Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
17. okt 2011

@vlada111 TO není blbý nápad.. 🙂

zdenallicka
17. okt 2011

A mně by dnes konečně měl přijít balík z MMB a od Kamky... Na tu jsem teda nas.aná... 😠 😠 😠

dadka212
17. okt 2011

@lusil2005 takto, to je kamoška moja aj sestrina, ona má firmu kde pracuje aj moja sestra a ona by mala dnes prísť do tej firmy na Halovej aj s pomôckami, ak ich nezabudne 😅 keby si bola fakt na prášky a príde ešte v pracovnom čase, tak by si tam mohla prísť aj dnes a zobrať si čo si si objednala...ja to budem dávať dokopy až ked to budem mať doma a kopčekovať 😀

dadka212
17. okt 2011

@zdenallicka prečo si na nu nas.aná?
tiež sa mi páči tá zelená, len kvety iné...

daducha
17. okt 2011

@zdenallicka jeeej, to je moja tortickaaa 😀 ,perlicka som lepila priamo na hmotu tak, ze som si na to miesto dala trosinku lepidla stetcom a pritlacila perlicku,islo to rychle 😉
Baby, mne minule zakaznik doniesol spät podlozku a k tomu tasku orechov 😵 .Ze aky je zlaty 😀

tica
17. okt 2011

baby nemate inšpiráciu na niejaku jednoduchu tortičku s ľaliami?

daducha
17. okt 2011

@vlada111 krásna lalia, ja mam pred kvietkami respekt,teda okrem pivonky,cakam si na kurz s Juliou a potom sa do toho pustim.Ale ten mam az koncom novembra ☹ ,uz tesíííííím

daducha
17. okt 2011

@bzucinka2 dakujem, idem mrknut 😉

pristela
17. okt 2011

inak holky , keby ste byvali poblíž mna, tak si kludne pridite nazbierat orechy, my ich na nic nepouzivame 😉

lusil2005
17. okt 2011

@dadka212 JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ to fakt???? no paraaaada! tak uvidime kedy to dorazi. hlavne ze to uz bude na slovensku, my uz si to nejako rozoberieme 😅 a dakujeme Dadi! 🙂

79zuzana
17. okt 2011

ahojte, nemala som cely vikend net, tak vas idem docitat a pokochat sa vasimi vytvorami 🙂 Pridavam moje 2 torticky z tohto vikendu 🙂

lusil2005
17. okt 2011

@daducha ja by som tiez privitala kurz. ja sa zas desim pivonky 😀 ta mi teda vobec nefunguje 😒

ivkaivka
17. okt 2011

@ivka30 , davala som tie cukríky Haribo

jakelina
17. okt 2011

@pristela já bych si přišla nazbírat, ale mám to nějak daleko. My máme sice ořech, ale letos sklízíme jenom listí 😝 😠 Všechny ořechy zmrzly

pristela
17. okt 2011

@jakelina 😀 😀 no my mame asi 6orechov abo kolko, mame ich len preto , ze su to velke stromy 😀 mojho z nich škriabe v hrdle, mne opucha jazyk a deckam nechutia 😖 tak ked som v noci vonku so psom pocuvam ako sa myšky ládujú orechami 😠

zdenallicka
17. okt 2011

@dadka212 Objednala jsem si u ní za 30 éček, když jsem jí psala, jestli to konečně už odeslala, tak mi teprve řekla, že nemá to a tamto a že jestli nevadí, že to pošle až za pár dní.. když jsem objednávala, vše měla na skladě.. Pak mi psala další den, že není ještě barva, tak jsem si vybrala druhou.. a za poštovné si naúčtovala 2,6 druhou třídou a na obálce (!!! poslala v obálce drátky, musela je zohnout, ab se tam vlezly!!!) byly známky za 1,40 první třídou.. No , už si od ní neobjednám..

Chápu, že se někdy stane, že něco není, ale mohla dát vědět, že to není a bude odesílat o pár dní později.. Peníze jí došly okamžitě (stejná banka).. Nemohla se mi dovolat (moje chyba, nenapsala jsem tam předvolbu), ale měla mail...

Dvakrát jsem jela 25 km, abych si to vyzvedla.. 😒

zdenallicka
17. okt 2011

@daducha Děkuju.. 🙂 Je krásná... 😵

jakelina
17. okt 2011

@zdenallicka já jsem u ní nakupovala dvakrát a vždycky mi všechno hned poslala bez problémů. Tak nevím co se s ní děje. 😒

lucula73
17. okt 2011

@lusil2005 len nie že poberieš všetky pomôcky ,niečo nechaj aj nám ostatným 😀 😀 😀

akme
17. okt 2011

@rogerka aká plnka a aké ovocie maš v tom srdci vyzerá to mňam
@zuba ďakujem
@vlada111 akú používaš hmotu?

zdenallicka
17. okt 2011

@jakelina Ty myslíš asi paní z MMB,, Ta, o které mluvím, je ze Slovenska..🙂

lusil2005
17. okt 2011

@zdenallicka Ty myslis Kamku? Ja som u nej nakupovala asi dva krat a vzdy som tu objednavku poriadne domotala 😀 ale vzdy mi to poslala hned...

zdenallicka
17. okt 2011

@lusil2005 Mě by to třeba taky poslala hned, ale něco z toho neměla, tak se neobtěžovala mě upozornit.. Musela jsem se jí připomenout, že čekám na balík... 😝 A poslat drátky v obálce, do které se nevlezou, mi přijde teda velká drzost... 😠

akme
17. okt 2011

@zdenallicka ja som tiež objednávala u Kamky a tiež nemala všetko tak sa neunúvali my to oznámiť 🙄 a čakali na tovar a ja tiež keď mi to už súrilo tak som volala tak sme sa dohodli na náhradnom tovare lebo už som nemohla čakať 😖 a na druhý deň som to mala doma 😀

zdenallicka
17. okt 2011

@akme
@lusil2005

Mně ještě sere to, že si účtuje skoro dvojnásobek za poštovné druhou třídou.. první třídou jsem to měla o polovinu levnější... 😲

anibas
17. okt 2011

@dadka212 vážne prišli pomôcky ??? 😵 😵 😵

anibas
17. okt 2011

Práve mi zrušili objednávku na detskú tortičku 2,5 kg - normálne som šťastná - mala som taký zlý pocit z tej objednávky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

zdenallicka
17. okt 2011

@anibas Proč jsi měla zlý pocit?

lusil2005
17. okt 2011

@zdenallicka postovne neriesim, casto maju stanovenu pevnu taxu bez ohladu na to kolko uctuje posta. vezmi si - musi to do niecoho zabalit, oblepit paskou, ist na postu... my si tiez uctujeme za tacku na ktorej tortu urobime. jasne ze to ze sa neozve a ty cakas na tovar - to nastve.... 🤐

lusil2005
17. okt 2011

@anibas toto poznam!!!! niekedy je to zrusenie objednavky ako na zavolanie ze? 😀