Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. aug 2011

@marci2305 no mozem len za seba hovorit - ak robim orechove - orechy si donesu. Kremy robievam vacsinou vsetky podobne nakladne a rum davam tiez vsade ak sa nejedna o detske torticky. Pri cokoladovych som vahala ale potom ked som porovnala ze kilo cokolady ma vyjde na viac ako kilo hmoty MMF tak davam cenu rovnaku. Aj cokotorty robim take ze je tam vzdy aj cokohmota aj ozdoby nie len klasika poliate. Viem ze je to niekedy potom nezaplatene ked je tam vela postaviciek na malej torte ale ono sa to nejako vzdy vyrovna ked pride zase jednoduchsia torta

dm1
17. aug 2011

@marci2305 ved prave ked chce clovek pouzivat len maslo a ziadne nahrazky tak je to drahe. Aj ostatne suroviny samozrejme. Ja uz som si za tu dobu co peciem zvykla ze ludom sa zda vela a neriesim. Bud chcu alebo idu inde ale ja za menej veru ponocovat nebudem 😉

marci2305
17. aug 2011

@dm1 No to hej...Ja niesom vyučená cukrárka, len sa tak bavím. Zase mi je ľúto dať 30-50 Eur za tortu, keď si ju dokážem akotak sama uprpľať..🙂 Teraz som prvý krát piekla cudziemu a nevedala som jej dopredu povedať koľko za ňu 😉 No neviem či budem takto piesť. Nemám toľko času, ale bavilo by ma to. Teraz budem piesť jednu sestre ku krstinám, jednu krsniatku na 3 ročky a môjmu malému na 4 roky. Takže sept.-okt. 3 kusy. To m bude stačiť.. 😎

dadka212
17. aug 2011

@marci2305 ja orechové nerobím a keď to zrátam všetky sú skoro rovnako náročné aj finančne to vyjde cca rovnako, preto dávam 9eur za kilo

marci2305
17. aug 2011

@dadka212 Ďakujem za info. No ako som už napísala DM-ke zatiaľ budem robiť len v rodine, takže to bude zadarmo...🙂

gumkacka1
17. aug 2011

moja vcerajsia minitorta

pipka
17. aug 2011

babulky nemate niektora navod ako spravit vlka? 😕 😅
robim tortu s 3 prasiatkami a vlka nemam sajnu ako spravit jedniducho a vystizne..
prasiatka som zvladla, ale s tymto si neviem rady 😒 ☹

sofi07
17. aug 2011

@daniz jaaaaaj, uz je to davno 🙂. dakujem pekne, svadobna skoncila druha 🙂

sofi07
17. aug 2011

tie cukriky su predane, baby, ktore ste mali zaujem, mate IP.dakujem za pomoc 🙂. este sa chcem spytat. mam dost orechov, kupila som 10 kg po 6 eur/kg tesne pred otehotnenim 😀. mama mi ich zomlela, su zasterilizovane dve 5-litrove flase plus este aj v mraziaku, to zuzitkujem. nahodou, nechcete niekto v tych flasiach? neviem ale teraz povedat kolko orechov je v 1 flasi, mam to u mamy, cez vikend to viem zistit.

sofi07
17. aug 2011

tie orechy su neaktualne, som volala s mamou, ze si to v rodine rozdame 🙂

vlada111
17. aug 2011
vlada111
17. aug 2011

@jakelina, @mizulienka pridávam svoju tortu, bola to moja prvá pre cudzieho. Bola pre pána, ktorý maľuje obrazy. Ďakujem za tipy kočky. Torta sa páčila, nechceli ju vraj ani rozkrájať 😀 . Robila som 1x mramorák, bol super a čoko bešamelovú plnku a višne.

vlada111
17. aug 2011

@bzucinka2 juj veľmi si mi pomohla, ja som hladala bocianové a nič pekné som nenašla. 🙂

dadka212
17. aug 2011

@vlada111 torta je úplne prekrásna 😵

jakelina
17. aug 2011

@weirdo já jsem vymazala celou misku a byla plná až nahoru.

lamps
17. aug 2011

@vlada111 tá je suprová 😅 😅 😅 😅 😅

jakelina
17. aug 2011

@vlada111 dnes už mi to jde otevřít přímo jenom kliknutím. Mám ten odkaz modrý a včera ne, tak nevím kde byl zakopaný pes. Je krásná, děkuju. Uložím si a třeba použiju.
Dort máš nádherný.

jakelina
17. aug 2011

@sofi07 dej nám odkaz na tu tvoji svatební, ať se pokocháme. 😉 Prosíííííííííííím

lencza
17. aug 2011

@marci2305 super nápad....krásnej dort

@jakelina mně to včera taky nešlo, včera tam nebyl ten křížek 😉 😉 😉

tak já pomalu začínám přemýšlet, co upeču za dort manželovi příští týden k 33.narozeninám.......on je fanda do počítačů, aut, tak asi něco z toho......navíc mám v lednici pořád zbytky MMF, tak to musím už nějak spotřebovat

jakelina
17. aug 2011

@lencza hlavně, že je záminka upéct si dortík, že jo 😀

sofi07
17. aug 2011

@jakelina to bola len taka mala robena na stretku http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10625128...

gabika11
17. aug 2011

@vlada111 perfektna je, prosim ta ako si vyvalkala tak krasne dorovna tie stetce? Vsetko je ozaj ako ozajstne, clvoek by sa aj bal zahryznut, ze zje farbu z tuby 😀

jakelina
17. aug 2011

@sofi07 ten je krásný 😉

gabika11
17. aug 2011

@vlada111 a krasne si aj dosiahla tu strukturu dreva na paletu, je prekrasna 😉

dm1
17. aug 2011

@vlada111 tak ta je super ta paleta, stetce.... no parada!

lusil2005
17. aug 2011

@vlada111 kraaaaaaaaaaaaaaaaaasna torta!!!! pekne si sa vyhrajkala s detailami, uplna nadhera!

weronyca
17. aug 2011

kocky klobuk dole pred vasimi dielami,ja by som si na nieco take netrufla

vlada111
17. aug 2011

@gabika11 si zlatá 🙂 . Štetce som valkala prstami 😀

vlada111
17. aug 2011

kočky ďakujem, práve od vás to poteší 🙂 . Veď ja sa sem od vás chodím učiť 😉

dadka212
17. aug 2011

no nepodarilo sa mi to auto ako som chcela ale nevadí im je to jedno, že len aby sa to na auto podobalo 😀