Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
22. jan 2012

ahojky holky, natrefila jsem na stránky, kde se tvoří z nějaké asi se to jmenuje studený porcelán, nevím, nějak mi ty stránky net přeložil, nebylo by to špatné, podle youtube se s tím pěkně pracuje, neznáte to????

https://www.youtube.com/watch?v=Tk6oSoxWmg4

http://porcelanafriapasoapaso.com/about/

pristela
22. jan 2012

@eliska22 ja z nich robievam aj babatka, tie zlto ruzove cukriky su super telova farba nemusis uz potom davat ziadnu farbu, neboj, jedine ak by bol ujo mooooc opaleny 😀

pristela
22. jan 2012

@jakelina ja mam objednavocku zase na jeden šikmí 😀 este ze dlho to nik nechcel som si urobila pre nas a vcul aha ho 🙄 , mam robit šikmí pre moje krsňatko 😅 na 1 rôčik a velkuuuuu chcu, len oslava mala byt 18.2 ale to ja idem na stretko do TN 🙄 tak ju prekladaju na 19.2 -zlate od nich , len som premyslal ze kedy ju ja ubohy zemepan budem robit ked budem cely den prec a isto pridem odtial unavena 🙄

jakelina
22. jan 2012

@pristela no tak jedině korpusy do mrazáku a v noci šichta 😝

mrka2
22. jan 2012

baby, prosim vas, viem,ze ma zabijete, no nemozem sa dopatrat tej slahackovo jogurtovej plnky,ze ako ju robite... ☹ viem,ze to tu uz bolo napisane,ale mozte mi to este raz niekto napisat??? nasla som na nete nejake,ale kazda ina.. niekde ide kysla smotana, niekde nie... som z toho mimo 😕

lusil2005
22. jan 2012

@mrka2 zaklad je, urobit 700g masu a do nej zarobit podla navodu zelatinovy ztuzovac za studena Dr. Oetker. Do tej masy - vyslahas jednu slahacku (250g), a zvysok das co sa ti paci. ja davam 450g ovocneho smotanoveho jogurtu. alebo dam jogurt a tvaroh.

lusil2005
22. jan 2012

@lifinka ten navod je perfektnyyyyyy na tu kravicku 😵 😵 😵

monika76
22. jan 2012

@lamps jááj mňam .Ja tiež pečiem na objednávky a pre nás sa mi už potom nechce 😎 ale už som si povedala budúci víkend pre nás takú mňam 🙂 no a ja už špekulujem nad tortou pre mojho syna na budúci mesiac 🙂 no synátor bude mať 18 😀 takže autíčko a zvieratká to asi nebudú 😀

monika76
22. jan 2012

@bzucinka2 ale neboj vieš koľko takých stránok je 😉 choď na www.websnadno.cz a tam sa riad podľa toho čo tam píše a je to 😉

mrka2
22. jan 2012

@lusil2005 ahaa, cize mozem dat hocico, podla chuti,tak? no tak ja som ale dilino... 😝 tisickrat dakujem 😵

mrka2
22. jan 2012

@eliska22 telova farba je super z gelovky wilton ivory, ak mas doma 🙂

lusil2005
22. jan 2012

@lifinka inac neviem co je to za hmota, ale vyzera perfektne.... super sa zahladzuje, a vyzera byt pruzna.

@mrka2 jj, hlavne je aby to malo dokopy 700g na jeden ztuzovac. 😉

lamps
22. jan 2012

@monika76 😅 som na tom podobne, tiež sa mi veľmi do torty nechcelo, ale keď som si predstavila tú radosť v očkách, tak to išlo.

vera_vila
22. jan 2012

@alenv My máme med domácí, takže to neřeším... A zatím se mi to s medem nikdy netrhalo... Ale tak každá má osvědčené něco jiného... My máme medu dost, tak používám ten, než někde běhat a shánět sirup...

alenv
22. jan 2012

@vera_vila no tak já měla kupovaný 😖

mrka2
22. jan 2012

@lamps tak ti dinkovia su aki zlatuckiiii 😵 😵 😵 krasna torticka!!! ja taku dostat,tak som hotova 😀 a to mam pomaly 30 😝

lamps
22. jan 2012

@mrka2 😅 aj ten môj oslávenec veľký bol z nej riadne vytešený. Len dlho hútal, že aký je to druh dinosaura 😀 aj vyzvedal, že aký druh som to robila. Dostal len chabú odpoveď, že doposiaľ neobjavený 😀.

mrka2
22. jan 2012

@lamps 😀 😀 😀 velmi diplomaticka odpoved 😀

lamps
22. jan 2012

@mrka2 noooo ja musím byť dosť často matka - diplomatka 😀 😀 😀

hejdita
22. jan 2012

dakujem Vám všetkým za milé slová a lajky 😵 potešilo ma to neskutočne 😵

tie stažne sa robia postupne ja som davala obyč papier bo neviem ako jedly je pružny nikdy som ho nedrzala v ruke a toto som robila tak, že som nasunula papier na špajlu a potom prišila tu priečnu kratku špajlu čo je za papierom neviem možno existuje cukrarske lepidlo čo zlepí aj drevo k sebe 😀 no ja tuto vymoženost nemám takže som na tom stravila asi 3 hodiny 🙂 najprv, že si urobim kostru zo spajli no potom mi doplo, že tam nedam papier 😀 takže pekne postupne 🙂 inak Loď sama o sebe tažká nebola 🙂 ešte raz ďakujem všetkým 🙂 😵

ikula2
22. jan 2012

@vecernicci vyzera fantasticky, akoze nevies zdobit kremom co si, je nadherny, hned by som si dala 😉

79zuzana
22. jan 2012

@mia1111 ahoj, ja som potahovala moju poslednu tortu draka s pravym marcipanom, neviem aky pomer to bol, pracuje sa snim trosku tazsie, lebo hmota nie je taka makka ako icing, ale da sa to. Ak ho zmiesas s icingom tak bude trosku belsi, u nas je biely aj zlty marcipan ale ani ten biely nie je velmi biely. Farbi sa dobre, ale farby nie su take jemne, skor velmi syte. Valkala som ho normalne na linke a podsypavala som praskovym cukrom. Podsypuj dost, lebo sa velmi lepi, teda aspon moj sa lepil ;)

mia1111
22. jan 2012

@79zuzana - jééééj, super, ďakujem za info, môžem sa Ťa ešte opýtať, kde si kupovala?

zuzkat1
22. jan 2012

@vecernicci no ja mam recept kde je viac vody a nic ine len cukor a voda a nevedela som ze to treba varit 😲 to potom necham vychladnut a potom pouzijem predpokladam🙂 a dokedy to vydrzi? lebo to sa asi neminie cele...dakujem

79zuzana
22. jan 2012

@mia1111 joj to ta nepotesim... ja nebyvam na Slovensku 😅 😅 Kupujem to v Irsku, u nas maju marcipan na torty v kazdych potravinach.

mia1111
22. jan 2012

@79zuzana 😅 😀 😀 😀

ikula2
22. jan 2012

@anibas dakujem a akymi kliestikmi si to robila, da sa to aj rukou? Lebo ja mam len jeden druh kliestikov.

Prosim vas dievcata neviete ci sa da niekde u nas zohnat takyto stojan na tortu, alebo aspon taky typ, ale plastovy, lebo tie sklenene su nehorazne drahe.

ikula2
22. jan 2012

@anibas dakujem a akymi kliestikmi si to robila, da sa to aj rukou? Lebo ja mam len jeden druh kliestikov.

Prosim vas dievcata neviete ci sa da niekde u nas zohnat takyto stojan na tortu, alebo aspon taky typ, ale plastovy, lebo tie sklenene su nehorazne drahe.

dm1
22. jan 2012

@ikula2 juj presne taky aj ja zhanam lebo na tu tortu chcem tu stuhu co mi budu baby zhanat 😵

ajka82
22. jan 2012

@pristela moja starsia ked mala rok, tak sa strasne tahala za miskou minnie a tato mladsia, teraz ma rok. stale len havkovia

ikula2
22. jan 2012

@dm1 a mas uz aj tu stuhu vyhliadnutu, lebo aj ja chcem tu tortu, ale stuhu tiez nemozem zohnat. Chcem si ju urobit na moje narodky.