Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
16. sep 2011

Zienky dakujem vam krasne!!! Torticka je uz odovzdana oslavenkyni, velmi sa jej pacila... A bola dobraaaa! Nakoniec som v nej striedala parizsku slahacku a tvarohovu plnku... Konecne som mala zo svojej torty aj ja!!! To uz sa mi nestalo skoro dva mesiace 😕

njonja
16. sep 2011

@lawli wow, ta je nadherna!! Z coho si modelovala ten traktor? Som len zaciatocnik, tak prepac asi taku hlupu otazku! Ale je to tortove cesto, ci cele z mmf?

lawli
16. sep 2011

@njonja ďakujem krásne za pochvalu....otázka vôbec nieje hlúpa...aj ja som predsa nejak začínala...traktor je celý z MMF 😉

njonja
16. sep 2011

@lawli Dakujem🙂 ale jedno nechapem, ja som prave dorobila svoju druhu trou, ale moje oba sa leskli veeeeelmi prevelmi. Cim to moze byt? recept na mmf mam tu z konika, farby mam tekute... a ruky nemydlim maslom ale cukrom.-( Tvoja sa vobec neleskne a pekne to drzi..mne to nechce drzat ☹ som robila korunku, co mala stat na trote a cela mi spadla, aj ked som ju nechala v ladnicke par dni susit...

njonja
16. sep 2011

@lusil2005 krasna! Ako si robila tu cipku?

akme
16. sep 2011

@maca77 aj mne sa zdajú MMF iné ale pripisovala som to že je leto teplo lebo cez zimu sa z toho robilo super a teraz sa mi to rozpadá pýta to viac cukru lebo sa to lepí 😠 😠 😠 😠 😠
@dm1 Dani a kde kupuješ ten kukuričný sirup v T-Fornaxe ho nemajú ani v žiadnom zdravom obchode u nas v PB a akú značku hoď foto diky

lawli
16. sep 2011

@njonja Neviem ,ja som tiež začala robiť ten recept tu z koníka a nedávam tam vôbec tuk (raz som doma nemala a tak som skúsila) len si stale umyjem cukríky a dám citrónku, ruky tiež nepotieram tukom ,ale iba cukrom ,poprípade si ich umyjem a usuším.... čo sa týka farieb tak používam klasické potravinárske farby ,ktoré bežne dostať v drogérke...nikdy som nemala iné....sušim to voľne nikdy nie v chladničke...ale len na vzduchu a hlavne nie v kuchyni ,kde je vlhko (para od varenia) 🙂

njonja
16. sep 2011

@lawli hm, tak asi to bude tym susenim v ladnicke☹ Len ked inde je teplo☹ Musim nieco pospekulovat. Netusim, cim, to je.... zajtra hodim foto, ked prijdem z tej oslavy, na ktoru som robila tu tortu... dakujem za rady🙂

lawli
16. sep 2011

@njonja Ja bývam v rodinnom dome ,mame komoru a tam je super , dokonca aj v lete je tam chladno a v pohode tam držím aj hotové tortičky a tiež suším všetky ozdoby.... 🙂 na foto sa teším ,určite kuknem...prajem príjemnú oslavu a nech všetkým tortička chutí...za rady neďakuj ,vždy rada poradím ,aj keď asi nie moc... 😅

lusil2005
16. sep 2011

@njonja To je sugarveil krajka. Z takej cukrovej hmoty. Je na to specialna silikonova forma.

bianca
16. sep 2011

decka cafte.Ja modelujem a uz ma z toho velmi boli hlava.Pidi auticka dlho dlho nebudem robit

bianca
16. sep 2011

co to co to piatok a tu nikto neponocuje?Ja mam hotovo vaaaaaaaaa este uklid a do postele 🙄 🙄 🙄

njonja
16. sep 2011

@lusil2005 , @lawii dakujem krasne 🙂

jakelina
16. sep 2011

@bianca já už taky mizím. 😀 😒 Oči držím silou vůle.

bianca
16. sep 2011

@jakelina mne sa dnes chce az zvracat.Asi potrebujem okuliare lebo ma neskutocne boli hlava a je mi zle.Len dufam ze do rana stromy nepopadaju na auta a nebude cela moja robota na prd.CHcelo by to neaku poitsku proti ziv.pohromam :-/

broucek2
16. sep 2011

holky, pracujete některá s královskou glazurou? Jaké máte zkušenosti a která je dobrá? chci to vyzkoušet

katulkaaaaaa
17. sep 2011

ahojte pridavam foto piatej a siestej torty....jedna mi odpadla,a na nedelu mam asi 10 minitorticiek,ale to uz bude pohoda 😀

martinex
17. sep 2011

ahojte,tak pridavam to moje prasa...nejak sa prezralo lebo svina vazi 8,5 kg 😀 😀 😀

dm1
17. sep 2011

Pridavam svoje tohtotyzdnove este asi budem robit jednu so smoulinkou ale to az zajtra a potom mam 2 tyzdne volno lebo idem s malym na operaciu 😔 . Ale nic vazne len pruh na vajku ma to od narodenia ale aj tak mam strach predsa len taky stuplik maly a plna narkoza ☹

bzucinka2
17. sep 2011

@pipka tak si mohla urobit obdlznik a z toho dva trojuholniky, alebo kruh na polovicu , to sa lahsie deli ako srdiecko 🙂
@m.a.r.t.i.n.a tak to ti verim 🙂
@lawli krasna super 🙂

bzucinka2
17. sep 2011

@broucek2 co je to kralovska glazura? 🙂
@martinex sme ti vraveli nerob podnos 😀 ale je krasne aj ked je prezrate 😀
@dm1 krasne torticky a vidim ze si pouzila na cokoladovej tie perlicky, aj ja ich uz mam doma, tak asi pouzijem na svadobnej 🙂
chudatko malinke, drzim palceky, aby bolo vsetko ok a operacia dopadla na 1s hviezdickou 🙂

petusko
17. sep 2011

@dm1 kde sa daju momentalne objednat tie perlicky?? Ja som ich uz mala a minula som ich a teraz ich neviem zohnat, vsade su vypredane. Inak su super, mne sa velmi pacia a super sa s nimi dekoruje.

janulkamartinko
17. sep 2011

@pipka dakujem,ano vydlabala a zjedla,ale nie islo to do guliek 🙂 a potom len vopchala flasu.... kludne vyskusaj to je pre tych co sladke moc nemusia 🙂

petusko
17. sep 2011

tu su moje tohtotyzdnove, fotila som ich velmi narychlo 😅

lamps
17. sep 2011

@dm1 operácie sa neboj, môj malý ju tiež podstúpil a znášal to veľmi dobre. Deti sú úžasné, ako rýchlo sa vedia zotaviť.

cicimotinka
17. sep 2011

@janulkamartinko super, tá zelená je paráda... milujem zelené torty... a tá fľaša 😀 😀 😀 navrhujem nalievať, kým je tam tá torta okolo, bude sranda... 😀 😀 😀

margotka7
17. sep 2011

kocky potrebujem od vas dalsiu radu 🙂. moze ist pod K2 ako podkladovka nutela s dzemom??? niekde som citala, ze sa dava, ale ci priamo pod K2 to neviem. aby sa mi to nahodou nezacalo topit.

pipka
17. sep 2011

@bzucinka2 hmmmm...mohla 😅 ale uz je srdiecko od vcera upecene, tak uz ho len potiahnem...a nakoniec som sa rozhodla, ze zostane vcelku, len ho dvojako ozdobim 😎

mariann2
17. sep 2011

@petusko krásne tortičky, prosím ťa, holubicu na tých birmovných tortách máš z formičky? je veľmi pekná. mám objednávku na viac birmovných a zbieram info 🙂

pipka
17. sep 2011

baby naaadherne torty...normalne nechapem...to vy ako stihate za tyzden tolko piect 😕 ja mam dost ked mam robit jednu 😝 😅 zjavne nemam este taku prax 😅
a hlavne neustale za suknou maleho, co ma drzi za nohu...no vyyyborne sa mi pracuje 😅 😀 😀 😀 😀
a mala na stolicke vylezena a vsetko komentuje....obdobie "PREČO" milujem 😀 😅 😀 denne 1000x odpovedam,...a ked sleduje pecenie a zdobenie odpovedam hadam aj Milion x 😝 😝 😝 😀