Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
14. nov 2011

@vlada111 noo dala soms a ukecať 😀 😀 😀

adul67
14. nov 2011

@jakelina máš krasne pernikove venčeky ja mam teraz jeden upečeny cely kruh a ako si tam dala tie sviečky vyrezala si kolečka do toho venca ?ked ich nieje vidno ? 😒

lucula73
14. nov 2011

@anibas a keby mali mooooc veľa tých vločiek,vzala by si prosím aj mne? 😀 😀 ďakujeeeeeeem 🙂

lukika
14. nov 2011

@anibas ja by som brala aj vločky aj brečtanové lístky ak môžem

jakelina
14. nov 2011

@adul67 ty svíčky jsem si položila na těsto, obřezala a pak jsem to pekla s tím umytým plíškem co je v něm ta svíčka. 😉
Jestli už ho máš upečený, tak si třeba na hvězdičky ty svíčky můžeš položit a přilepit tou bílkovou polevou.

lussy23
14. nov 2011

@eliska22 krásna

lussy23
14. nov 2011

@zlatat nádhern torty. Aj torta v albume.

adrianai
14. nov 2011

@jakelina ja som práve dnes nad tými sviečkami a perníkmi rozmýšľala...obrežeš to aby zostala diera alebo nechávaš kúsok cesta naspodu?

lucula73
14. nov 2011

@adrianai
@jakelina inak aj do upečených perníkov alebo teda tých vencov možeš v pohode spraviť otvor aký potrebuješ tými vykrajovátkami okruhlymi....ja som tak robila a šlo mi to krásne vyrezať,musíš mať ale takú veľkosť asi ako sviečku 😉 .a týmto moja práca skončila,už týždeň sa neviem odhodlať zarobiť tú bielkovú polevu,zachvílu ani nebude čo zdobiť 🙂 ,a to som robila z kila múky....

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 ja rozhadzujem kym sa da. po vianociach uz musim setrit, lebo v marci mi konci materska 🤐

lusil2005
14. nov 2011

tu je taka slaba fotecka - maturanti s tymi mojimi minitortickami. ale prd je tam vidno... ☹ http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/...

dm1
14. nov 2011

@lusil2005 ved jasne keby som mohla aj ja rozhadzujem 🤐 . Mne konci v aprili rodicak a dufam ze este budu so mnou v praci ratat inak ma porazi 😝 . Ozaj a este mas jedneho jeziska - co ma moja segra doma a donesie v piatok 😅 . Vidis zajtra jej napisem aka je to presne suma aby som si zamenila peniaze kym pride a napisem ti potom kolko to bolo. A ty si mi stale nenapisala co za tie folie 🤐

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 jeeeeeeeeeeeeeeej jasne dalsi jezisek! 😀 😀 😀 a za folie vam napisem ked to poslem. nech nemam vycitky ze mam vase peniaze ked nemate folie 😀 a jasne - daj mi vediet kolko ti mam poslat. vidis ved mozem od toho odratat folie a poslem ti len rozdiel. nie? 😅

akme
14. nov 2011

@dm1 Dani a na mna si nezabudla?

dm1
14. nov 2011

@akme nezabudla neboj len to uz som sestre ja platila. Lusilka si este teraz objednavala z e-shopu 😉 . Hned ako mi to sestra da preberem to ci je to vsetko a napisem kazdej sumu a cislo uctu a v pondelok Vam to rozposlem 😎

zlatat
15. nov 2011

@lussy23 ďakujem 🙂

reruna
15. nov 2011

Ahoj, musím vám napsat, co se stalo kámošce s hmotou RDI z mmb - dala to na dort, pod to krém máslový s moučnou kaší, a v noci to měla na balkoně, že prý tam normálně mívá dorty a nic tomu nebývá, jenže v noci byl mráz -5 a jak ten dort pak vytáhli, tak se to orosilo a RDI se rozplizlo a slízalo z dortu.... tak je te´d naštvaná, že jsem jí to prý doporučila, ale mě se to nikdy nestalo, když byl dort normálně v ledničce, tak jsem jí řekla, že to bylo tím teplotním šokem, stalo se vám to někomu? Když dáváte dorty do mražáku potáhlé, tak jak to potom rozmrazujete? nejdřív v ledničce a pak až vytáhnout že jo?

jakelina
15. nov 2011

@adrianai vyřezala jsem to celé, ona tam ta svíčka drží a stejně to musíš zapálit na nějaké podložce a dávat pozor.

jakelina
15. nov 2011

@lucula73 já právě nemám přesně tak velké kolečko. Ale já umyju ty kelímky a dnem nahoru vyřežu to kolečko a je pak tam strčím tu svíčku a trochu upravím a je to.

jakelina
15. nov 2011

Adélce vše nej k narozeninám 😉

adul67
15. nov 2011

@jakelina vyrezala som aj do upečeneho neskoro mi to trklo 😒

mariann2
15. nov 2011

@eliska22 neviem, či ti už niekto o tie kvietky odpovedal, ale myslím, že to sú tieto http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop... 🙂

broucek2
15. nov 2011

@reruna to bylo určitě kvůli tomu orosení. Takto mi slezl trochu jednou dort i když byl moc blízko výparníku v lednici a dostala se k němu námraza. Určitě to nebylo RDI. Při těchto teplotách dorty na balkon určitě ne

lusil2005
15. nov 2011

@jakelina ja to vykrajujem priamo tymi kelimkami 😅

mariann2
15. nov 2011

@anibas ak by ťa to neobťažovalo, tak aj ja by som veľmi chcela vločky 🙂

eliska22
15. nov 2011

@lusil2005
@mariann2
už som si objednala, tieto http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/986/Okruh...
ale ďakujem Vám 😉

mia114
15. nov 2011

ahojte
akurat som dopiekla korpusy na torty , a dorobila postavicky, vcera som cely den poekla s kamoskou muffiny jej malemu do skolky a perniky.
tu su perniky co som vcera robila, snazila som sa o adventny veniec, len som nemala moc velke srdiecka tak snad daku malu sviecku kupim a dam tam 😅
inac ste toho zas popisali 🙂 🙂 daco som uz precitala 🙂

mia114
15. nov 2011

@reruna dakujem za recept 😵 , skusim sa teda opytat ci by takyto chceli.

adul67
15. nov 2011

@mia114 nádhera pridam aj moje prvotinky ale už mám kupcov nato že to není nič moc čo si mám za toto pýtat? 🙂