Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
8. sep 2011

@gumkacka1 kraaasna kyticka!!!! muza nepocuvaj, chlapi do toho nevidia 😝

daducha
8. sep 2011

@anicka077 mas IP 😉

monalisatko
8. sep 2011

Ahojte. Zas si idem k vám po radu. Zajtra budem robiť dcérke tortu a chcela by som spraviť hnedé ružičky. Prosím, poradíte mi hmotu z ktorej by sa mi to najlepšie robilo? Na stránke torty od mamy som našla čokoplastelínu, ale do toho ide kukuričný sirup, ktorý som u nás nikde nezohnala ☹

lucula73
8. sep 2011

@monalisatko ja som skúšala minule čokoladovú mmf hmotu...celkom fajn šli aj ružičky.....ak chceš,skús....

monalisatko
8. sep 2011

@lucula73 ďakujem pekne, vyzerá jednoducho, dúfam že sa mi podarí 🙂 Ešte si idem nájsť nejaký dobrý čokoládový krém, lebo dcérka chce čokoládovú tortu.

monalisatko
8. sep 2011

@lucula73 ešte by som sa chcela opýtať, že či si ich môžem pripraviť už dnes, zajtra ozdobiť nimi tortu, ale oslava bude až v sobotu. Vydržia mi v chladničke?

lucula73
8. sep 2011

@monalisatko myslíš ružičky?tie ti vydržia určite...........inak s tou hmotou sa najlepšie robí hneď,keď som ju prihriala,trochu sa drobila....takže si ich sprav z čerstvej hmoty,ak sa ti dá 😉

monalisatko
8. sep 2011

@lucula73 ano, myslela som ružičky. Tak idem osprchovať detičky, spravím večeru a potom si zamiešam hmotu a skúsim tie ružičky vytvarovať. Potom dám vedieť, prípadne hodím foto. Ďakujem ti pekne za pomoc 🙂

bzucinka2
8. sep 2011

@dm1 no idem tam dat este orchidejky, mini bielle viazane kvietky, kaly, ak sa mi podaria lalie, mozno gerbery a viazane brectanove listky .. no mam co robit, lebo tiez neviem odhadnut coho kolko ☹
@anibas no ja mam z toho nocnu moru ☹
@zuba 😀
@mizulienka ja by som tam dala stojace dvojsrdce 😉
@gagarinka ja z neho robievam a je to super pomoc, netreba to varit ani chladit len otvorit a robit s tym 🙂

bzucinka2
8. sep 2011

@gumkacka1 ved je pekna, este doladis rovne boky a bude ukazkova 🙂
@kiya 🙂 ja som vravela ze do 30 bolo z 10 vela, tak do mensieho by som robila len zo 6 ale hlavne ze to vydrzal 🙂
@lusil2005 neboj sa burak sa robi lepsie ako mcqueen 🙂

lawli
8. sep 2011

Tak dnešna šichta za mnou a zajtra nanovo....a takto to dnes dopadlo 🙂

lusil2005
8. sep 2011

@bzucinka2 no ja som este nerobila ani to ani to. ani 3D tortu som este nikdy nerobila 😖 aspon ze ma byt cokoladova, bez ovocia. to sa bude dobre orezavat 😅
inac - ludia nejako zcokoladovateli! dve objednavky mam take ze cokoladovy korpus, cokoladova plnka. bez ovocia... co mi pripomina - mate nejaky dobry recept na coko korpus? ja som este cisto cokoladovy nerobila...

ikula2
8. sep 2011

@lawli velmi krasna
@monalisatko ja som citala aj namiesto toho sirupu javorovy sirup, ale nemam odskusane

ikula2
8. sep 2011

@vlada111 dakujem vladi 🙂

anibas
8. sep 2011

@reruna perfektné - hlavne Mater sa mi páči 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
8. sep 2011

@lusil2005 je super fotopostup, ked potrebujes 🙂 a ja robim cokokorpus ako mramorovy len dam cisto cokoladovy🙂
@lawli krasne didiky 🙂

lusil2005
8. sep 2011

@bzucinka2 jasneeee prosim si fotopostup!!! 😅 kazda rada cenna!!!

lusil2005
8. sep 2011

@bzucinka2 a mramorovy robis ten co tam ide aj olej aj voda a hladka muka? lebo ja robim ten - ten je uplne mnam!!!

fatima30
8. sep 2011

@lucisa
dakujem velmi pekne,ani nevies ako to potesi.kedze sa len ucim 🙂

adrianai
8. sep 2011

@reruna jéj, ty ich máš akých podarených...ja som sa tiež trápila s bleskom predvčerom, pozerám, že som zabudla na svetlá 😀 dorobím 😝 kamoška chce obdĺžnikovú tortu, zatiaľ ešte nemám celkom prestavu, čo vymyslím, nemáte náhodou niečo uložené pre inšpiráciu? Skoro všetko som našla buď okrúhle tortu alebo 3D

monalisatko
8. sep 2011

@ikula2 ďakujem, skúsim sa popýtať, či ho dostať u nás. Najbližšie vyskúšam.
@lucula73 ach jaj, mám tú hmotu, vyzerá dobre, len je akási mäkká. neviem z nej robiť ružičky, lebo mi to nedrží ☹ ☹ ☹ čo mám pridať nech to je tuhšie??? prosííííííím ☹ ☹ ☹

mizulienka
8. sep 2011

@lusil2005 som zvedava, ci sa najde nejaky coko korpus, pravednes som ho zhanala 🙂 nakoniec som dala iba kakao, ale ja hladamnejaky, kde ide cokolada, ze je taky vlacnejsi,mne je kakaovy korpus taky suchy...

lucisa
8. sep 2011

@fatima30 já jsem taky začátečník, poprvé jsem začala sice zkoušet už před rokem, ale protože u nás doma nikdo moc sladké nejí, peču jen na narozky a těch zase do roka tolik není 😀 , takže se pořád učím a na holky tady absolutně nemám. Ale chodím je obdivovat 😀

@adrianai jééé, to je krásný Blesk. Já pekla synovcům na narozeniny před 2 týdny, ale protože oni nemají rádi žádný potahovaný, tak byl jen s polevou a Blesky jsem jim malovala, není to nic moc, ale oba klukani ho poznali, což mě potěšilo 😀

fatima30
8. sep 2011

@eliska22
to nebolo podla receptu,uvarila som cokoladovy puding,do toho dom dala taku stvrtku maleho masla a zamiesala som jeden makky tvaroh a podla chuti docukrila.takze ni c svetoborne

bianca
8. sep 2011

ahojte cukrarky.Uz som zufala.To vazne nezozeniem nikde abecedu?Mam doma funky a ta je vsade no nieco ine na marcipan zohnat je zazitok ☹ uz hladam 3 dni

fatima30
8. sep 2011

lucissa
ved to este stale neviem tu hmotu potiahnut bez toho aby sa mi pokrcila alebo nepotrhala.a velmi zavidim (v dobrom)babam ake su sikovne.vyzera to akoby to robilo dieta 😢

lucisa
8. sep 2011

@fatima30 to já taky, sice potahovat už zvládám, dělám z falešného marcipánu, jednou jsem zkoušela MMF, ale nikomu to nechutnalo, tak ten marcipán už jsem se naučila dělat takový fajný, že jde krásně vyválet a potáhnout (navíc je ten recept se zpracováním v pekárně, což chválím do nebes, bo z toho míchání jsem byla vždycky zmordovaná, teď to mám zpracované za 10 minut bez práce, pohodička....), ale třeba postavičky nebo nějaké jiné 3D ozdůbky jako holky, to se absolutně nechytám. Já nejsem nějak zručná, i výtvarka ve škole byl nějaká chabá, takže se ani nedivím. 😀

adrianai
8. sep 2011

@lucisa no ja som na tom podobne, pečiem iba rodinke na oslavy, teraz prvý krát kamoške...tvoje tortičky sú veľmi pekné, ja teda kresliť nemám odvahu, som strašná grambľaňa a ako sa mi ruky trasú 😀

lusil2005
8. sep 2011

@mizulienka aha tuto som nasla s cokoladou, a hladkou mukou... mne chuti viac korpus z hladkej muky ako z polohrubej... je taky vatovejsi, makucky... http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824&use...