Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
12. okt 2011

@adul67
@yamahafazer
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbi...
Baby, bolo by dobre, keby ste tam napisali, ze mate zaujem, lebo sa nas tam ozvalo malo, tak potom sa este pytala aj na TOMe (teda aspon si myslim, ze je to to iste).

pristela
12. okt 2011

no ja jej posielala platbu 21.9 a stale mi nic neposlala ☹ aach jooo, a to by som od nej este nieco chcela, len už nemam odvahu, radsej pockam ci vlastne aj toto pride 😖

reruna
12. okt 2011

Holky nestrašte s tím MMB, já tam poprvé objednávala asi za 300,-Kč a přišlo všechno hned a bez problémů, te´d tam mám objednávku asi za 2000, co jsme se domluvily ještě se ségrou a kámoškama a čekáme na jedno tvořítko, co má v těch potřebách na objednávku, tak jsem ještě dneska doobjednávala, tak musím doplatit a teprve potom to bude posílat, snad nebudu čekat taky měsíc......

reruna
12. okt 2011

@pristela tak to snad se s ní raději domluv, ať ti pošle aspoň část toho, co má.... to je fakt dlouho, na to, že peníze jsi poslala dávno....já jsem se právě dívala na hodnocení, má všechno samou chválu, moje první zkušenost taky dobrá, tak jsem objednala za víc peněz, se mnou komunikuje, tak možná toho jen má hodně......

pristela
12. okt 2011

@reruna ja ale na nic objednane necakam , už mala mat vsetko pripravene aj na postu už mala ist v pondelok, i ked po termine, ale tak bola som rada že predsa, už len cakať ci fakt bola 😉
Ja si skor mzslim že ma v tom chaos aj v platbach co mi i priznala, bo skor pisala že moju platbu nema že som asi nedala VS bo takych platieb ma na ucte vela a pak som jej preposielala výpis z banky, že zaplatene je, na to už neodpisala len že to posle a myslim, že ak jej chýba do baliku jedna vec posunie ju tam z druheho baliku a potom stale len caka na tovar co jej to tam chyba, aspon pri mojej objednavke mi to tak pripadalo.
nuž ale mila je, snad je to len v tom , že si holka na seba asi nabrala toho vela 😖

vlada111
12. okt 2011

@mizulienka podľa mňa je super, taký rozprávkový utiahnutý psík 🙂 . No ja by som toto nevytvorila...

cestovatelkaandrea
12. okt 2011

@lusil2005 dakujem. nebola to klasicka torta, lebo ta by dlhu cestu autom neprezila. spravila som orechovo hrozienkovu babovku s dzemom do stvorcoveho plechu a potom potiahla vrch a ozdobila.

reruna
12. okt 2011

@pristela jestli to v pondělí poslala, tak by se to dalo snad vysledovat na poště ne...?
@mizulienka náhodou krásný pejsek

jakelina
12. okt 2011

@reruna mně teda poslala číslo zásilky a viděla jsem, že to odeslala v úterý a přišlo to ve čtvrtek.

lucula73
12. okt 2011

@zuba ja som sa pred časom pýtala na orechový korpus a vybrala som tento ,je veľmi dobrý 😉
6 vajec,350gr. práškového cukru,250 gr. polohrubej múky,150 gr. mletých orechov,1 pdp,10 PL studenej vody,2PL oleja, 1 Pl rumu... 😉

@vlada111 krásny tučniačik,teda celá trotička ,niečo prenádherné, 🙂

mizulienka
12. okt 2011

@mrka2 @vlada111 @reruna dakujem, ste zlate 🙂 ale mrzi ma, ze som nemala viac casu na celkove zdobenie, urcite by som to vedela lepsie ozdobit 😉 ale uz som napisala pani, ze ma mrzi, ale ze neurobim 😒
ja som sa tej kamily vcera pytala na tu krajku a odpisala mi skoro hned, takze na maily asi je 🙂

zuzkat1
12. okt 2011

@lusil2005 no tak si to premyslim, lebo ten zlaty klas sa mi moc nepaci.. nikdy som to este nepouzila a chcela som sa vyhnut akymkolvek pudingovym zakladom... ale mozno to teda urobim s tym...dakujem

zuzkat1
12. okt 2011

@pristela toto je presne ta plnka ktoru som aj ja nasla ...sice inde ale je to presne ono🙂 a ja by som bola zvedava ci nieco pokazim ak slahacku zamiesam do toho visnoveho kremu miesto toho aby som ju dala nad neho?🙂 ale asi to nakoniec necham tak ako pisu a dam to nad krem.... len sa bojim nech sa neroztecie... stane sa nieco ak do 2slahaciek pridam 3 smetana fixi?

jakelina
12. okt 2011

@mizulienka vždyť byl hezký, ty jí ho nedáš??? To byl nějaký zkušební???

zuzkat1
12. okt 2011

@pristela to fakt len 6PL visnovej stavy? nie je to malo? ja som myslela ze celu z kompotu by som pouzila...

mizulienka
12. okt 2011

@jakelina ano to som sa iba ja chcela presvedcit, ze ako mi to ide, respektive nejde 😉

mia114
12. okt 2011

ahojte, zase ste toho popisalei ze nestiham citat 😅 😀 snad ked zaspi mala si vas precitam.
dakujem za paci sa 😵
vcera som este ponocovala a robila postavicku tigrika na tortu,. este ma cakaju dake jesenne listy robit, vcera som dake skusala, ale neviem trafit peknu farbu na ne.
Inac baby, aj mna zase laka daco si objednat z toho MMb 😅 stale dava nove veci.
Ked pisete ze su to veci objednane z ciny, musim sa opytat muza kde on objednaval veci z ciny, obcas daco odtial objednal a mal to bez postovneho vzdy, tak skusim kuknut ci tam enmaju aj dake pomocky na pecenie.

mia114
12. okt 2011

tu je moj tigrik a nemo

mia114
12. okt 2011
mizulienka
12. okt 2011

@mia114 Maji poslala som ti friend request, ked ma mozes prijat 😉 😀 dik

mizulienka
12. okt 2011

@mia114 prosim ta ako farbis listy? mas uz ofarbenu hmotu a ich potom iba tienujes? ja idem robit polovnicku tortu a chcem farbit dubove listy, ale rozmyslam, ze ich budem farbit na mokro, nie iba tienovat, ale ci to vyjde 😕 😕

mia114
12. okt 2011

@mizulienka ahoj, neprisiel mi request, skusa este raz.
a listy, no to je problem, ja som si ich zafarbila takou vselijakou farbou, hnedo-zeleno, zlto-zeleno a potom este potrela praskovou farbou hnedou a zalenou ale moc sa mi nepacia, hodim foto ked mala zaspi.

mia114
12. okt 2011

@mia114 ok, uz som odoslala potvrdenie.

mariann2
12. okt 2011

@mia114 máš krásnu prácu, poslala som ti žiadosť o priateľstvo 🙂

reruna
12. okt 2011

@mizulienka no to nemyslíš vážně.... klidně paní pejska udělej, vždy´t je nádherný, já bych takového nesvedla!
@pristela - jak píše i @jakelina podle čísla zásilky si zjistíš, kde ten balíček je, podle mě ti přijde dnes, jestli to poslala v pondělí

bzucinka2
12. okt 2011

@mizulienka ja to cele potriem este lekvarom 🙂 inak ju robim ako ty plus puncova aroma a rum 🙂

danciacik
12. okt 2011

Baby ahojte, aj ja som vám poslala žiadosť o priateľstvo ale len dvom, ak by niekto chcel aj mňa tak tu soooom:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.200966...
Inak mám na nedeľu tortičku nevedeli akú pre 30-tnika tak som dala návrhy a nakoniec vybrali niečo úplne iné, zahalené prsia 😖
Ale mám ešte otázočku, viete mi poradiť ako na takéhoto psíka, to je už objednávka na november, tak zisťujem dopredu.

gabka75
12. okt 2011

@mia114 máš nádhernú robotu,krásne

lusil2005
12. okt 2011

baaaabyyyyyy ja som urobila svoje prve babetkko s mojou novou formickooooou a je take kraaaasne!!! normalne sa musim furt skerit jak sprosta ked sa idem nanho pozret! 😀 😀 😀 strasne je to podarene!