Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
20. nov 2011

@mariann2 ahoj... tu su cerveno biele svadobne 🙂 snad najdes nejaku inspiraciu... ja som este svadobne nepiekla ale snad raz ... http://www.google.ie/search?q=wedding+cake+red+...

79zuzana
20. nov 2011

@mariann2 juj... som docitala a vidim, ze uz ti dievcata poslali tuto stranku 🙂

broucek2
20. nov 2011

Tak tady přibývají jedna dorta hezčí než druhá. Ve štvrtek jsem dělala pro bráchova tchána jen jednoduchou se znakem mercedesu, ale bohužel jsem doma neměla foťák, tak jsem nenafotila a brácha ještě fotky nedodal. Měla jsem s tím celkem trable, protože v Praze došly stříbrné barvy, takže jsem nakonec míchala z šedé, sv. fialivé s perletí a bílé perletě a nakonec ještě přeprášila bílou perletí a nakonec to celkem stříbrně vypadalo. Cnad brzy dodám foto. Včera jsem pekla večer perníčky a pár jich nazdobila. Snad ještě dnes bude čas a něco dozdobím a dám sem foto, ale letos mi to nějak nejde, Jak jsem pořád ve spěchu, tak se neumím uvolnit a tak nějak si s tím víc hrát. Další dávka perníků mě čeká za 14 dní u mamky, tak tam se mi snad bude zdobit líp, navíc tady ani nemám kde zdobit, abych si sedla

broucek2
20. nov 2011

Ještě se chci zeptat, kreslíte perníčky jen sáčky nebo máte sáčky se špičkou? Loni jsem dělala se špičkou a letos zkouším jen sáčky a teda nevím, co je lepší. Každé má něco do sebe.

lusil2005
20. nov 2011

@broucek2 ja zdobim len sackom.

jakelina
20. nov 2011

@vecernicci tééééééééééda ty perníky máš prostě nádherné, strašně krásně a jemně ozdobené. Teď nám poraď jak na to, když je to tak jednoduché 😀 😀 Mně se minule tak poleva trochu roztékala a nebylo to ono. 😒 Už jsem ji měla v sáčku, tak jsem s tím už nechtěla nic dělat a nějak jsem to splácala i tak.

jakelina
20. nov 2011

@broucek2 já taky sáčkem, mám i tu zdobičku, ale jde to těžko 😒

anibas
20. nov 2011

@desmodka 😨 😨 😨 😨 vyzerá ako z plyšu !!!!!!!!!!§ perfektný !!!!!!

vecernicci
20. nov 2011

@jakelina tak já to z toho sáčku vylila a zahustila 😀 fakt to chce jen trénink, ozdobit, dát dětem sníst, ozdobit, dát dětem sníst a pořád dokola než ti to půjde 😀 😀 😀

anibas
20. nov 2011

@vecernicci prekrásne perníčky 😵 😵 😵 ja mám zatiaľ len recept prepísaný - musím už začať 😀 😀 😀

mima595
20. nov 2011

@lussy23 - dakujeme 😉

jakelina
20. nov 2011

@vecernicci to je dobrá taktika, ani bych nemusela vařit, že jo 😀 😀 Perníková dieta 😉

zuba
20. nov 2011

@pristela Vau - až nemám slov - obe sú nádherné,ale tá modrá je neskutočná - no nádherná.

zuba
20. nov 2011

@vecernicci tie posledné perníčky sú fakt náherné

janulkamartinko
20. nov 2011

Dakujem Vam za zdielanie na fb,torta sa predala,a ja mam zas o jednu negativnu skusenost viac ....

zuzmag
20. nov 2011

@mariann2 dakujem za receptík určite vyskušam.... a marcipan z čoho robite????? 🙂

mizulienka
20. nov 2011

@janulkamartinko ani ti neprisli pre tu druhu tortu??? 😕

ajkaag
20. nov 2011

baburky vsetkym vas strasne moc dakujem za lajky 😉 k torticke, zajtra idem bojovat s dalsou tak drzte palceky @79zuzana recept na mascarpone krem mam od @dm1 tak posuvam: v 2 slahackach roztopit dve biele cokolady, nechat poriadne vychladit (nechala som do druheho dna) potom vyslahat a primiesat 2x 250g mascarpone. Je mnaaaaam 😵 a uplne na to sadli malinky, davala som tiez na radu dievcat odtialto mrazene (ale najprv som ich nechala rozmrazit a odkvapkat) z lidla

zuzmag
20. nov 2011

@ajkaag a šľahačky si davala tie v krabičke? 😉

ajkaag
20. nov 2011

@zuzmag slahacky som davala klasicke rajo 250 ml v oranzovom plastovom pohariku

petusko
20. nov 2011

ahojte baby, pridavam moje dve tohtotyzdnove... ten zajac je taky nepodareny, zle som mu dala oci a uz sa mi to nedalo prelepit ☹

petusko
20. nov 2011

a este jedna obycajna kitty

sofi07
20. nov 2011

@jakelina @anibas @79zuzana @vecernicci @reruna dakujem pekne. aj za povzbudenia 🙂. horsie je, ze nas caka este predvianocne stahovanie...
@janulkamartinko mam kus ciernej latky 🙂
@anibas ja neviem strikovat 🙂

79zuzana
20. nov 2011

@ajkaag dakujem velmi pekne za receptik,,, uz onedloho vyskusam, malicka princeznicka bude mat 1 rocik, ale malinky zrejme pouzijeme cerstve, kedze mrazene mi chlapci nezjedia 🙂
@petusko krasne torticky, kiezby som aj ja vedela robit take nepodarky 🙂 ved je suprovy, aj kitty je pekna

janulkamartinko
20. nov 2011

@mizulienka nie mala som dobreho tusaka....

pipka
20. nov 2011

@desmodka ten macko je prekraaaasny 😵 😵 😵 mas niekde aj postup nanho 😕 ci to manzel len tak z hlavy robil? 😉

mizulienka
20. nov 2011

@janulkamartinko to uz co su za ludia, ked si objednaju a nepridu, strasne 😕 ja tiez neberiem ziadne zalohy, ale od cudzich asi zacnem.

broucek2
20. nov 2011

@lusil2005 @jakelina tak pytlík se mi protrhl a budu muset předělat do druhého ještě náplň. Blbý je, že mám asi nějak divně ustřiženou špičku, protože se mi kroutí běloba kolem něj směrem vzhůru a blbě se mi s tím dělá

broucek2
20. nov 2011

@vecernicci tak u nás dítě místo oběda mělo taky perníčky, seděla vedle mě, jak jsem zdobila a ujídala :o))) Pak už neobědvala

zuzmag
20. nov 2011

prepačte že sa vam tu miešam kedže vy ste už skusene pekarky ale ešte mi poradťe ako urobiť dobry marcipan a ake farby používate dakujem vam pekne