Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
2. nov 2011

@lusil2005 tu ich máš: http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi... - pozerám, že majú nové formy

mia1111
2. nov 2011

@zlatat - a neskúšala si dať na nejakú podložku a na zapnutý radiátor? Ja som tak dnes dala na skúšku a sa mi zdá, že to schne ešte rýchlejšie 😉 . Ale zas keď máš takú vysokú vlhkosť, to je na houby 😒

maca77
2. nov 2011

@pristela @dm1 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49003719&tab=0 ja by som tieto chcela 😉 takže počkáme či to majú v obchode a ak nie, tak to mám objednať? a aký si s ňou mala problém? ešte mi hoď link na tie minikvietočky 😉

lusil2005
2. nov 2011

@zlatat hej hej, prave som tam pozerala, ale nemaju taku tu co chcem ja. take tie ornamenty... to sa mi strasne paci 😵

dm1
2. nov 2011

@mia1111 ja som raz dala u nasich orchidejku do susicky na ovocie a sa mi roztielka cela 😝

zlatat
2. nov 2011

@mia1111 my radiátory nemáme 😀 😀

lusil2005
2. nov 2011

@zlatat ano tie! 😀 😀 😀 a ako sa s nimi robi? ide to?

zlatat
2. nov 2011

@lusil2005 ako - kedy. Niekedy mi to išlo super, ale inokedy ani za boha ... ale tipujem, že je to kôli mojim ťažkým podmienkam ... ak bol suchší vzduch, tak to išlo ľahšie, ale keď bol vlhký, tak nafigu, lebo mne sa poťahovky vtedy nenormálne ťahajú - úplne ako žuvačka 😢 😢 😢 😢

dm1
2. nov 2011

@zlatat
@lusil2005 ja mam tie prve a jedine s cim mi to ide je sugarveil a to sa neda vzdy cakat kym to poschne ked potrebujem vela toho. nemam na to nervy veru 😖

mia1111
2. nov 2011

@dm1 - tak do sušičky to by ma nenapadlo, to rovno by si mohla dať do rúry s ventilátorom na nízku teplotu 😅 , ale predsalen, nad tým radiátorom je vzduch teplý a suchý, mne to krásne uschlo.
@zlatat - jáááááj, tak to som v koncoch s nápadmi 😀

lusil2005
2. nov 2011

@dm1 no jasne, to by sa ani mne nechcelo cakat 🤐

pristela
2. nov 2011

inak mna ted napadlo, ze ja som si u tej mmb objednala aj formy na muffinky-kvietky a tie mi absolut newposlala, sakris musim pokukat co som jej, kolko platila 😕

pristela
2. nov 2011

holky mate niektora toto ? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47803954&tab=0 ako sa s tym robi? myslim postup 😀

dm1
2. nov 2011

@mia1111 no moja mama dala aj na radiator a sa jej to roztieklo tak to bol vtedy len taky pokus lebo kvety nie a nie schnut

lusil2005
2. nov 2011

@pristela ja mam. normal ako s vypichovacom. akurat tam ten stred tak dobre natlacis prstami kym to vykrojis a vtlacis von.

pristela
2. nov 2011

@lusil2005 a ta druha cas je na co?

lusil2005
2. nov 2011

@pristela to si mozes vymienat. bud chces taku hladku na ktoru napises meno alebo co, alebo chces taku s ruzou.

mia1111
2. nov 2011

@dm1 - to fakt? 😕 😕 😕 Keď si mi toto napísala, šla som sa kuknúť, či sa moje ozdoby neroztopili, ale sú OK, suché. Ale tak na noc ich už na radiátore nenechám, pre istotu 😅 . Našťastie sú už suché 😉 . By sa mi to nechcelo zajtra prerábať 😅

dm1
2. nov 2011

@mia1111 ono zalezi aj od hmoty moja mama sa snazila vysusit na radiatore srdiecka z RDI-cka co je nemozne makke jak slak tak mozno preto mala cely radiator cerveny 😅

rogerka
2. nov 2011

jejda kocky, dakujem za vsetky like, este sa cervenam 😅

@pristela @jakelina baby, vy nemate chybu, sa tu s mm supujeme na vasich komentoch k hromadnej havarii 😀 😀 😀

maca77
2. nov 2011

@pristela keĎže som zistila že tá baba na mmb má aj rozvaľovaciu podložku za 330Kč tak ja by som u nej objednala pár vecí ..... risknem to? môžme teda spolu a ja ti to potom prepošlem ... len mi napíš aký si mala vtedy s ňou problém 😉

pristela
2. nov 2011

@lusil2005 no vidis aka som blba? a kukala som na to ako blb 🙄

jakelina
2. nov 2011

@rogerka 😀 😀 sranda musí být.

jakelina
2. nov 2011

@pristela já toi mám taky ten ornament, ale zatím jsem nepoužila, nehodilo se mi to na žádný dort, ale určitě někdy použiju. Ten hladký je fak hezký na nějakou jmenovku a s tou růžičkou na nějaký romantický dort.

pristela
2. nov 2011

@maca77 ja pockam na @dm1 na Danku ak kupi ta jej sestra kaslem na mmb , problem , no ona je mila, zlata , sanzi sa ,ale asi enstiha, bo som cakala hodne dlho po zaplateni pokial poslala, dokonca mi poslala taku vypichovacku co som nechcela a tu co som chcela nedala ☹ ziaden papier keby aj obycajny v krabici ze co co stalo, fakturu slubila , tiez nedala, abo zabudla, no prosto nechce sa mi mesiac jej vypisovat a cakat pokial mi to pride, ale ine holky boli spokojne zevraj poslala hned-a to som si to davala poslat do ciech nie sem na sk

akurat musim pozriet na cesky ucet ze kolko som jej celkovo platila, ma trepne ak som jej zaplatila aj to co neposlala 😉 ale tak snad nie 😉

katy1979
2. nov 2011

@fatima30 recept netusim ja som si radsej vzdy kupila hotovy v rakusku take to vacsie balenie. v kazdych potravinach ich maju take sulce. mne sa s tym nechce paprat doma.
teraz mam u lusil na potahovanie tak som zvedava aky bude ci je v tom rozdiel

pristela
2. nov 2011

@jakelina no ved pisem , ze som blba, sakris, no co ja budem robit ked budem mat 40???? 😕 🙄 😅

jakelina
2. nov 2011

@lusil2005 psala jsem tomu pánovi kvůli těm papírům na kartony a prdí na mně, vůbec mi neodpověděl. Tak skusím oběhat papírnictví, ale nenašla jsem zatím nikde přesně tady ten. 😒 Některé jsou takové hladké a lesklé, ale nejsou vespod stříbrné, tak to je nějaký jiný než ten metalizovaný. 😒

jakelina
2. nov 2011

@pristela já už mám 41, tak tu budeš sedět a říkat si, co budu dělat až mi bude 50?Asi budu šetřit na vyndávací zuby. 😀 😀