Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. okt 2011

Mě nechal Eliášek vyspat, spal až do 8,30 😀

katy1979
27. okt 2011

my sme vstali 9,15 😀 😀 samozrejme s asi 4prestavkami do rana. rano o siestej uz dostal mlieko a ked videl ze som odpadla naspat tak si lahol aj on. a potom mohol byt asi o 8hore ale nechal sa ukecat

jakelina
27. okt 2011

@katy1979 😀 😀 tak to už jde ne???Dnes jdu spát dřív 😀

bzucinka2
27. okt 2011

@lusil2005 nevesta prekrasna, ale teda torta nie je podla mojho vkusu, ale o to by ani neslo, on atu tortu vobec nevystuzila asi a uz ani nehovorim o cene, za nu by som tolko nedala istotne ☹

katy1979
27. okt 2011

@jakelina tak hej este ze isiel spat o 23,00 inac by som uz o siedmej bola nemilosrdne vyhodena z postele

bzucinka2
27. okt 2011

@pristela krasna malovana, musim niekedy vyskusat 🙂

inak baby vy nemate oc v noci robit ze tu tolko stran popisete? vsak to nestiham precitat a ja som do 0,30 makala na torte 🙂

bzucinka2
27. okt 2011

este ma napadlo, ak niektora potrebujete orechy, tak mam na predaj 🙂 domace vylupane 🙂

mizulienka
27. okt 2011

baby robili ste uz niekto ze stojacieho kona????
oni midnes povedali,ze ci nemoze stat...akoze ako ho ja postavim, ked on mi ledva lezi 😕

katy1979
27. okt 2011

@mizulienka ty kokos ty co mas poslednu dobu? vystuzit dratikom ci urobit dve nohy nechat vysusit a potom dalsie dve. ci vsetky styri len ho podlozit aby stal ale uschol

mizulienka
27. okt 2011

@katy1979 mna trafi z toho...len do zajtra neviem ci mi tak vyschne 😠

jakelina
27. okt 2011

@mizulienka nezávidím, já jsem na to levá, včera jsem dělala postavičku a do rána mi chlapík přibral 20 kilo, je takový kulaťoučký 😀 😀

katy1979
27. okt 2011

@jakelina 😀 😀 😀

erika107
27. okt 2011

tak uz som urobila pre toho vodara tu torticku :o) a taktiez prilepim dalsie co som robila za posledne tt :o)

lusil2005
27. okt 2011

@katy1979 jasne!!! pojdeme! podvadzam tak ze ked to s niekym pijem, ja len tak lahucko soskam. nech ten druhy vypije viac 😀 ale akosik to nepomaha, aj tak ma to vzdy dorazi 🤐
@pristela presne teta, to je ono! 😀

lusil2005
27. okt 2011

@anibas pcheeee, ja uz od rana s autom po servisoch lietam 😒
@reruna jasne ze vydrzi.

katy1979
27. okt 2011

@lusil2005 ono ta to vzdy dorazi. ja podvadzam tiez ze vypijem najviac 😀 pockaj este im tam niekde v bare zacneme vypekat 😀

lusil2005
27. okt 2011

@katy1979 😀 😀 😀 dolezite je aby sa nestretli dve "podvadzacie" bo by pretekalo 😀

jakelina
27. okt 2011

@erika107 krásné a ta dýňová je super 😉

akme
27. okt 2011

@mizulienka ja som robila tortu stojaceho koňa čokoládového 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemohli by takého???
za marcipánového si pýtaj prirážku čo už ľudia nevymyslia 😕 😕 😕 😕 😕
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10089875...

mizulienka
27. okt 2011

@akme a ako si ho robila prosim ta, ze tak stoji?

akme
27. okt 2011

@mizulienka je kúpený v markete čokoládový, veď tomu dieťaťu je to jedno či je marcipánový alebo čokoládový 😀 😀 😀 😀 😀 ak to nevadí jeho rodičom

mizulienka
27. okt 2011

@akme no myslim, ze im by to asi vadilo 😒 idem nieco s tym porobit. ale dakujem za tip 🙂

dajna11
27. okt 2011

tak tu som dorobila dráčika....kým malý spí,šup šup....a slza pri lepšom svetle

mizulienka
27. okt 2011

@dajna11 krasne 🙂
baby a co mam urobit, aby mi rychlejsie hmota vyschla? mozem ju strcit na chvilku do truby? 😕
mam vymodelovany trup kona a potrebujem aby troska zatuhol, ze sa snim da niecorobit.

dadka212
27. okt 2011

@mizulienka ja by som to asi neriskovala do trúby...ja som dávala ku krbu alebo skús pri otvorenej trúbe

lukika
27. okt 2011

Baby prosím aká biela čoko aká značka je dobrá do toho mascarpone krému otáznik idem robiť prvý krát takú plnku kde sa varí tá šlahačka s čokou a nechcem to pomrviťa ako dlho sa to má variť otáznik mizulienka ty si tu dávala ten recept to mascarpone má rovnakú gramáž otáznik lebo píšeš že 2 ks na 2 šlahačky aby som nekúpila nejaké veľké alebo malé ešte som to nekupovala no a ešte jedna otázočka pížeš že sa to poriadne vyšlahá môžem šlahať dlho alebo sa mi to pri dlhom šlahaní prešlahá ako pri šlahačke otáznik som jak tatar že 🙂

yamahafazer
27. okt 2011

@lusil2005 no ta torta by nebola zla mne sa celkom paci,ale hned som si vsimla,ze niako pada a ten spodok je akysi placaty ,ale za taku sumu to som este nepocula ved tie konvalinky si mohla vyrobit a vyslo by to ovela lacnejsie ako ja by som v zivote tolko za tortu nedala a to ani nevyzera az niako moc velika ja neviem co na nej stalo tolko penazi tolko hodnotu u mna vobec nema

ja som si dnes upiekla a akurat naplnila dve torty uz sa chladia a mala spi tak si mozem aj ja sadnut na chvilku 🙂

dajna11
27. okt 2011

a už nikdy nebudem robiť tortu že mi niekto donesie suroviny....domáce nedomáce vajíčka...ja za skoro 4kg slzu vypýtam 25eu,a cítila som sa akoby som okrádala,len preto že si doniesla na to veci....aj to ne všetko. 😖 😖

yamahafazer
27. okt 2011

@vecernicci ta ruska stranka je taka dobra tak vela postup tam je aj kopu z TOM som tam nasla postupov

pristela
27. okt 2011

@mizulienka kup toho cokoladoveho kona a obal ho do tenkej vrstvy potahovky !!!

@dajna11 naadhernee, ten dracik ma super farbicky