Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
27. aug 2011

@zuzana124 úplne dokonalá - akou modrou farbíš ??

bzucinka2
27. aug 2011

sama krasa, radost pozerat vase vytvory a tu je par mojich z tohto tyzdna 🙂

jakelina
27. aug 2011

@bzucinka2 ty jsi teda fakt dobrá, takové horko a ty jedeš jako dráha 😀 😀

zuzana124
27. aug 2011

@anibas ďakujem, použila som túto gelovú Wilton sky blue (nebeská modrá) 🙂

dajna11
27. aug 2011

a inak baby,sotala som zarazená,ked mi jedna známa povedala,že za tortu 25-30 euríčok je velmi vela. ako neviem,teraz fakt...ako moťe toto človek,ktorý pracuje v gastronomii a živí sa tým...povedať??

bzucinka2
27. aug 2011

@jakelina dakujem, klima v kuchyni mi to isti 🙂
@dajna11 tak nech nepecie, ja som zase zostala zarazena, kem mi pani povedala ze v cukrarskej vyrobe pytaju za 2,5 kg tortu 45€ 😝

dajna11
27. aug 2011

@bzucinka2 ona nepečie,má reštiku,len ked som jej hovorila že keby som robila,napr.kamoška chcela,tak by som zobrala 30,lebo materiál vyjde dosť a zasa do pol noci pre niekoho pekné oči nad tým sedeiť nebudem.....tak že to je velmi vela.má dcerku,dáva jej robiť na sviatky torty,ale kam?neviem...mne nikdy nedala urobiť🙂

jakelina
27. aug 2011

@bzucinka2 já mám dnes a včera doma taky klimu. Manžel si do práce vloni koupil tu přenosnou, tak ji na víkend přivezl domů. Dělám jenom jeden dort, tak mi to horko ani nevadí. Stěhujeme ji z ložnice do jídelny a obýváku, stejně tu máme pořád 26-28 stupňů. Bydlíme v podkroví a přes ty střešní okna to peče jak divé. 😒

lamps
27. aug 2011

@dajna11 no ja teda neviem, ale možno má na všetku robotu ľudí, ktorí pracujú a ona len diriguje 😀. Ono sa to potom všetko ľahko robí 😎 . Vieš ako sa to hovorí: dajte mi ľudí, ja to urobím. Keby vyskúšala upiecť, naplniť a aj ozdobiť tortu, asi by to nepovedala. A cena surovín, ktoré pri torte použije je nemalou časťou z celkovej ceny torty.

lusil2005
27. aug 2011

baby, potrebujem surne rychlo expres poradit!!! moze ist salkovy krem (salko + maslo) pod potah??? neroztopi sa mi to? prosiiiiiiim! 😅

dajna11
27. aug 2011

@lamps ved to sa čudujem,ked vie čo všetko stojí,kedže robí s tým...že aká je dražoba,že ked robia cetaringy,čo si pýtaju dodávatelske firmy za všetko....ach jaj....ved to že nemá potuchy kolko piplačky je so všetkým...mna včera už ruky boleli od kvetiniek kolko som ich vypichovala.

dajna11
27. aug 2011

@lusil2005 ja som dala a pohodička.

anibas
27. aug 2011

@bzucinka2 že vraj PÁR 😅 😅 😅 nádherné, ako si sa vyhrala s Barbinami ???? už chápem, máš klímu 😀 😀 😀

anibas
27. aug 2011

@dajna11 áno - sú to nenormálne peniaze za "koláč" - ale poťahová hmota navýši cenu a všetko je ručná práca 😨 😨 😨 ja som takto začala piecť torty, že som nebola ochotná vyvaliť 40€ za tortu a ešte aj dary na krstiny 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
27. aug 2011

@dajna11 tak sa jej opýtaj, za koľko eur na hodinu by bola ochotná robiť. Hranicu, pod ktorú by nešla. A potom jej vyrátaj koľko hodín stráviš pri torte a plus suroviny. Možno pochopí, ale len možno. Pre niektorých ľudí má cenu len robota, ktorú odvedú oni sami a robotu druhých ľudí si nevedia vážiť a náležite ju oceniť.

dajna11
27. aug 2011

@anibas ja som sice len taký začiatočník,ale začala som z rovnakeho dovodu,dcere som chcela dať krásnu tortu ale ani som nepooznala vtedy na okolí nikoho kto by robil a ked,tak sa mi to tiež videlo vela,ale tak keby som nemala čas a chuť a nebavilo by ma to...tak by som si to veru zaplatila......ved to že tie hotové hmoty su drahé akolko na to nakydáš ked berieš aj na ozodby.

dajna11
27. aug 2011

@lamps no skor ten druhý prípad sa mi vidí,pretože ako sukromík by najradšej bola aby pre nu robili za dara ale kvalitne 😀

bzucinka2
27. aug 2011

@lusil2005 ja davam v pohode 🙂

lamps
27. aug 2011

@dajna11 tak pre takú podnikateľku je to "radosť" pracovať 😠

bzucinka2
27. aug 2011

@dajna11 tak sa jej opytaj ze si tam das aj ty robit 😀

lusil2005
27. aug 2011

oki baby, dakujem!!!

andriss23
27. aug 2011

tak pridávam moju dnešnú 🙂 tej kvázi veveričky sa nezľaknite,to je len tak z recesie 😀 😀 😀

swiss
27. aug 2011

@dajna11 tak odporúčam nech sa pozrie na ceny takých tortičiek napr. v cukrárni Ludvík a potom nech hovorí. Ja som mala konkrétne z tejto cukrárne cca 3kg lienku a za to, že bol korpus kakaový a plnka tvarohová s jahodami, som doplácala skoro 20€, tak ma približne 30€ torta vyšla na vyše 50€, lebo ešte si zaúčtovali zvlášť podnos, ktorý som tam mimochodom nenašla, len nejakú papierovú klasickú podložku a krabicu. Tento rok čo som pozerala tak zdvihli ceny o 20-30€, tak som sa tiež rozhodla, že na synove narodeniny radšej dopredu natrénujem a radšej mu spravím nejakú peknú tortu doma. Takže si nemyslím, že tá cena, ktorú si povedala je nejaká prehnaná. Teta by sa mala zamyslieť, že aký je rok a doba, asi trošku zaspala. 😉

swiss
27. aug 2011

@andriss23 tá veverica je super. 🙂 Ako si robila?

dajna11
27. aug 2011

@swiss no ja som chcela urobiť aj kamoške,zdalos a to tiež vela,ja by som bola rada aspon by som trenovala....ale tak ked je to vela,ja tiež nebudem doplácať...

swiss
27. aug 2011

@dajna11 fakt by sa mali porozhliadnuť čo také torty stoja, a hlavne čo všetko nie je v tej cene a zaúčtujú si až pri prevzatí, kedy už nie je šanca protestovať. 😒

jakelina
27. aug 2011

@andriss23 krásná 😉

dajna11
27. aug 2011

@swiss no ja nemám skusenosť,nikdy som neobjednavala...ak tak kupovala niekde v obchode priamo hotovu..ale tak to je hnus 😖

swiss
27. aug 2011

@dajna11 tak ja prvý a piosledný raz. Ešte som sa aj pri objednávke pýtala, že koľko to bude stáť, keďže uvádzajú, že"info v predajni", a tam mi baenka nevedela povedať, len vypýtala zálohu a dovi. A to mi ich odporúčali známi ako super cukráreň na torty. Ako torty super, vzhľad aj chuť, ale ten prístup. Sválne sa pozri na ich stránku, a nebude Ťa vôbec mrzieť Tvoja cena za torty. Majú tam aj za 500€ a teda niektoré za tú cenu, nič moc.

dadka212
27. aug 2011

@lamps nemám postup som niekde videla taký kvietok a zaujal ma, tak som ho skúsila vyrobiť 😀 a celkom sa podobá...