Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
6. okt 2011

@lusil2005 no mail mi prišiel 😉 nechápem, už som písala aj adminom, prečo mi nechodí IP, potom vyzerám ako idiot, že vidia baby, že som tu a neodpisujem 😠

katy1979
6. okt 2011

@dadka212 to nie si jedina co ma takyto problem to sa tu obcas stava

@mizulienka tak vies mamicky na materskej 😀

mizulienka
6. okt 2011

@katy1979 nooo, ja uz som na materskej 3 rok a niekedy si pripadam akoze fakt jak magor 😕 😕

dadka212
6. okt 2011

@katy1979 viem, že občas sú tu také problémy, no len ja sa potom fakt cítim ako blbec, si môžu o mne myslieť, že tu píšem nech mi pošlú linky ak niečo chcú a potom neodpisujem na iP...

79zuzana
6. okt 2011

@mia114 krasna milucka torticka

alenv
6. okt 2011

holky prosím na pomazání dortu pod marcipán mohu použít i marmeládu? nebo je lepší nutella s máslem. Ještě se zeptám je to podíl 1:1?? a POužíváte pravou nutellu a nebo nějakou takovou náhražku?
Děláte někdo z marcipánové hmoty domácí? Z mléčného marcipánu?

79zuzana
6. okt 2011

@adka_praha tie zlate ornamentny su naozaj "zlate" 😉

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka jasneeeee aj ja uz chapem 😀

adka_praha
6. okt 2011

@79zuzana dakujem 😀

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 ale nieeeeee ved my sa pre istotu spytame aj tu! 😅

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 to som asi vysvetlovala ako hotentot, idem sa hanbit do kuta 😀

blandik
6. okt 2011

ahojte, prosím vás, zrovna dělám dort, potahuji hmotou z bonbonů a cukru a taky mám kousek marcipánu dr. Oetker, potřebuji přilepit k dortu (autíčku) kolečka. Čím se to lepí? Bílkem? Díky moc.

katulkaaaaaa
6. okt 2011

@blandik kvapkou vody 🙂 alebo jedle lepidlo

katulkaaaaaa
6. okt 2011

@mizulienka 😀 😀 😀 chapeme neboj 😉

blandik
6. okt 2011

@katulkaaaaaa - děkuji, bojuji tady strašně s tím dortem. Navíc je růžový, protože ty bonbony byly dvoubarevné i uvnitř. Takže malý bude mít růžové autíčko (barvit nechci) 😀 😀 😀 😀 Ale myslím, že jediný kdo bude per plex z té barvy budou prarodiče 😵

daniz
6. okt 2011

@alenv to je jedno, akú nutelu dáš, ale najlepšie je maslo+cukor-vyšlahané a ja pridávam aj omrvinky z korpusu. 😎

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka ale nieeeee! len ja tiez ten vrch zrezem vzdy, aby som mala do masla ktorym potieram tortu 😅 preto som sa nevedela "vzit" do tvojej situacie 😀

mariann2
6. okt 2011

ahojte dievčatá, potrebujem poradiť, niektoré z vás si tu kupovali u číňana tie gumené obrusy a vyrábali z nich /alebo pomocou nich/ čipky, nevie niektorá z vás ako sa s tým robí, dnes som si jeden kúpila a neviem čo s ním ☹

yamahafazer
6. okt 2011

moje dorobene
ta trojposchodka je malinka ma len 1400g to su spolu tieto dve torty jednemu zakaznikovi ,tato trojposchodka ma mat farbu vlajky slovenska preto tie farby tak si to zelal zakaznik lebo je to pre sestru co sa po dlhej dobe vrati zo zahranicia a este na vrchu bude mat jednu sviecku

mizulienka
6. okt 2011

@yamahafazer ake velke mas tie korpusy na trojposchodovke...ja nechapem, ale moje korpusy 26 prieer vazi cez 1kg 😕

mizulienka
6. okt 2011

@yamahafazer este som zabudla, to auto je perfektne na tej druhej :-

anibas
6. okt 2011

@dadka212 Moja zlatá môžeš mi objednať ten brečtan klasický ?

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 oki, dnes to cvaknem a pošlem ti to. škoda, že som nevedela skôr, by som nafotila postup. Na Tortyodmam sú tiež nejak maky, ale mne sa tak nepáčili ako tieto ☹

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka tam nie, ale pozri klasické domáce potreby. V Ba toho podľa mňa bude. Skús mrknúť v cigánskom obchodnom dome pri Vrakuni, tam tuším bývaš niekde, či nie?

blandik
6. okt 2011

Ještě bych se chtěla zeptat, jak mám dort uskladnit (tedy jasně, že do ledničky), ale mám to potažené fondánem z bonbonu, dost to schne..a oslava je až v sobotu (respektive, mám to před oslavou otřít vodou?). Máte nějakou fintu?
Jinak ty dorty tady máte nádherné, klobouk dolů

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 vo Vrakuni nie 😉 v rovinke byvame 🙂
skusim nieco popozerat, dakujem krasne 🙂

dadka212
6. okt 2011

@anibas jasné 😉
@vlada111 mne sa tiež nepáčia, preto som chcelaurobiť podla teba, tie sú krásne aj anibas ich robí nádherné 😵

daducha
6. okt 2011

Ahojte ,
tak moje motyle su doma a teda poviem Vam som pri tom poriadne nadavala.V nicom by nebol problem, tie otvory na kridlach sa krasne vyrezu podla sablony, no preblem je, ze ten motyl nema ohranicenie.Takze len od oka ho viem vyrezat z hmoty.Teda za tu cenu 😠 ho tam mohli urobit .Prve foto hodim vecer ked bude konecne muz doma, mam doma maroda,bojujeme so 40-kami teplotami,tak nestiham.
Ale inak su tie motyle uzasne 😵
Tak pekny den bez bacilov 😉 u nas doma ich je pozehnane ☹

yamahafazer
6. okt 2011

@mizulienka ten spodny ma tak okolo 15cm a vrchne mensie to som vyrezavala z plechu a su iba raz plnene,ale tak sa to naprd robilo take prcky
a to auto dufam,ze sa troska podoba ma to byt skodovka 1000 len taketo modely aut neni premna 😀

jakelina
6. okt 2011

@vlada111 prosííííííííííím nafoť nám ty máky, já to chci taky umět. Jsou krásné, až budeš zase dělat tak se moc přimlouvám za fotečky 😉