdo nemáte Dortománii, recept na hruškový dort pod krémovou duchnou, já jsem ho překřtila na broskvový, nebo´t jsem použila broskve, v originálním receptu jsou hrušky
Broskový dortík pod krémovou peřinou - korpus: 75 g pol. mouky, 75 g pískového cukru, 1 vejce, 1 lžička prdopeč, 60 g rozehřátého másla, 100 g zakysané smetany, 15 g tmavého kakaa, vše smíchat, péct ve formě 26cm vymazané a vysypané 15 minut při 180 st. Po vychladnutí potřít džemem např meruňkový...a dát korpus zpět do dortové formy.
8-9 broskví oloupat, rozpůlit, podusit se 150 ml b. vína (já jsem použila jen vodu kvůli dětem) a 2 lžícemi cukru, po vychladnutí rozložit na korpus potřený džemem, ve vlažném rozvaru z broskví nechat nabobtnat 1 sáček želatiny v plátcích 10 minut, pak zahřát, až se želatina rozpustí, nevařit. Po zchladnutí želatinu nalít na broskve - nechat ztuhnout. Nahoru natřít krém -1 tvaroh promíchat s 1 rozpuštěnou hořkou čokoládou, nesmí být moc horká a pak lehce vmíchat 1 ušlehanou šlehačku. Nahoru buď nastrouhat čokoládu, nebo celý dort potřít čokoládovou polevou

reruna
7. aug 2011

@jerryjanka každý nějak začínal, na první pokusy jsou moc pěkné, doporučím ti koupit hladítko na potahovku na vyrovnání povrchu, potahovku si válej na tloušťku tak 3 mm, a dobře omaž korpus krémem, nechej si to ztuhnout a pak ještě uhla´d nožem před potahováním.

zdenallicka
7. aug 2011

Holky, mohla byste mi některá přeposlat na zdenalicka@seznam.cz ty knížky v pdf, co jste si stahovaly?? Děkuji..🙂

zvonkohra
7. aug 2011

BABULKY AK BY SA NASLA NIEJAKA CUKRARKA S PLZNE DAJTE MI INFO PLEAS 🙂

mizulienka
7. aug 2011

@reruna ty si poklad 🙂 dakujem velmi pekne, urcte vyskusam, vravis, ze chutilo? 🙂
baby nemate postup na tortu leziaceho medvedika? dakujem.

lusil2005
7. aug 2011

@zdenallicka jedna babicka je na vychode a velmi velmi by chcela, ale nemoze, a druha uz bohuzial nemoze ☹
od rana sa snazim malej tie horucky zrazit, davam jej aj sirupy, aj sprchy, aj zabaly, a uz ma 39,5... toto je fakt ako naschval!

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@lusil2005 no podla mna muz na ocr a ti rodit!!!neblazni,pondelok na vyvolavacku,nechci aby mal maly komplikacie z toho ze je tam tak dlho...malinka sa urcite da dokopy aj s manzelom 🙂 drzime palce celej rodinke

mia1111
7. aug 2011

ahojte, no zasa ste popridávali nádherné tortičky, aj som vám všetkým dala "páči sa mi to", lebo ste fakt šikovné 😉 . Tak ja idem v stredu gratulovať, chcem konečne upiecť tú moju prvú tortu, len sa chcem s vami poradiť... našla som recept na mramorové cesto zo 4 vajec na okrúhlu tortovú formu 23cm. Ja mám ale formu 26cm, tak mám dať o jedno vajíčko viac? aj múky a ostatných surovín o jednu štvrtinu viac? Nerada by som piekla na dvakrát, prosím, ak viete, poraďte mi... Vopred ďakujem ... A ešte sa chcem opýtať, či mám korpus upiecť v pondelok a naplniť a potiahnuť v utorok, alebo môžem v utorok ráno upiecť korpus, poobede naplniť a večer potiahnuť?

vejinka
7. aug 2011