Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
19. okt 2011

@dm1 ja tu mam taku babu a byva o dva vchody vedla. tortu som im robila este v lete tak pred mesiacom ma stretla a ze jeee ja vam musim vratit tu podlozku. a zasa nic.
moja skusenost ze vacsina nevrati.

lenocka23
19. okt 2011

@katrin21 ked to bude chladnut, tak to tiez obcas premiesaj, pripadne preslahaj slahacom... tie kusky by sa mali rozpustit.. a ak su len take malinke, mohli by pripadne aj ostat, ci nie? 😉

katy1979
19. okt 2011

ja momentalne likvidujem krabice z ikey.
ale kradnem z billy to mam najblizsie. kaufland je na druhom konci mesta.
tiez tak chodim jedno dieta v kociku druhe cupita vedla a hore na streche krabice ci obcas krabice v kocike a dieta zavesene na mne

katrin21
19. okt 2011

@lenocka23 no, tusim sa mi tam stuhlo to vajce, zltko.... 😖 to sa asi nerozmiesa.. skusala som ponornym.. a nic.....asi to cele vysmarim, kaslem na to , budem to robit zajtra a potahovat neviem kedy, asi az v piatok a to uz vecer ma byt torta hotova.. neviem, ako to stihnem :( co uz.....

katy1979
19. okt 2011

@katrin21 co robis vajecny krem a urobila si prazenicu?

lenocka23
19. okt 2011

@katrin21 no ja mam tuto overenu, robila som ju velakrat... prave preto to treba miesat, aby sa neurobila prazenica... ☹ prepac, mala som ti to hned napisat... 😔

katrin21
19. okt 2011

@katy1979 bezne som robievala aj kremy nad parou, kde idu zltka..... a toto sa mi v zivote nestalo 😝
nechapem..... kaslem na to... zajtra urobim klasicku nejaku plnku pudingovu, alebo mukovu... aj tak mi je to divne, ze tam nejde vlastne nic. len cukor, voda , zltok a cokolada... ved z coho to zhustne? teda okrem masla..... cakala by som aspon napr. 1PL muky, alebo tak....alebo zlaty klas.... no nic... nevadi....
@lenocka23 Ale ja som to miesala od zaciatku, stale v kuse.... vies kolko som za zivot urobila plniek? ja pekavam davno ( len nie marcipanove torty, tie zatial len 3) , nikdy sa mi toto nestalo , tie kusocky su len sem tam, ale...mne to vadi......lenze vsetky plnky su tak na klasicke zakusky, tazko odhadnut, ci by mi vysli na prsia, tak som chcela skusit tuto...No, asi skusim nejaku inu zajtra.. nevadi....

katy1979
19. okt 2011

@katrin21 a co to je za plnka? tam nejdu bielka iba zltka? no zhustnut by ti to malo aj bez bielok no nie. pockaj kym to vychladne ale ked sa ti zltka zrazili asi to nezachranis.

dm1
19. okt 2011

@katrin21 ja robievam tiez ten nad parou ale nie zltka ale cele vajcia, cukor a cokolada a je super a uplne hladky bez kuskov cokolady. Prazenica sa mi urobial jedine ked som dala menej cukru ako som mala inak krasna naslahana pena. Netreba muku ani nic ako do klasickych slahanych nad parou ani tam nic nejde je krasne pevny

dm1
19. okt 2011

@katrin21 beriem spat nasla som o stranku dalej ten krem od lenocky a to je uplne iny ide do neho aj voda take nepoznam a neskusala som 🙂

dm1
19. okt 2011

@akme @pipka @zuba pisala mi teta z MMB ze uz ma aj kittynky tak som jej posielala adresu tak coskoro to snad dorazi 😵

anibas
19. okt 2011

@dm1 😀 😀 😀 tá súťaž je na TOM - vianočná a zimná tématika - ale nezúčastnujem sa na 99%
Kamka dala 50€ - 😕 😕 😕 presne tak - ak nekupuješ hmoty tak o ničom 😒

anibas
19. okt 2011

mne nosí kartony mm z práce a krabice mám väčšinou z Lidla - tiež prekladám tovar
a podnosy mi nevracajú - aj tak sú porezané

lusil2005
19. okt 2011

@dm1 to hej. ta hranica je dooost vysoko 😒

dm1
19. okt 2011

@anibas vidis tu na TOM som ani nezaregistrovala. a preco sa nezucastnis? Ja podnosy plastove este pouzijem aj ked su niektore mierne porezane ved to nevidno je to pod tortou 😉 . Minimalne na torticky pre nas urcite.
ja som dnes zase bola v peceni a neodolala som a kupila som si patchwork na vianocne vlocky ked budem asi robit tu svadobnu

lusil2005
19. okt 2011

@anibas vacsinou sa poreze len celofan... ja by som bola vdacna keby mi to ludia vratili... 🤐

katrin21
19. okt 2011

@dm1 hej hej, nad parou ano, ako parizsky krem, tam nemusi ist muka , to je pravda.... ale veru tas voda sa mi nezdala... no nevadi 🙂 co uz...
no nic, uz mam urobeny puding, len neviem, dokedy to bude chladnut..... dokelu....

dm1
19. okt 2011

inak paci sa mi toto mna nebavi tie krabice obriezaaat 😖 http://www.natortu.sk/stojany-a-podnosy/drevena.... inak ma tam aj tie superne svadobne sosky od Gina F. zatial najlacnejsie ako som videla. och len keby take niekto chcel hned by som si to kupila!

dm1
19. okt 2011

@pristela ozaj mam tu oplatku zajtra doobeda posielam 😵 . Mali len jednu - zrovna tu co sa ti pacila viac 😉

lusil2005
19. okt 2011

juj baby, tu zlatu vam musim trosku okresat, lebo mi z nej nic nenechate 😀 😀 😀 som nevedela ze nebude stacit 200 ks. skoda, keby mi to ujo uz neposlal, povedala by som mu nech pribali este 100 ks.

takze co sa zlatej tyka, rozdelim to takto: miciatko 20 ks, dm1 30 ks, dadka212 20 ks, anibas 20 ks, pristela 30 ks, katy1979 20 ks, a mia 10ks. lebo este moje sesterky chceli 20ks na vianoce, tak nech mi nieco ostane 😅 nevadi? lubite ma aj tak? 😀

katrin21
19. okt 2011

tu punčovinu, co tam mam dat?? dala som trochu lekvaru, trochu rumu, dam tam este trochu plnky?alebo?

anibas
19. okt 2011

@dm1 no tie podložky som pozerala - to je Majka22 z TOM

anibas
19. okt 2011

@lusil2005 čím Ďalej - tým viac 😀 😀 😀

lusil2005
19. okt 2011

@dm1 ja som si sololit normalne kupila v hornbachu, a doma vzdy len odrezem kolko potrebujem 1m x 1m stal 1,92 eur... a to bol ten biely, ten surovy bez farby stal este menej, ale bol vypredany...

lusil2005
19. okt 2011

@anibas 😀 😀 😀

lusil2005
19. okt 2011

@dm1 mne sa strasne paci ta soska svadobna co robi alionuska z mmf...

anibas
19. okt 2011

HEJ - a čo ešte nespíte - ja som pred hodinou dopiekla - bo som nebola doma- ale som sa nemohla sústrediť - tak som 2 korpusy dobabrala 😠 😠

lusil2005
19. okt 2011

@anibas ja som dnes varila odusu. slepaciu polievku, kuraci salat s ananasom, chlebicky a veeeeela caju!. drahy ma narodeniny, a je choruckyyyyy 😒 to je horsie ako ked je chore dieta!!!!!

dm1
19. okt 2011

@lusil2005 pocuj ale to mas lacnejsie kupit od nej uz narezane! ved tam 30x30 10 ks stoji 5 eur takze to je bez 10cm 1,5 spolu za taku dosku ako mas ty a este musis rezat. mna prave to rezanie otravuje krabic bordel je z toho toto by sa mi viac pozdavalo veru

BERIEM SPAT UZ MI TO NEMYSLI NEVIEM RATAT IDEM TIE RUZE RADSEJ ROBIT

dm1
19. okt 2011

@anibas ja mam robit ruze a nechce sa mi a kecam s vami 😅