Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
20. okt 2011

@jakelina 🙂 🙂 .a nechala si ich 4 dni odležať? 😀 😀 .teda cesto.....

@lusil2005 super,žltkom potieram aj ja.....d´ík za odpoveď 😉 .skúsim tento rok niečo aj ozdobiť,ale moc tomu neverím....a kde dostať tie vrecká čo ste tu spomínali na tú bielkovú polevu?jednak si ho neviem predstaviť a aby som vedela kde aspoň ho zháňať 😀

lusil2005
20. okt 2011

@lucula73 oni su bezne dostatelne, urcite vies o com hovorim len to zle vysvetlujem 😅 ja ich kupujem v sevte.

jakelina
20. okt 2011

@lucula73 jasně, sotva čtyři hodiny 😀 😀

jakelina
20. okt 2011

@lucula73 já myslím, že to seženeš v papírnictví nebo tam kde mají různé papírové a igelitové sáčky.

lucula73
20. okt 2011

@jakelina 😀 😀 ...a vieš že ma potešila tvoja odpoveď?lebo som myslela že sú makké preto,že tak dlho stoja 😀 .ale takto nemusím toľko čakať,stačí 4 hodiny 😀

@lusil2005 no ševt v meste máme....idem ešte raz kuknúť,ako ste ten sáčok opísali,nech viem čo mám hľadať 🙂

anibas
20. okt 2011

@lucula73
@lusil2005 áno - v Ševt -e som aj ja kupila v auguste

pristela
20. okt 2011
jakelina
20. okt 2011

@lucula73 možná budou stačit i tři hodiny 😀 😀

vladka1
20. okt 2011

@lusil2005 díky za odpověď

lusil2005
20. okt 2011

Tak ma prepadla brutalna, a hlavne akutna chut na sladke... Spravila som si traseny vanilkovy krem s mandarinkami a ananasom, a dzgam sa tym s piskotami 😀 no ale co tym chcem povedat - ja uz som aj zabudla jaka je to dobrota!!!! buduci vikend mam robit "lahku ovocnu" plnku do torty, ja asi spravim toto. ved to je strasne dobre! 😝

mizulienka
20. okt 2011

@lusil2005 mne sa dnes stalo to iste 😀
moja prva torta bola traseny s mandarinkami a pani z obchodu mi zhanala nejake veci, tak som jej kusok odniesla...teraz jej robim pre syna tortu a chceli ten isty krem....ja som ho odvtedy nejedla az dnes a nevedela som sa dojest, tiez som zabudla, ze ake to je super 🙂 som sa musela krotit aby som ho nevyjedla 😉

ttterysek
20. okt 2011

ahoj holky, sem tam sem chodím nakukovat a sbírat rady a nápady 🙂 v sobotu bude můj syn mít první narozeniny a díky vám jsem našla skvělý recept na korpus, na krém i na marcipán 🙂 budu dělat mašinku Tomáše, tak snad se mi povede. Bude to můj uplně první dort( když nebudu počítat medovník) tak snad se povede. Dnes jsem dělala korpus a krém a obojí je skvělé!!!! snad se mi povede i potáhnout zítra budu dodělávat, tak vše zdokumentuju a pak dám sem foto, můžu? 🙂

misa1982
20. okt 2011

Ahoj holky a napisete mi prosim nektera recept na ten tresany krem s mandarinkami kdyz je tak dobry?

misa1982
20. okt 2011

dekuji predem 🙂

katulkaaaaaa
20. okt 2011

@misa1982 vanilkovy puding od oetrkera ole,33% smotana ,stava z mandariniek spolu pretrepes tak dve minutky alebo vyslahas....hotovo,ja natriem na korpus a na to poukladam mandarinky 🙂

katulkaaaaaa
20. okt 2011

@mizulienka @lusil2005 ja ho davam stale do torty pre deti,kazdy chvali striedam bud mandarinky alebo jahody,a je to sup sup 😀

misa1982
20. okt 2011

to mam dat vsechno dohromady a vyslehat?

jakelina
20. okt 2011

@ttterysek můžeš, těšíme se. 😉

jakelina
20. okt 2011

@misa1982 ne jenom do misky s víčkem a zatřepat 😉

lusil2005
20. okt 2011

@ttterysek mooooc sa tesime a drzime palce!

ttterysek
20. okt 2011

a můžu se zeptat, jestli je lepší si nachystat dortík den dopředu, jako promazat a potáhnout až na druhý den? nebo je to jedno? a stačí nahoru pod marcipán dát jen krém z másla,cukru a vajec?nebo je na to nějaký speciální?
😕

lusil2005
20. okt 2011

@misa1982 ja to robim tak ze do uzatvaratelnej misy dam 2 pudingy creme ole, dve slahacky, a dve konzervy mandariniek aj so stavou (ovocie mozes dat akekolvek, teraz som davala mandarinky a ananas). zavriem, 30 sekund trepem (potom s tym uz nepohnem lebo je to tuhe jak slak) a hotovo.

lusil2005
20. okt 2011

@ttterysek najlepsie je naplnit tortu den dopredu, cez noc nechat zatazenu v chladnicke a potahovat az na druhy den. a ten krem je pod potah uplne super. pod potah nesmie ist nic vodove ako tvaroh, slahacka, puding a podobne. 😉

ttterysek
20. okt 2011

@lusil2005 díky 😉 tak to jdu ještě promazat 🙂

lucula73
20. okt 2011

@anibas
@lusil2005
@pristela ďakujem babenky,už som v obraze 🙂 🙂

ttterysek
20. okt 2011

a ještě jsem se chtěla zeptat, jestli musý být korpus promazaný marmeládou...mám totiž krém s nutelou a nějak se mi tam ta marmeládová chuť nehodí 😒 jsem otravná, co? 😀

jakelina
20. okt 2011

@ttterysek nemusí

lusil2005
20. okt 2011

@ttterysek nemusi, ale k nutelovemu kremu by sa hodila nejaka taka kyslasta marmelada, napr. jahodova alebo malinova.

anibas
20. okt 2011

jedna tortička dnes opustila chladničku 😢 😢 😀 😀

christie
20. okt 2011

Babule, vy ste ma tak navnadili na to, že budem sama piect krpcom tortu.. ale mam na vas prosbu (a teda aj nejake baby z nasej decembrovej temy) - dufam, ze vas nezatazim
Nemate nejake foto torticiek pre surodencov - rovnake pohlavie, rozne pohlavie (rozne veky) a este aj pre dvojicky.. ono to moze byt asi rovnake.. len tie napady ci nemate.. videla som viacere, este by som sa rada inspirovala 🙂
dakujem moc za vas cas